jaroWM

Nie był dłużnikiem a komornik i tak zabrał mu ciągnik

Polecane posty

lukbold    1054

Co Ty gadasz.... na tym murku to całkiem inną sprawe przedstawiali. Pokazywali jak zajmują samochód dłużnika stojący pod blokiem (przykład jak wygląda procedura zajęcia).... i tyle w temacie. Żadnego związku z traktorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie temat byl o rolniku i przejęciu przez komornika ,może widziałeś coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

a tu piszą, że niby pieniądze dostanie za ciągnik

 

cyt:."..W końcu koledzy komornika uznali, że rolnikowi należy się rekompensata. Dostanie ponad 70 tys. zł – czyli tyle, ile obecnie na rynku wart jest taki sam ciągnik, jaki stracił..."

 

http://www.fakt.pl/wydarzenia/rolnik-spod-mlawy-dostanie-pieniadze-za-traktor,artykuly,516845.html#fp=fakt

 

 

powinien uderzać do coraz to wyższych instancji, a jeśli nie będzie odpowiedniego zadośćuczynienia, to do Strasburga - tam nie ma litości dla takiego postępowania.

 

Jakie k... 70 tys, niech dają na nowy złodzieje,  co z tego że był wart 70 jak takiego drugiego w takim stanie nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja bym nie przyjął tej kasy, chciałbym taki sam ciągnik jak zabrali i koniec, najpierw była mowa że warty 100 tys a teraz 70 tys, zwykła kpina.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

program był przedwczoraj nie pokazywali ciągnika tylko rozmowe zainteresowanych przed urzędem a papiery podpisywali na jakimś murku ,jak dla mnie parodia  że w obecności tv nie wpuścili nawet do biura.

 

Przedwczoraj to znaczy 20 stycznia był odcinek uwagi nr. 4110 i można go obejrzeć w internecie, w drugiej części programu było tam o pracy jakiegoś komornika i jego asesorów jak to wygląda, ale nie było tam nic o rolniku o którym mowa w tym temacie więc radzę zainwestować w okulary i aparat słuchowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Jakie k... 70 tys, niech dają na nowy złodzieje,  co z tego że był wart 70 jak takiego drugiego w takim stanie nie kupi.

 

zwłaszcza, ze rolnik sprzedawać ciągnika przecież nie chciał!

 

coś jak kupić w salonie auto za 80 000 zł i po 4 latach komornik zabiera i po interwencji daje rekompensatę wg cennika tego modelu i rocznika 40 000 zł. ale ja do q. nędzy nie chciałem go sprzedawać, tylko użytkować 10 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

asesor komorniczy podobno zawieszony, a minister sprawiedliwości, chce żeby nigdy nie został wpisany na listę komorników sądowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

A mnie ciekawi co  było motywem działania komornika, bo raczej nie był taki głupi ani taki chciwy żeby dla paru tyś dokonywać kradzieży w biały dzień.

Wątpię też że to asesor był 'mózgiem' tej operacji i w pierwszej kolejności należało by się zająć komornikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Może ktoś ma jakieś pomysły, jak zachować się, aby nie zostać okradziony w biały dzień przez złodzieja podającego się za komornika w asyście gościa w mundurze policyjnym.

Co do ciągnika, to wydaja mi się, że jeśli został zabrany bezprawnie to znaczy, że został skradziony, kupowanie towaru od złodzieja to paserstwo, tak na chłopski rozum to powinni zabrać ciągnik paserowi i oddać prawowitemu właścicielowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

dziś rano w radiowej trójce mówili, że Radosławowi Zarembie jakiś producent ciągników rolniczych ma użyczyć traktor.

 

ale jaki i na ile czasu - nie podali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

new holland td5d - taki ciagnik uzyczy firma new holland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/poszkodowany-rolnik-bedzie-mial-nowy-ciagnik,55202.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Reklama reklamą ale gość będzie miał chociaż czym pracować na wiosnę.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

świetna reklama dla new Holland  za darmo.....

 

Nie jest to darmowa reklama bo ciągnik swoje kosztuje a podczas użytkowanie się zużywa i traci na wartości. Chwała dla NH że dadzą ciągnik, oby więcej takich firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznuci    2

U mnie w okolicy była podobna sytuacja. Facet kupil sprowadzonego JD za około 100 tys. Przed kupnem sprawdził ciągnik na policji itp. (był zarejestrowany kilka miesięcy w pl) Po około pół roku odwiedziła go policja z lawetą i jak się okazało ciągnik był kradziony z Anglii . Facet został oskarżony o paserstwo a komornik sprzedał ciągnik za około 40 tys. Teraz ani kasy ani ciągnika. Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

brawo dla New Holland-a !! jakos inna firma nie pomyslala zeby sobie swietna reklame zalatwic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,ten nowy ciągnik po użyczeniu moim zdaniem powinien zostać na stałe u tego rolnika, a kosztami tego ciągnika na rzecz firmy New Holland obciążyć chciwego komornika i jego pozostałą bandę ,a temu gościowi co sprzedał komornik za pół ceny niech zostanie ,niech ma tam ten prezent od komornika, i niech komornik trochę zasłynie z hojności i zapłaci za nowy traktor, ponadto zasądzić komornikowi odrobek kilkuletni na cele publiczne, zamiatanie ulic, z napisem na plecach- odrabiam za zajęty bezprawnie traktor-, wówczas było by przestrogą dla innych takich raptusów, a dla poszkodowanego rolnika ten nowy traktor byłoby jakieś zadość-uczynienie za to wszystko  :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

przepraszam za tamten wpis jeśli kogos uraziłem rowniesz uważam ze to swietna inicjatywa dla tego rolnika brawo dla owej firmy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Z prawnego punktu widzenia właściciel zabranego ciągnika zachował sie jak ostatni kretyn. komornika za krawat szpic w dupe i z podwórka.wraca z powrotem z policja prosimy o pokazanie dokumentów sprawdzenie adresu na orzeczeniu sądu i koniec kropka.Wkroczenie na teren prywatny bez zgody właściciela jest karane kodeksem karnym.chłop myslał ze sprawa jest tak błacha ze zaraz sie rozwiaże a tu niestety ciagnik pojechal to nowego wlasciciela.pamietajcie za krawat dziada szpic w dupe i z podwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Nie rozumiem, czemu nie zgłosił oficjalnie kradzieży.

Każdy przedmiot pokradzieżowy po odzyskaniu wraca do właściciela, a w tym przypadku mają pasera mają nabywce i nic się nie robi.

Jak komornik sprzedał, to transakcja jest ważna, a jak przez np. allegro czy osobiście to można ją unieważnić - odbierają, nieważne który to jest już właściciel i wraca do pierwotnego właściciela ( poszkodowanego)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

Z prawnego punktu widzenia właściciel zabranego ciągnika zachował sie jak ostatni kretyn. komornika za krawat szpic w dupe i z podwórka.wraca z powrotem z policja prosimy o pokazanie dokumentów sprawdzenie adresu na orzeczeniu sądu i koniec kropka.Wkroczenie na teren prywatny bez zgody właściciela jest karane kodeksem karnym.chłop myslał ze sprawa jest tak błacha ze zaraz sie rozwiaże a tu niestety ciagnik pojechal to nowego wlasciciela.pamietajcie za krawat dziada szpic w dupe i z podwórka.

policja tam była i nic komornikowi nie zrobiła owinął ich wkoło palca,a jak by wziął go za krawat i kopa to ma sprawę za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego art.222 kk

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek9149
      Witajcie. mam takie pytanie co was do wiecie o nowej ustawie o egzekucji komorniczej. mam byc mniej bolesna. jak to wygląda w rzeczywistości co może zabrać a czego nie może?. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj