stefan_1987

Rośliny motylkowate

Polecane posty

arty    1

Co najtaniej wyjdzie do posiania jako miododajne i na dopłaty? Warunek tez to późny siew -czyli gdzieś w maju...

FAcelia chyba jednak od[pada nie łapie się na dopłaty do drobnonasiennych ani do strączkowych...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Ale do gryki nie ma dopłaty ...
mamy do wyboru tylko takie na dodatkowe doplaty:
bób
bobik,
ciecierzyca
fasola zwykła
fasola wielokwiatowa
groch siewny
groch siewny cukrowy
soczewica jadalna
soja zwyczajna
łubin biały
łubin wąskolistny
łubin żółty
peluszka
seradela uprawna
wyka siewna

koniczyna czerwona
koniczyna biała
koniczyna białoróżowa
koniczyna perska
koniczyna krwistoczerwona
komonica zwyczajna
esparceta siewna
lucerna siewna
lucerna mieszańcowa
lucerna chmielowa

Edytowano przez arty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Stanowisko suche -ziemia raczej ciężka - gliniasta V klasa - i chyba trochę już późno na siew - pewnie trzeba wzuiąć pod uwagę coś co jeszcze można siać o tej porze... - na zbiorze mi nie zależy - byle cos rosło było miododajne i nasiona nie były drogie... - mam do obsiania ok 0,5ha
przeglądam ceny i ile potrzeba do zasiania 0,5ha to najtaniej pewnie ta koniczyna biała wychdzi...
Jest cos z tych roślin powyżej tańszego w zasiewie niż koniczyna? ( czerwona odpada - nie mam odpowiedniej rasy pszczoly).

Edytowano przez arty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/gryka-z-doplata-750-zl-ha,54789.html

Chyba jest jakas do gryki. Popytaj w ODR-ach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Ale do gryki są jakieś inne dopłaty ja już mam zadeklarowane drobnonasienne....
Poza tym gryka chyba ma duże wymagania..
A sardella - co o niej powiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Seradela  nie lubi  ciężkiej  ziemi , gliny  miododajna  też nie  bardzo.   Gryka  nie  ma dużych wymagań  jak są  dopłaty to siej grykę  lub  łubin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4

Renault85-15TX
20 lut 2015
,,Dobrze słyszałeś. Żeby spełnić warunki zazielenienia można posiać łubin, groch, (jak ktoś trzyma bydło to może być też lucerna czy koniczyna a nawet wyka)."

Zacytowałem post i chcę się Was zapytać odnośnie lucerny,jeśli nie posiadam bydła dopłaty nie przysługują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witajcie.

Mam zadeklarowane jako zobowiązanie w Premii Młody Rolnik,że będę zasiewał rośliny motylkowe.  Pytanie jakie motylkowe zasiać ? jakie rośliny zasiewacie; ja myślałem nad Lucerną.

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj