pedro2

Amazone ZA-F / ZA-U

Polecane posty

Ja jak jeszcze mialem T25 to do niego podczepialem ZA-F 803. i sypalem jakiec 300kg i dawal rade. teraz do samca czepiam i sypie do pelna raz mi weszlo 850 kg saletry plus dwa worki czyli 950 i pojechal. A skad jestes? ja sie przymierzam do wiekszefo i chyba bede sprzedawal tan co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Oglądałem dokładnie swojego ZA-F doszedłem do wniosku że łopatki mogą być dłuższe max o 30mm czyli niewiele. Po tym jak go wyremontowałem szkoda mi go sprzedać z 2-3 sezony niech by popracował.

Wpadłem na pomysł by zapiąć mu WOM 1000 jak myślicie zniesie to? Przekładnia jest prosta do bólu a jednocześnie bardzo mocna...

 

Jak tylko pogoda się poprawi chcę zrobić test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

właśnie miałem się pytać jakie tam maksymalnie długie łopatki można dać bo niektórzy piszą, że po założeniu dłuższych bez problemu sypie na 15m. Według tego co ja patrzyłem to jakieś 10mm tak aby nie haczyła o sąsiedni wysyp. Też go prawie wyremontowałem ale przechodzę na ścieżki 15m i nie chciałbym go sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Na seryjnych łopatka sypie 15m przy ciszy 16m WOM 540-550 nie potrzebne ci dłuższe. Ja chcę siać na 18m i jest problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja do ZAU  dałem tak długie ile mogłem, zeby tylo o skrzynie nie chaczyły. Łopatki zrobiłem z  kszałtownika 40x40  zwykłego, już z 5 lat i dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Mi 12m spokojnie starczy bo wielkich areałów nie mam, ale 540 obr w 60tce to chyba gaz w podłogę?? Nie mam pojęcia co robić, oglądam zaf w okolicy i wszystko badziew do kapitalnego remontu, a ceny po 3.5 tyś. Jedynie ten zau z fotek, które dodałem jest najbardziej korzystny, wczoraj facet zszedł przez tel do 3600 także tą stówkę jeszcze urwe przy kupnie.

 

Ale te wydarte mieszadła mnie niepokoją, niby przekładnia i talerze bez większych luzów, olej jest i przecieków nie widać. A z drugiej strony za taką cenę zaraz mi go ktoś sprzątnie sprzed nosa i między młotem a kowadłem :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja do ZAU  dałem tak długie ile mogłem, zeby tylo o skrzynie nie chaczyły. Łopatki zrobiłem z  kszałtownika 40x40  zwykłego, już z 5 lat i dobrze.

 

no z tym kształtownikiem to pomysł ciekawy i bardzo ekonomiczny w porównaniu do org. łopatek...Na allegro jest gość co robi te łopatki regulowane z kwasówki za 150zł komplet ale faktycznie może najpierw zrobię sobie ze zwykłego kształtownika aby sprawdzić efekty. Co do rozrzutu ZA-F to na 15 m polifoskę rzuci bez problemu ale z saletrą już jest trochę problem i to przy Kędzierzyńskiej, a Puławską to nie ma szans na 15m rzucić tak samo jak mocznik. Ja mam u siebie te regulowane łopatki ale szczerze to efektu nie widzę żadnego w szerokości rozrzutu jak się je podniesie. I faktycznie z tymi amazonami to przy c-360 gaz w podłogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Z kształtownikiem i długością to ciekawy pomysł o ile potem na polu użyłeś kuwet do pomiaru wysiewu i zweryfikowałeś równomierność. 

 

Pedro 2  te 2000obr/min musisz liczyć ale skoro 12m to powinno wystarczyć ok 1500 mowa o ZA-F mógł by mieć szybszą przekładnię choć do ferdka i tak pasuje bo akurat 10km/h wychodzi 

Przy ZA-U będziesz musiał zamulać albo ogień i co druga ścieżka  :lol:

ZA-U

mieszadło ok 170zł (oryginał kwasówka)

łożysko mieszadła 240zł

zębatki i łańcuch ok400

 

Na 12m wybrał bym ZA-F to ma pracować i tyle, a ten model jest prostszy ma mniej części do psucia...  ZA-U przy 360 i tak nie wykorzystasz bo nie zasypiesz do pełna  na ile to hektarów ma być? A co do odległości to nie marudź ja po swojego zrobiłem 340km w jedna stronę. Co byś nie wybrał szukaj dobrego. Chyba że kupujesz na rok to oki  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a co tam niby takiego szczególnego jest w tych łopatkach? przecież ich budowa jest prosta to nie odkładnica pługu, zrobić parami jednakowe od oryginałów zaznaczyć otwory aby kąt był ten sam i różnicy wielkiej nie powinno być. ja tak zrobie u siebie a jak sie sprawdzi to zamówię zamienniki bo 800zł za 4 kawałki blaszki kwasowej nie widzi mi się płacić a i tak wątpie czy dostanie się dłuższe raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie łopatki dorobiłem do swojego ZA-F 803,na jednym tależu jedna dorabiana druga oryginalna ze zmiennym kontem, zrobione z profilu ocynkowanego na próbę a są juz dwa lata bo nie mogę się zebrac żeby zrobic z kwasówki, ściezki mam na 20 metrów bo taki szeroki mam opryskiwacz i na tyle sypię choć przy silniejszych wiatrach z saletra jest gożej, Rozsiewacz podnosze do samej góry lekko tył poddarty ale nie do przesady.

post-16006-0-23477300-1421088351_thumb.jpg

post-16006-0-31812300-1421088366_thumb.jpg

post-16006-0-18348700-1421088425_thumb.jpg

Edytowano przez piotrekzajaczkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No akurat mam instrukcję i jest opisane jakie mają być łopatki do metrów. A dłuższe były specjalnie robione do mocznika, bo tu jest bardzo duża różnica w metrach. Ale zostały na rozsiewaczu i lepiej jest na 24 m, bo przerzuca, czyli tak jak powinno być.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tylko w ZA-F jest pewien problem bo talerze są dość blisko siebie i tu już dużo sie nie przedłuży bo będzie zabierać z sąsiedniego zsypu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Każdy jest dobry zwyczajnie za-f jest małym rozsiewaczem i tyle. 

Piotr dzięki za wstawienie zdjęć. Z tego co widzę to chyba zmianą jest wywalenie krótkich łopatek i zastąpienie dłuższymi czy, jeszcze jakieś inne zmiany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ale przedłużyłeś krótkie i długie o taką samą długość czy inaczej? Może pamiętasz ile udało ci się je przedłużyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Skomplikowana nastawa, nie dobry wysiew graniczny, talerze kręcą sie w  drugą strone, przy wysiewie granicznym w nowszych modelach jest zmieniany kierunek obrotów. to podstawowe wady,

Zaleta bardzo dobre rozmieszczenie nawozu, dakosć rozrzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Wymienione tylko krotkie, nie wiem ile maja długości ale są troszkę dluzsze od tych dlugich oryginalnych

 

hmm no to nie byłbym taki pewny równomierności rozrzutu w takim wypadku w końcu po coś dawali dłuższe i znacznie krótsze łopatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

rozumie, tylko tą oryginalną dłuższą można przedłużyć o max 10mm i wtedy nie sa zachowane oryginalne proporcje bo oryginalnie różnica jest dobrych kilku cm. Co innego gdyby zrobić obie dłuższe o ten 1 cm. No ale jak się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj