jaroWM

Nie był dłużnikiem a komornik i tak zabrał mu ciągnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majkel207    21

dokładnie, już po ciągniku, jedyna szansa to zadośćuczynienie, a takiemu komornikowi to powinien ktoś w ciemnej uliczce spuścić porządny łomot, wiadomo, ze to łamanie prawa, ale niektóre osoby\ sposobami zgodnymi z prawem są nie do ruszenia i tylko na coś takiego zasługują

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie zapominajcie drodzy userzy że żyjemy w kraju w którym przekręty są na porządku dziennym i to ze strony obywateli. Nie radzę tak oceniać komornika, że bydlak bo być może jeden drugiemu sprzedał ciągnik aby komornik go nie wziął, nie udało się komrnika oszukać więc teraz płacz, że urzędnicy to debile. I takich spraw jak obywatel chce oszukać państwo a państwo się nie dało jest od groma. Tylko w tv to obywatel jest zawsze poszkodowanym.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Zgadzam się z Krassusem, bo jak było naprawdę i ile "faktów" było w reportażu, wiedzą tylko ci, którzy tam byli. Reszta, to domysły. Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności (znajomość też nie!), jednak dobrze wiedzieć, co komu wolno, a co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąd wydając postanowienie wstrzymania sprzedaży,już wykazał kto był włascicielem,tylko że ten sąd i  komornik to koledzy i solidarnośc zawodowa.

Ja miałem złodzieja sądowego przez 10 lat, i też próbował mi sprzedac samochód, który był własnością brata,który mieszkał w innym województwie,na pytanie do złodzieja, jakim prawem chce sprzedac czyjś samochód, odpowiedział że jestem użytkownikiem, i ma takie prawo, przez 4 lata płaciłemł złodziejowi po 150 PLN, i  mój wierzyciel niedostał ani 1 złotówki,komornik się zawinoł z kasą,prokuratura w Zielonej góże prowadzi dochodenie już 8lat,chdzi o umożenie po 10 latach,i co myślicie że ja lub tysiące ludzi w tej okolicy dostanie chdzby złotówke swoją od tego komornika nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie bardzo rozumiem, kupiłeś ten samochód ?

Za co płaciłeś 150 PLN miesięcznie?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
 

Od zawsze twierdzę że każdy powinien odpowiadać za swoje błędy i to finansowo, każdy błędny ruch rolnika w gospodarstwie skutkuje konsekwencjami finansowymi (niedopilnowani/błędy przekładają się na mniejszy zysk) zaś w przypadku urzędnika coś takiego nie istnieje takie rzeczy powinny iść z automatu a nie ciągnąć się latami.

niestety ale to wyglada tak "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"

 

To jest jedna mafia kazdy kto chce zostac prawnikiem sedzia lekarzem itd. musi miec plecy 

Mój kuzyn majacy co roku wyróżnienia za nauke stypendia naukowe i wszsytko co naj. naj. poszedł na medycyne i myślicie ze tam synkowei i córunie lekarzy sie uczą :) tak tylko inaczej ale zawsze są naj naj. Teraz czekał 2lata aby dostać sie na specjalność wiadomo koledzy kuzyna synki i córki lekarzy z automatu specjalność a tu wszsytko sie ciągnie a lekarzy brak w kraju To jest jedna wielka klika która trzyma sie razem nie to co MY ROLNICY.

 

Zgadzam się z Krassusem, bo jak było naprawdę i ile "faktów" było w reportażu, wiedzą tylko ci, którzy tam byli. Reszta, to domysły. Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności (znajomość też nie!), jednak dobrze wiedzieć, co komu wolno, a co nie.

 

wiadomo nie znamy wszystkich faktów ale ilość skarg na jego czynności powinna zapalić jakąś lampke u góry ze jest coś nie tak a tu chyba jest inaczej on robi przekręt płaci innemu PROWIZJE i jest gicior.

 

Sąd wydając postanowienie wstrzymania sprzedaży,już wykazał kto był włascicielem,tylko że ten sąd i  komornik to koledzy i solidarnośc zawodowa.

Ja miałem złodzieja sądowego przez 10 lat, i też próbował mi sprzedac samochód, który był własnością brata,który mieszkał w innym województwie,na pytanie do złodzieja, jakim prawem chce sprzedac czyjś samochód, odpowiedział że jestem użytkownikiem, i ma takie prawo, przez 4 lata płaciłemł złodziejowi po 150 PLN, i  mój wierzyciel niedostał ani 1 złotówki,komornik się zawinoł z kasą,prokuratura w Zielonej góże prowadzi dochodenie już 8lat,chdzi o umożenie po 10 latach,i co myślicie że ja lub tysiące ludzi w tej okolicy dostanie chdzby złotówke swoją od tego komornika nigdy.

 

troszke nie wiadomo o co chodzi :( zbyt emocjonalnie piszesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto że miałem zapłacic mojemu wierzycielowi 8 tysiecy zeta, komornik pobrał, z moich poborów przez 4 lata coś ponad 7 tysięcy, które zgineły wraz z komornikiem.Mój błąd polegał natym że nie sprawdzałem komornika, ile wpłacił wierzycielowi,wierzyciel po 3 latach mojego płacenia przekazywmł mi przez znojomych że nie dostał jeszcze ani 1 złotówki.

Edytowano przez GienekChmura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Chłop  został bez  ciągnika - na wiosnę  do  pługa   proponuję   Tego   komornika  , a do lżejszych  prac  policjanta  który  tam  był.  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Hmm... jestem ciekawy czy nie było tak że właściciel komisu może się znać z tym złodziejem(komornikimem) i się nie dogadali, że jak złodziej ma jakiś sprzęt to sprzeda do komisu jak najtaniej a za to dostanie coś do łapki, bo traktor sprzedany za MNIEJ niż 50% swojej wartości to podejrzanie niska cena i jeszcze bez licytacji tylko od razu do bezpośredniej osoby... I ciekawe dlaczego sąd nie rozpatrzył wniosku o natychmiastowe zatrzymanie sprzedaży od razu, skoro jest napisane ze taki wniosek ma być rozpatrzony w trybie natychmiastowym...

CBŚ zamknęło sporo mafii gangsterskiej, a za tą najgorszą się jeszcze nie zabrało (angry)

 

Haha no na wiosnę jako zadość uczynienie to ten złodziej powinien dostać pług konny i wszytko zaorać temu rolnikowi i dostać jeszcze batów na plecy ;)

 

Skoro było na niego (złodzieja) tyle skarg to czemu nikt się tym nie zajął

Edytowano przez maciejo360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

takim tylko solidnie wp***dolić 

ale takie państwo ukradniesz w markecie batonik pójdziesz siedzieć 

a taki zabiera sprzęt warty grubą forsę chodzi wolny i kradnie dalej 


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Dzisiaj na Polsacie było w wiadomościach, że niezły z tego komornika gagatek. Trzeba ustalić  pers. ... aby go ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

maciejo masz racje znam człowieka co ma układ z komornikiem i bierze od niego maszyny budowlane za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W programie 1 TVP właśnie leciał reportaż z filmem jak ciągnik odjeżdża na lawecie. Ale izba komornicza mówi że tak można.Mja prawo.

Ode mnie by o własnych siłach ten komornik nie odjechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Skoro nie ten adres i nie ten nr rejestracyjny ciągnika nie ten nr ramy i nie ten właściciel na papierze to wypad z podwórka a nie zabierać ciągnik a jak komornikowi się nie podoba to ciągnikiem go przejechać a policjanta który tak stwierdził to tylko prosić o powtórzenie tego jeszcze raz co stwierdził żeby na telefon go nagrać  i na wojewódzką dzwonić co to cymbał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

To pan poszkodowany jakiś ułomny jest ? Nie potrafił no nie wiem ... paliwo spuścić .... NAWET WYLAĆ NA ZIEMIE ABY NIE ODPALILI ! kluczyki zabrać ... Albo nim uciec ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

A ten pan co mu komornik zabrał traktor co niby nie miał długów to nie ma agresywnego psa w gospodarstwie ani wideł ja za h*ja bym nie w pości komornika  na podwórko jak bym był w takiej sytuacji jak on jak komornik taki cwany to ja też bym taki był :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek3    0

http://prawodlakazdego.pl/artykuly/komornik-co-mo%C5%BCe-czego-nie-mo%C5%BCe-zaj%C4%85%C4%87  polecam przeczytać ku przestrodze... prawo jest tak skonstruowane że komornik może zabrać prawie wszystko i to nie koniecznie dłużnikowi  a tylko sąd może go powstrzymać ...

prawo mówi wyraźnie że komornik może zająć rzeczy będące w posiadaniu dłużnika nawet gdy nie jest ich właścicielem - i tu jest odpowiedni  tryb aby  właściciel mógł je  odzyskać  

niestety w opisanym przypadku komornik pogwałcił wszystkie procedury bo wtargnął nie na posesje dłużnika i zajął majątek  niebędący nawet  w posiadaniu dłużnika  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Komornik nie ma prawa zająć rzeczy dłużnika oddanych innym osobom we władanie, chyba że osoby te przyznają, że dany przedmiot należy do dłużnika i zgodzą się na zajęcie (np. samochód pożyczony koledze).

Nie do końca moze wszystko zająć, nawet to co należy do dłuznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To pan poszkodowany jakiś ułomny jest ? Nie potrafił no nie wiem ... paliwo spuścić .... NAWET WYLAĆ NA ZIEMIE ABY NIE ODPALILI ! kluczyki zabrać ... Albo nim uciec ?  

W mojej okolicy komornik ma zaprzyjaźnionego laweciarza, nikt nic nie odpala, wciągarka i na lawetę... Myślisz że komornik umiał by odpalić jumza? :) Co nie ma wartości np stary sprzęt konny to laweciarz zawsze płaci cenę wywoławczą i na złom. Co najdziwniejsze nieraz jest np C360 w stanie agonalnym wystawiona za 1500zł a innym razem w podobnym stanie za 7000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Każdy jest mądry teraz, ciekawe jak każdy z nas by się zachował w takiej sytuacji?

 

Ale ogólnie sprawa wygląda nieciekawie


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek9149
      Witajcie. mam takie pytanie co was do wiecie o nowej ustawie o egzekucji komorniczej. mam byc mniej bolesna. jak to wygląda w rzeczywistości co może zabrać a czego nie może?. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj