mateuszston

Konkurs "Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca"

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najpierw zreformuj ojca, żeby był skory do reformacji, bo jak on ciebie zreformuje to ci te reformy wyjdą bokiem     :P

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

A na czym Twoim zdaniem ta reforma miała by polegać? Bo chyba nie sądzisz, że wszyscy znają Twojego ojca i jego gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

hah, no wiec bardzo przydalaby mi sie taka praca, abym wiedzial jak to zrobic, 

chcialbym zreformowac gospodarstwo zakladajac plantacje malin, z tychg malin robic soki w przydomowej tloczni, nastepnie soczki sprzedawac do lokalnych sklepow czy cos takiego, nie mam pojecia jak to wsyztsko zaczac .,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Wszyscy wiedzą jak powstał Microsoft, jednak nikt nie powtórzył sukcesu Gates'a. Zacznij od liczenia zysku - mobilizuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

nie trzeba zazdrościć tylko sie barac za robotę. mi nikt nie pomagal a prace pisalem 10 godzin. napisanir samej pracy to pikuś. obronienie jej o to juz sukces

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

dlaczego ? to ile zajmuje napisanie biznes planu? wieksze projekty sie robiło. niz opisanie tego co jest i jak chce sie zrobić. cos co zna sie od podszewki. nic w tym trudnego.

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

@mateuszston a na jakim areale Ty sobie planujesz to reformować ? Bo sadzonka maliny 2,5 zł w szkółce, to areał podstawowa sprawa. W pierwszym roku też zero , tylko wkłady. No i ta tłocznia... chyba fajna sprawa ale nie wiem czy dla maliny . Bo do takiej tłoczni następny rok chyba będziesz musiał dokładać.  W biznesplanie to Ty sobie możesz założyć , że tyle i tyle sklepów to od Ciebie kupi , a tak w realu to wzięcie będzie tylko wiesz jeden sklep zamówi trzy soki. Drugi sklep oddalony o 10 km zamówi 4, a następny sklep oddalony o 20 km zamówi 6 soków i co wtedy ....? ( bo soki będziesz nalewał np w litrowe worki, a ludzie w mieście się z kaską liczą.  Bo gdybyś chciał w jakieś nie wiem słoiki, butelki...to dochodzi Ci następna kaska na linię produkcyjną do butelkowania...)

Jak się mylę proszę mnie poprawić, pozdrawiam

Edytowano przez anka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

tu trzeba miec jakis plan. zdac sobie sprawę z zagrożeń itp. ja opusywalem gospodastwo mleczne. które korzystając z dużego aralu ziemi słabej jakości postanowiło wyprodukować miljon litro rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Podsumowując temat - "kupiłby wieś, lecz pieniądze gdzieś". 

Niestety, to problem z którego niewielu zdaje sobie sprawę - napisanie biznesplanu, który zaakceptuje ARiMR i dostanie wsparcia, to dopiero początek problemów. Później przychodzą normy i warunki, o których "nikt" nie wiedział, bo się dowiedzieć nie chciał lub to zaniedbał. A później płacz. 

Szansa na to, że nie mając zielonego pojęcia o uprawie, technologii produkcji, rozeznania rynku, podstawowej wiedzy o tym co chciałoby się robić, doświadczenia itd. i mimo to osiągnąć sukces, jest moim zdaniem równa zeru. 

Jedyne co mogę zrobić, to nieszczerze życzyć powodzenia, w które nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

Enooo nie dołujcie chłopaka już na starcie. Mateusz moja rada taka, jak masz jakiegoś dobrego znajomka który się para tym , co Ty byś chciał robić to wbijaj do niego czem prędzej. Rozeznaj się dobrze u niego w temacie, jak i co z czym się je i wtedy sam spróbuj zadecydować , czy dasz redę to ogarnąć czy nie...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

kolega byl laureatem tego konkursu, temat wg niego do wykonania bez problemu :) damy rade a jak juz ukonczony bedzie to sie pochwale :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

czekamy :) powodzenia

 

ps. a i widzisz rolstudent chętny do pomocy :)

Edytowano przez anka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/45311-konkurs-dla-uczniow-szkol-ponadgimnazjalnych/?do=findComment&comment=1480409

 

Temat dotyczący tego samego konkursu.

 

Sam dowiedziałem się o nim z top agrar i postanowiłem do niego przystąpić. W regulaminie jest, że praca nie powinna zawierać więcej jak 50 str. Rozpoczęcie zacząłem od 1 stycznia i na dzień dzisiejszy mam 30 str opisówki. Rozmawiałem z nauczycielami w szkole aby uzyskać od nich pomoc i jedna z nich zaoferowała mi pomoc osoby z ODR-u. Dzisiaj miałem z tym panem spotkanie i przedstawiłem mu swoją wizje plany i moją wstępną pracę. Zabrał ją do domu aby przeanalizować. W poniedziałek mam się z nim spotkać, a on ma mi przygotować niezbędne dokumenty tzn. moja praca będzie opierała się na bydle opasowym więc potrzeba mi wyliczenia paszy oraz ilość ha. Uwzględniam w niej postawienie nowego budynku oraz kilku niezbędnych maszyny. Pracę będę opierać na funduszach PROW 2014-2020 więc przy tym mam nadzieję pomoże mi pracownik ODR. Troszkę szkoda, że dowiedziałem się tak późno o konkursie, bo ciężko jest przygotować dobrą pracę bez konkretów. Pisząc pracę chcę pisać prawdę i do tego potrzeba mi czasami urzędowych informacji, a jak kończę szkołę to najczęściej jest wszystko pozamykane. W przyszłości chciałbym swoją pracą opierać się na Młodym Rolniku itp. tzn. będę miał w 80% gotowy biznesplan. Zrobi się kilka modyfikacji na potrzeby danej instytucji i gotowe. :D

Na wstępie prezentuję dotychczasowe gospodarstwo i staram się odpowiadać na pytania podane we wskazówkach do napisania.

Teraz jestem na etapie ekonomii pracy- najważniejszej części. :P

 

Co do Twoich malin. To tak samo musisz napisać jak wygląda obecny stan gospodarstwa, dalej co chciałbyś zmienić. Jakie środki pozyskasz na ten cel. Ryzyko inwestycji oraz wiele innych. Znajdź regulamin, wskazówki itp. do tej pracy i sugeruj się pytaniami postawionymi we wskazówkach. 

 

@rolstudent 

Jakie masz wskazówki do napisania pracy? Na co zwrócić szczególne uwagę? Co umieścić w pracy aby była ciekawsza? Proszę o cenne rady.  Z góry dziękuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Gratuluję. Mógłbyś streścić swoją pracę co w niej zastosowałeś. Jaka produkcja i inwestycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RageMan    9

No to i ja się pochwalę, I miejsce ;) Pozdrawiam wszystkich finalistów i serdecznie gratuluję laureatom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj