pawelpit385

Nie gaśnie kontrolka do przedniego napędu po wciśnięciu hamulca MF3125

Polecane posty

pawelpit385    0

Witam wszystkich kolegów problem jest taki jak w temacie tzn nie nie gaśnie mi kontrolka od przedniego napędu po wciśnięciu hamulca ,gdy wcisnę włącznik/wyłącznik ten zielony to zgaśnie także sterowanie przez ten włącznik działa ,wiem że gdy kupowałem ten traktor to u sprzedającego działało wszystko bez zarzutu,ale po dojechaniu do domu przestało działać po wciśnięciu hamulca nie gaśnie kontrolka od napędu dodam że czujniki hamulca działają ponieważ zapalają się światła STOP także proszę o pomoc  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Który rok ciągnika? U mnie też nie gasnie jeśli zgasze go z włączonym napędem i tak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpit385    0

Rok to 1992 ,tak ale jak go zgaszę z wyłączonym napędem i gdy zapalę to kontrolka się świeci i po wciśnięciu hamulca powinna zgasnąć a nie gaśnie dopiero zielonym guzikiem muszę go wyłączyć to zgaśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

No i tak ma być, naciśnięcie hamulca nie rozłącza napędu tylko aktywuje guzik. Sprubuj po odpaleniu wyłączyć napęd samym guzikiem (nie powinno się dać), dopiero naduszenie hamulca spowoduje że guzik będzie aktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpit385    0

Dzięki kolego ptaszyna poszedłem właśnie sprawdzić i jest dokładnie tak jak napisałeś  :) ,także dużo jeszcze muszę się nauczyć na temat tego traktora,ale jeszcze jedno pytanie ktoś mi podpowie jak jest z tym pół biegiem (skrzynia 16x16) załącza go się tym guzikiem nad blokadą ma ikonkę biegnącego ludzika gdy go wcisnę to podświetla się to dobrze ale gdy go wycisnę to nie powinna się palić ikonka z zajączkiem na desce rozdzielczej? ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Nie wiem jaką masz deskę bo u mnie sa diody zajac pali się na zajacu żółw na żółwiu a ludzik stoi i biegnie to pół bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpit385    0

Tak te kontrolki koło zmiany biegów to działają bez zarzutu ale mnie interesuje kontrolka na desce rozdzielczej tam gdzie znajdują się wszystkie kontrolki a zając jest chyba trzeci od prawej w dolnym szeregu obok kierunkowskazów przyczepy  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpit385    0

To może któryś z kolegów posiada taką ikonkę z zającem na desce o której mówimy to napisze mi w jakiej sytuacji ona powinna się zapalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpit385    0

Witam,dla zainteresowanych tą kontrolką z zającem,pali się w tedy gdy jest grupa biegów jest przebita na zającu czyli pali się jednocześnie ikonka z zającem obok dźwigni zmiany biegów i na desce rozdzielczej,po wymianie żarówki (przepaliła się) ujawniła się od czego ona jest :)  także temat zamykam i dziękuję za podpowiedzi  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

witam a widza moze koledy jak wymienic pierscienie w skrzyni ktore sa odpowiedzialne za przelaczanie polbiegu? robil moze ktos to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to robiłem jak coś to pytaj na priv

 


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj