Skocz do zawartości
Folia-Rolnicza

Bateria Słoneczna ? ktoś posiada ? energia odnawialna

Polecane posty

Ecopiotr    105

Przy aktualnych cenach nie. Jeśli w końcu będzie ustawa o energii odnawialnej, to może być ciekawie. Na dzień dzisiejszy panel przy żywotności 25 lat nie zdąży się spłacić, nie mówiąc o reszcie instalacji, kredycie itd. W necie jest sporo firm, które przedstawią Ci świetne kalkulacje - bardzo zyskowne, w praktyce wygląda to trochę inaczej.

w necie obliczałem ze panel mi by sie zwrócił po 8 latach ale te dane sa pewnie gdy swieci caly czas slonce a w praktyce tak nie jest .

:P

Wiadomość z agroFakt.pl

Ecopiotr    105

Weź pod uwagę, że tego typu kalkulacje są robione przez firmy, które oferują wykonanie instalacji + sprzedaż paneli. Nawet jeśli zrobią to optymalnie, dobierając kompatybilne produkty, to współpraca kończy się wystawieniem faktury, którą Ty musisz zapłacić. Zysk z tej instalacji - to Twój problem. Poważny. 

tomek73    195

Pewnie tak samo jak kolektory słoneczne. Trzech znajomych zakładalo kolektory, dwoje z dofanansowaniem  a jeden bez, wszystko w tej samej firmie. Z dofinansowaniem kosztowały 18 tyś, minus 6 tyś to kosztowały 12 tys, a bez dofinansowania 13 tyś za gotówkę.

GoRAL1    63

Dokładnie taka sama sytuacja jest w moim rejonie dofinansowanie pożeraja firmy naciagajac koszty

slawek1m    1

solary nie spłacą się w okresie 20-25 lat a może nawet ie dotrzymają do tego wieku. Na tę chwilę nieopłacalne.

konrad82    49

Ja posiadam solary rurowo-próżniowe [ podgrzewanie wody]  już 2 lata i jestem zadowolony. Ciepła woda za darmo. Czy sie zwróci?? 

Pewnie nie ale wygoda jest.

kupie silos na pasze!!!!

do wody to i ja mam solary i jestem zadowolony z dofinansowania bralem . wygoda jest bez porównania.

sie zastanawiam czy na prąd jest podobnie .

a może elektrownia wiatrowa była by dobrym rozwiazaniem .

:P

konrad82    49

Jeżeli zakład energetyczny odkupił by prąd za około 80%  ceny to pewnie byłoby opłacalne ale on płaci ałbo ma płacić 0,05 zł za KW czyli mizerota.

kupie silos na pasze!!!!

slawek1m    1

Jeśli chodzi o solary to wygoda jest z pewnością ogromna - nie zaprzeczam, ale po przeliczeniu kosztów zakupu i eksploatacji (zużywają jednak energię elektryczną) na pewno będa droższe niż ogrzewanie wody np. gazem.

Nie zniechęcam do montażu, ale wiem że, nigdy rozwiązania ekologiczne nie nie były tańsze od konwencjonalnych.

pic2ek    5

Witam jest ktoś na forum co posiada Baterie sloneczną (Solary) ..

to kolektory słoneczne czy panele fotowoltaiczne? bo widzę, że w wątku miesza się te urządzenia :)

tom61    11

Na razie trzeba poczekać na ustawę o OZE to wtedy będzie można coś więcej powiedzieć bo czytałem że będą dopłacać coś. Bo na razie to kto ma mówi że się nie opłaca. Sam też się tym interesuje.

Edytowano przez tom61

pic2ek    5

jesli umowa będzie podpisywana z zakładem energ na 15 lat to powinno to się opłacić. Koszt inwestycji zwraca się mniej więcej po ok 7 latach, czyli połowa czasu podpisania umowy. No i zakup przez zakład też powinien byc w normalnych pieniądzach a nie 0,10 gr.

krzysztofk9    6

o ile mi wiadomo ustawa została niedawno podpisana, chyba 16.01, cena zakupu podniesiona ale o ile mi wiadomo też nie jest tak łatwo o podłączenie przez ZE

kamila_na    0

Podobno jest możliwość sprzedaży prądu za 75 gr przez 15 lat. Inwestycja ma się zwrócić po 6 latach. 

Ktoś z was wie coś więcej, interesował sie tym tematem? 

konrad82    49
Napisano (edytowany)

Po  0,75 chyba żartujesz.... :P

Np PGE kupuje ,,prąd'' na giełdzie po 20 gr

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

rolstudent    98

75 groszy ale tylko wtedy kiedy twoj licznik cofnie się do tylu. Czyli w sytuacji kiedy sam produkujesz na swoje potrzeby. Umozliwia to umowa prosumedzka.

zetorki12    2349

Bez obrazy , ale widziałeś żeby coś cofnęło się do przodu ? :D

ZETOR TEAM

rolstudent    98

to jest zwrot powszecznie używany i nie jest błędem gramatycznym podobno. Dlatego dalej mozna cofac do tylu dowoli.

zetorki12    2349
Napisano (edytowany)

Pleonazm - poczytaj jeśli chcesz . B) Nie jestem polonistą , ale śmieszą mnie niektóre zwroty i nie mogłem się powstrzymać pzdr .

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

Kristoffer    4

W sumie zapotrzebowanie na prąd jest największe głównie w dzień to mogli by płacić więcej żeby mniejsze było obciążenie dla elektrowni w Niemczech jest fotowowoltaików jest pełno kolega się śmieje że spawo wtedy jak słońce zajdzie za chmurę bo taniej kupują prąd niż im płacą za ten z fotovoltaików.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kadman
      Rano tata chciałgo odpalić słabo kręcił to podłączył prostownik. Potem go odłączył od prostownika i przekręcił kluczyk i zrobiło się zwarcie bo tak długo rozrusznik kręcił aż rozładował się akumlator cofnięcie kluczyka nic nic nie pomogo.:angry: Teraz żadna kontrolka się nie świeci nie reaguje na nic, mimo podłączenia innego akumlatora, bezpieczniki sprawdzałem są dobre co zrobić
    • Przez tomekxwz
      witam panowie!!! mianowicie mam taki problem dzisiaj po umyciu fergusona chciałem go odpalić ale nie można... słychać tylko zaskakiwanie elektromagnesu a rozrusznik ani drgnie.proszę o pilną pomoc
    • Przez piter1081
      Witam,
      Chciałbym się dowiedzieć jak podnieść napięcie ładowania prądnicy. Słyszałem że trzeba robić coś z regulatorem. Teraz mam napięcie 13,2 V przy pełnych obrotach więc trochę mało.
    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zastosowaniu instalacji solarnej w budynkach inwentarskich, w celu ogrzewania wody do mycia dojarki przewodowej i zbiornika na mleko?
    • Przez KIbul
      Witam mam problem z moim zetorkiem 7245. A wiec rano wsiadam chce zapalic a tu nic. Wciskam kluczyk swieca sie kontrolki,a jak wcisne strater to wszystko gasnie. klemy przeczyscilem ale nic to nie dalo... :unsure: Co moze byc przyczyną?? dziekuje za wszelka okazana pomoc :rolleyes: