krzysiu9802

Czym ścielicie na kurniku ?

Polecane posty

krzysiu9802    9

Witam. Koledzy czym ścielicie na kurniku ? Długi czas ścieliłem ręcznie, i od krótkiego czasu zacząłem ścielić rozrzutnikiem do obornika. O co na temat Tomahawku  ? Jak to się sprawuje ? Co jeśli będzie kamień w balocie ? Iskry pójdą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu9802    9

2 Piętrowy kurnik, na jednym piętrze 12 tyś. + za krótki czas budowa kurnika lub 2 na 40 tys.

Edytowano przez krzysiu9802

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FLASH    0

tomachowk - dobrze potnie lecz widoczność przez kurz 2m

belari, mniej kurzy słabiej tnie

rozrzutnik, potnij słome w prasie i bedzie bajka bez kosztów

i sciel na wyższym biegu, a gęściej jeżdzij

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

odświeżam temat 

też mam klopot z recznym scieleniem i zastanawiam sie nad tomachowk tylko ten kurz

a gdyby tak scielarką pociąć słome na przyczepe objetościową coś ala zbierająca mam coś takiego potem to wwieść i ładnie rossypać 

co WY o tym sadzicie 


 

o coś takiego tylko zamiast na pryzmę to na przyczepę objętościowa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez same110
      Witam
      Stoję przed wielkim.dylematem która z pras wybrać między Kverneland A krone
      Która z maszyn będzie lepszym wyborem .Nie znalazłem.żadnej.opinie o.takowym modelu 6250 Kvernelanda.Jesli ktoś.taki posiada lub sąsiad prosiłbym o kontakt na pw
      Z drugiej.strony Fortima to dawny roundpack sprawdzony ale jednak.Fortima to nie też kropka w kropkę
      Dziękuje za rady
      Pozdrawiam

    • Przez agrofoto
      Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym. 
    • Przez filip12376
      Witam!
      Chciałbym zaprojektować i stworzyć osprzęt widłowy do balotów słomy. Osprzęt ma być montowany do ładowarki teleskopowej Weidemann T5625 CX80. Wstępnie udało mi się naszkicować coś takiego jak w załączniku. Widły mają służyć do zwożenie pięciu balotów z pola na raz. 
      Moja propozycja posiada sekcje rozsuwaną oraz możliwość podnoszenia. Po załadunku dwóch balotów na sekcje podnoszoną podjeżdżałbym do trzech kolejnych podniósł do góry dwa poprzednie i załadował trzy kolejne. Tak załadowane 5 zawiózł na początek pola. 
       
      Chciałbym poznać Wasze opinie lub propozycje usprawnienia. 
       


    • Przez robal54
      Fajna prosta maszyna szybko pościeli i tak rozdrobnione że kopytami do kanału tak szybko nie zgarną .Szkoda że niema odpowiednika polskiego . Rębaków to jest pełno, a takiej maszyny nasze firmy nie mogły by wprowadzić na rynek .Zachodnie to mają cenę zaporową a na polską to może było by stać.

    • Przez sobek112
      Zastanawiam się czy hodowla kur jest opłacalna? 3 lata temu kupiłem działkę 20ha w jednym kawałku, z dwóch stron jest las, najbliższe zabudowania w odległości 1km a działka graniczy z drogą wojewódzką. Teren lekko pagórkowaty, najbliższe miasto 10km są to okolice Mławy woj war-maz. Zrobiłem już warunki zabudowy na 6 kurników po 25tys. Wchodzić w ten 'biznes" czy sprzedać? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj