Skocz do zawartości

Polecane posty

Kazik99    0

Witam mam w planach rozbudowanie mojego stadka a co za tym idzie budowę obory uwięziowej na ok 32 szt jeśli możecie to doradźcie co byście zmienili lub poprawili w moim szkicu. Dodam że płyta jest zrobiona w skarpie -2,5m od podłogi obory dlatego wjazd jest z boku obory długość obory to 20m szerokość 10m (niestety takie miejsce) obora docelowo na opasy z możliwością zagospodarowania jej krowami (w zależności od cen mleka po zlikwidowaniu kwoty) post-21657-0-23666600-1420541828_thumb.png 

lukbold    437

Dziwną masz te obore.. to na korytarze paszowe nie wjedziesz? chyba jakims małym Waidemann? po co komu taki duży ten korytarz na środku? Raczej tu nic nie wymodzisz poza tym co namalowałeś... tylko wiecej sie urobisz i nachodzisz przy takim układzie

Ja bym zaczoł od poobracania tych krów i zrobienia 1 stołu paszowego dla usprawnienia sobie roboty, chyba że wolisz sprawniej ścielić (bele wstawiać na środek obory) niż zadawac pasze

Edytowano przez lukbold

Zgadzam się z lukbolt ja bym wszystko obrócił przez co masz jeden paszowy z przejazdem wąskim (jeśli porobisz w szczytach wrota) ale zawsze przejazd.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kazik99    0

W sumie to nie wiem jak ja patrzyłem na te wymiary i wstawiłem 2metrowy jak min. to 1,5 a do obrócenia krów to raczej nie da rady bo płyta jest już zrobiona pod środkowy zgarniacz a tak trzeba by było już 2 sztuki zgarniacza A środkowy korytarz paszowy nie zda raczej egzaminu ze względu na starą oborę (za niska) i brak przejazdu przez oborę (skarpa w miejscu płyty -2,5m) Muszę jeszcze poszukać szerokości mini ładowarek i ewentualnie pokombinować a korytarzami

leszekb    35

Rób przejazdówkę  12 szeroka korytarz paszowy 3, 6 stanowiska ,2metry [niecałe] z tyłu na małą ładowarkę korytarz gnojowy brama na środku 3x3 małe po dwie sztuki na stronie 1,8 szer 2,2 wys i nie będziesz żałował 

Kazik99    0

rotor32http://www.agrofoto.pl/dzial-minimalne-warunki-utrzymania-bydla-2651.php dopuszczalne 165x 115

leszekb 12 m to zdecydowanie za szeroko jak dla mnie brak miejsca :( przy takiej szerokości to już w ogóle nie miał bym przejazdu za oborę Przejazdówka też odpada ze względu na skarpę

Tak myślę jakby powiększyć korytarze paszowe do ok 1,8m kosztem środkowego tylko czy wyrobił bym się mini ładowarką z bramy 3m

lukbold    437

O ten przejazd to ja bym sie najmniej martwił...tyłem też wjedziesz i wyjedziesz bo tak mam a obornik leci 2m w dół jak pusta plyta. Co ci da poszerzenie korytarza pod murem jak i tak na ten po przeciwnej stronie bramy nie wjedziesz... wg mnie lipa to wszystko, zostaje wózek na 2 kółkach i heja ale to już by wartało miec jakiego murzyna do obsługi wózka i 40 szt.... a w ogóle na te prawo rysunku mozesz wyjechać ? czy tez miejsca nie ma ? Wyjeżdzanie z boku jest nieporozumieniem projektanta

Kazik99    0

lukbold z prawej czyli przez starą oborę mam rozumieć Wyjazd jest tylko trzeba by było poszerzyć drzwi i problem z wysokością ok 2m Na przeciw wjazdu też można zlikwidować 2 stanowiska i już jest wjazd (tak mi się wydaje) a co do projektu to moja wyobraźnia i plany dlatego ten temat, żeby się ktoś wypowiedział kto ma podobną sytuację lub doświadczenie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mateuszm
      Witam mam taki problem że każdej zimy wilgoć w oborze jest tak duża że leje się po ścianach, a jak wy sobie z tym radzicie??
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez John23
      Witam wszystkich jestem tu pierwszy raz. Mam taki dylemat, radziłem się już wielu znajomych co jest lepsze obora wolnostanowiskowa czy uwieziowa każdy ma swoje zdanie i rożne opinie na ten temat wiec postanowiłem zapytać was może mi doradzicie bo już sam nie wiem co jest lepsze. Ogólnie obstawałem przy wolnostanowiskowej wiadomo jest trochę mniej roboty. Tylko jest jeden dylemat najbardziej się martwię wywalaniem obornika. Otóż tłumacze o co chodzi, mam za duży ciągnik i nie idzie przerobić aby dało się nim wjechać pozostaje taczuszka i widły ale dam rade z czasem kupił bym coś mniejszego aby se ułatwić życie. A drugie pytanie to jak to wszystko zorganizować jak bym się namyślił na wolnostanowiskowa. Obora ma być z przeznaczeniem na byki a raczej polowa obory bo druga strona jest uwieziowa na której tez stoją byki. Wymiary tej strony to 20m na 3m. Proszę o porady i jakieś sugestie z góry dzięki.
    • Przez rolnik115
      Zakładam ten post bo chce poznać wasza opinie i porady dotyczące mojego pomysłu. A mianowicie. Hoduje 30 krow mlecznych w starej oborze w 3 rzędach. Pasze zadaje ręcznie. Chcę sobie usprawnić zadawanie paszy. Wpadłem na pomysł żeby zaraz za Obora wybetonowac stół paszowy dla krow . Mucki od maja do listopada chodzą po pastwisku. Wybetonowalbym stół paszowy na tym pastwisku, które jest zaraz za Obora, kupiłbym woz paszowy i zadawał pasze na ten stół. Krowy oczywiście nie chodziłyby już po całym pastwisku lecz odgrodzilbym im pół ha z dostępem do wody. Główną paszą byłby wtedy tmr. Zostaloby mi wtedy 5 ha łąki kosnej. Dodam też , że krowy gdy chodziły po pastwisku to dostawały rano qq na oborze i siano lub sianokiszonke, czyli oszczędzam 5 ha łąki . Zimy w Polsce stają się coraz lagodniejsze, więc Mucki mogłyby chodzić prawie całym rokiem na dworze. Naganiane byłyby tylko do dojenia. Co o tym sądzicie? Mam też w planie przerobić stodole na bydło opasowe ok 30 sztuk bykow mięsnych. Pasze również zadawalbym paszowozem. Proszę o wasze porady
    • Przez hus2431
      Przygotowałem projekt swojej obory wolnostanowiskowej. Ile bydła mięsnego mogło by się zmieścić do obory o takiej wielkości i ile dałbym rade utrzymać na 17ha?

Projekt: