Mf255fan

Poidła dla krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol091193    869

ten typ tak ma. Ja zamierzam je wymienić na poidła z zaworem rurowym


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BestTeam    2

wykreć zaworek, powiększ otwór w śrubce o 0.5-1mm

Dziura już powiększona a i tak słabo leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tam nie ma żadnej filozofii w tym zaworku. Musiało coś wpaść do niego z ruruciągu. Jakoś u mnie działają. Na reduktorze 3-4atm. Z ciekawości wydatek zmierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BestTeam    2

tam nie ma żadnej filozofii w tym zaworku. Musiało coś wpaść do niego z ruruciągu. Jakoś u mnie działają. Na reduktorze 3-4atm. Z ciekawości wydatek zmierze

Ale jak sie zaworek odkreci to dziala,ale jak go przykrece do nie chce leciec (przepustowosc jakis litr na minute)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Wymien caly zaworek tylko to pomoze koszt 15 zl . Mam tych poidel 14 sztuk zakladalem 2 lata temu i z kilkoma mam takie problemy jak ty a zalozylem kilka miesiecy temu w nowej oborze to wszystkie sa super tak szybko leci że jak jest puste to nawet wylatuje jak z szambiarki. A i jeszcze jedno jak kupisz zawor niezwlocznie go zaloz bo tez sa buble jak zly to reklamuj


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do poideł oraz innych artykułów dla rolnictwa, to polecam poszukać ich w dobrych sklepach internetowych gdzie znajdziecie zdecydowanie największy wybór i teraz także niższe ceny związane ze zbliżającymi się świętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@zaopatrzenie no pomogłeś jak kadzidło umarlakowi.

Co do poidła, przyczyna banalna, luźna część gumowa zaworu. Woda pod ciśnieniem zsuwa gumkę z trzpienia i dalej przepływ jest dławiony. Wystarczy wymienić tą część na porządną.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    255

Doradźcie jakie poidła mam kupić do nowej obory uwięziowej, zastanawiałem się nad nr 1, 6, 9 ma ktoś takie? Będę wdzięczny za opinie na temat tych poideł  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Witam,

W oborze uwięziowej (od strony stołu paszowego) muszę zmienić poidła.

H200 nie chcę nawet za darmo. Nie będę wymieniał ich minusów, bo dużo by tego było. Trzeba by mieć na etacie pracownika, który naprawiałby je ciągle i sprzątał bałagan jaki spowodowały wokół.

1023.jpg

 

 

Mam też kilka PM5. Są duże, nic nie chlapie, krowy nie rozlewają wody, ale są niedopracowane. Pękają sprężynki w zaworka = zalanie stołu paszowego. Poza tym potrafią wykręcać się zaworki (najlepiej wkręcić na zaworek wąską nakrętkę i skontrować). Dodatkowo czasami język zatnie się o korpus języka = zalanie stołu paszowego.

Z 2 i 3 problemem idzie sobie poradzić, ale z pękającymi sprężynkami nie. Stosowałem już różne i prędzej czy później (miesiąc - 6 miesięcy) pękały.

poidlo-pm5-zeliwne-marcopool-bydla-koni-

 

 

Nie testowałem jeszcze nigdy poideł pływakowych. Jak się to sprawdza u krów (rozlewanie wody)? Jak wygląda temat awarii (zalewania)?

3.jpg

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Z pływakowymi zależy jak trafisz. Mam takie 4 jak na zdjęciu. Z jednego tylko sączy się woda (dobrze że cielak ma czas)... trzeba by rozebrać i poszukać przyczyny. Drugiego nie umie uregulować bo albo woda ledwo leci do osiągnięcia ustalonej wysokości albo....leci pełną rurą i przebiera. Pozostałe 2 poidła są ok.

 

Dziwi mnie że masz problemy z PM5. Raz mi się przycięło. Pewne jest, że przed ich montażem trzeba w zaworku walnąć otwór co najmniej 4,5mm a nie jakieś śmieszne 2 bo ledwie woda leci... Nic nie peka nic mi się nie rozkręca

Ktoś tu polecał do tych PM5 zawory rurowe https://allegro.pl/zawor-rurowy-katowy-kerbl-poidlo-dla-krow-koni-i7137271769.html

Troche drogie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Jaka jest zasada działania tego zaworu rurowego? Krowa musi go nacisnąć? Spisują się one dobrze (nie ma problemów z zacinaniem się)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Czyli zasada działania jest taka jak w poidłach do świń - tam się to sprawdza. Ew. awarie jakie występowały, to wyrobiona guma na trzpieniu, ale to i tak baaardzo długa trzymała. Przez ten czas H200 naprawiałbym 3 razy.

Biorę w takim razie PM5 i jak będą takie cyrki z nimi jak z tymi, które obecnie mam, to wymienię zaworek na kątowy.

Może trafiłem jakąś felerną partię tych pm5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

PM5 z firmy Farma jak dla mnie najlepsze. Pół roku temu brałem jakieś najtańsze z allegro tego typu to już farba zlazła. A farma choć ma 2 albo 3 lata  to wygląda jak nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj