Skocz do zawartości
Folia-Rolnicza

Bateria Słoneczna ? ktoś posiada ? energia odnawialna

Polecane posty

mikad    226

@ansu Skąd taki wykres, monitorujesz czymś ogrzewanie, ile Ci wyszło na kalkulatorze który podałem.

@auto Jak sam przyznałeś facet ma nową budę i do tego podłogowe więc 14 kW daje radę i jest tanio, jeżeli faktycznie u Ciebie potrzeba 24 to zabulisz za prąd ze 6 koła na sezon

docieplę tu i tu jeśli będzie potrzeba w planie mam podłogówkę ale najgorsze jeśli okna bo kosztowały mnie majątek i to bolało by najbardziej choć 21 metry drewna w tej chwili  to tak dużo myślisz i w domu mam 22*  palę ciągle bez przerwy na sterowaniu pokojowym ,nie pogodówka mój piec nie ma takiego sterownika , w tej chwili nie narzekam ale chcę wygodniej

Wiadomość z agroFakt.pl

ansu    73

@ansu Skąd taki wykres, monitorujesz czymś ogrzewanie, ile Ci wyszło na kalkulatorze który podałem.

Kocioł z podajnikiem 16kW regulator pogodowy, gruby miał około 20 MJ/kg pali się bez przerwy. Kalibruje podajnik, wpisuje wartość opalową i dostaje takie statystyki. W kalkulatorze wyszło mi ponad 50% więcej.

a1fe26c2    36

Dom murowany? Sufity z desek oblepione gliną czy beton? Dom z wysoką piwnicą, czy klasyczną lub bez? Podłogi betonowe na ziemi czy drewniane na legarach? Mam dom o podobnej powierzchni i sprzedawca wciskał mi kocioł 9kW jako wystarczający. Z dotychczasowych doświadczeń jednak wynika, że dom wymaga minimum 3kW na 25 m2, więc na cały jakieś 12-16kW. Przy czym do grzania min. 12 kW i dodatkowe 4kW do grzania wody użytkowej.

mikad    226

Dom murowany? Sufity z desek oblepione gliną czy beton? Dom z wysoką piwnicą, czy klasyczną lub bez? Podłogi betonowe na ziemi czy drewniane na legarach? Mam dom o podobnej powierzchni i sprzedawca wciskał mi kocioł 9kW jako wystarczający. Z dotychczasowych doświadczeń jednak wynika, że dom wymaga minimum 3kW na 25 m2, więc na cały jakieś 12-16kW. Przy czym do grzania min. 12 kW i dodatkowe 4kW do grzania wody użytkowej.

Sufity z desek oblepione gliną  :blink: chyba żartujesz, nie sądzę aby w tych czasach ktoś jeszcze miał takie cuda w domu, nawet przedwojennym. Z tego co piszesz zapotrzebowanie Twojego domu wynosi jakieś 120 W/m2, to jakiś horror, dom dziurawy jak durszlak, ja mam  46 W/m2 co jest wartością już sporą zważywszy że nowo budowane domy mają ok 30 W/m2 a pasywne nawet 15-20.

a1fe26c2    36

100 W/m2  i trochę na grzanie wody (najmniej 2 kW) to żaden horror. Takie zapotrzebowanie na moc mają stare, nieocieplone budynki. Powiadasz, że w domach z bali budowanych przed i po wojnie stropy były murowane? Na wsiach różnie się budowało i różnie się buduje (różnie od przyjętych standardów). Strop z desek oklejonych gliną i ocieplonych z góry słomą, to konstrukcja stosowana jeszcze w latach sześćdziesiątych. Wtedy jeszcze stosowano do budowy cegły z rozbiórki domów.

Edytowano przez a1fe26c2

ansu    73

Klocek z lat 70 dwa piętra 7x9m  stropy betonowe, piwnica nie ogrzewana, strych  6 dużych okien + 2 balkony i oknami jak w dniu budowy

on line do mojego kotła

statystyki

a1fe26c2    36

Dobrze, że nie ma prawdziwej zimy z dwudziestostopniowymi mrozami i to trwającej od końca października do połowy kwietnia (żarcik to oczywiście). Dopiero by się zdziwili posiadacze nowoczesnych, mikrych kociołków ile opału można zużyć w pół roku. :)

Temperatura spalin 51 st. C to groźba powstawania kondensatu w kominie. I rzeczywiście w instalacji są 3-4 pompy obiegowe?

Edytowano przez a1fe26c2

ansu    73

Jakoś przez 6 lat nie miałem problemów, a bywało poniżej - 20 C. Normalnie zasypuje raz na tydzień częściej jak duży mróz
Kocioł z podajnikiem lepiej mniejszy np taki 16kW spokojnie pociągnie powyżej 20kW z dużą sprawnością
Pompy mam dwie jedna podłogowa pracuje prawie bez przerw, druga ochrona powrotu i cw przy małych mocach cyklicznie ale przy - 10C prawie wcale
Zalety: nie trzeba często dokładać, programator pogodowy najcieplej o siódmej rano, a nie w nocy, zdalny dostęp, jak coś się zatnie dostaję SMS,........ Dymu z komina nie widać pali się bez przerwy.
Wady: czyszczenie często, wymagania co do opału bardzo suchy teoretycznie do 35mm nie spiekający bez kamieni gwoździ drewna
Opału idzie podobnie, tylko wygoda jak ktoś ma dużo drewna nie nadaje się pomimo, że można palić awaryjnie na ruszcie.

Edytowano przez ansu

hook01    2

wolnostojące idealne południe zimno i pełne słońce cały dzień. Na dachu w normalnych warunkach kwiecień to coś koło 50-60kWh/dzień

57,5 kwh w kwietniu to u mnie rekord jak do tej pory dach 14 stopni na wschód i 18 stopni kąt dachu ile się mogę spodziewać max

Sheenaz    0

Ktoś na Dolnym Śląsku ma instalację fotowoltaiczną? Podobno nasłonecznienie na terenie całej Polski jest bardzo podobne. Korzystaliście z jakichś dofinansowań na panele? Myślę nad takim zestawem, bo po wstępnej analizie wydaje się to być naprawdę świetną opcją. 

Na wstępnie ustawowe -25% na inastalację oze od podatku rolnego, a zresztą produkcja własna prądu z bilansowaniem. Hmm... nie powiem, brzmi fajnie

Nowicjusz ze mnie na tym forum, także dziękuję za wszelkie odpowiedzi :) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się