Mf255fan

Poidła dla krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukbold    1054

yyyy tak cięzko powiekszyc otworek z tyłu zaworka? magistra trzeba zrobić żeby na tro wpaść? tylko nie przesadź.. 0,5-1mm więcej i wystarczy. Ja tam mam Macropool i Farme a problemów żadnych. Zaworki wręcone na taśmie.... bez taśmy też szczelny :D

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1q2w3e4r    1

Witam.

 

1. Jak dobrze jest montować poidła? Jedno poidło pomiędzy dwie krowy będzie dobrze czy lepiej każdej osobno? 

 

 

2. Jakie macie i polecacie poidła dla krów? 

 

 

Nr. 1. z pływakiem: plywakowepoidlo3.jpg

Nr. 2 z pływakiem: 200022249_1_261x203_poidlo-plywakowe-dla

Nr. 3 z zaworem pływakowym: plyw_kwas.jpg

Nr. 4. z językiem: thpoidloh2006.jpg

Nr. 5. z językiem: pm5.jpg

Nr. 6. z językiem: thpoidloplastykoweoliwkowe.jpg

Nr.7. z językiem: thwlodex.jpg

 

Nr. 8 z językiem: thczarnenowawers.png

Nr. 9. z zaworem rurowym: poidlozzaworemkatowym.jpg

Nr. 10 z zaworem pływakowym: poidlo-miskowe-z-zaworem-plywakowym-farm

 

 

 

A może jeszcze jakieś inne?

 

 

 

 

 

Edytowano przez 1q2w3e4r
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nr 1 solidne ale u mnie coś przepływ ma słaby, nr 2 to wygląda na odmianę gownolit tego 1. Nr4 jest bo jest, innych kiedyś nie było i systematycznie wymieniam na nr 5 które jest mocne, łatwe w serwisowaniu, zresztą póki co bezawaryjne... w niektórych podobno trzeba powiększyć otworek w zaworze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bejba    154

Stanowczo polecam nr. 5 u mnie już 5 lat bez awaryjnie. A nie polecam nikomu nr. 4 w drugiej oborze mam takie to nie ma takiego sezonu żeby nie było awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

     Swego czasu kupiłem jedno nr.4 na wymianę i nie zauważyłem że oprócz miski i śrubunku reszta to plastik,jedno przykręcenie i po gwincie,ale za to teraz mam ubaw,jeśli ktoś wchodzi do garażu z nienacka rzucam w niego tym ustrojstwem.. Waży ze trzy może cztery razy mniej i mina przerażonego łapacza :rolleyes: bezcenna :D,a jakie cyrkowe uniki robią :lol: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

Ja mam numer 5 i prawie kazde bardzo wolno leci powiekszenie otworu w zaworze jak i wymiana nie pomaga jedno nawet wydaje odglos spadajacego samolotu bardzo glosny.czesto sie zacinaja sprezynki pekaja .tez stoje przed wyborem do nowej obory wiec mile widziane opinie numeru 4 i 7


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniklaudy    2

a ja powiem że pływakowe są bardzo dobre tylko ja robilem z tej strony zo wężyk sie daje to blaszkę spawalem żeby nie obrywaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

mam 4 i 5, z 4 chlapie woda na boki, ale nie ze wszystkich i są delikatniejsze, 5 lepsza bo ma większa miskę, ale zaworek się zacina, teraz wymieniłem na inna uszczelkę i narazie jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Ja mam poidła nr. 2,4 i 5 i wszystkie polecam :) Te pływakowe dobre są do cielaków duże sztuki nie potrzebują pływakowych ;) U krów mam poidła nr.4 a u opasów nr.5 i nic  sie z poidłami nie dzieje :) 4-ka nie psuje sie tak jak co niektórzy twierdzą :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

W 4 akurat dużo zależy od spasowania. Czasem język jest równo z krawędzią poidła.... od razu takie poidło jest do poprawki bo po pierwsze będzie chlapać a po drugie język który nie opiera się o dno po wciśnięciu powoduje że zbyt duża siła idzie w stronę zaworka.. zużywa się trzpień zaworka a w języku robi się dziura. A jak jest już dziura to język potrafi zakleszczyć się na zaworku.... Po jakimś czasie język dostaje luzów na osi obrotu i destrukcja zaworka postępuje jeszcze szybciej. W skrócie mówiąc wszystko jest dobre póki jest nowe no chyba że ktoś ma kulturalne krowy, które delikatnie się z tym obchodzą....

Póki co w poidle 5 nie widzę żadnych słabych stron

nr 10 jest malutkie... dla cieląt idealne pod warunkiem, że się powiesi na ścianie i dobrze zabezpieczy ten plastikowy przyłącz

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

Hm wszyscy mowicie ze nr 5 sa swietne a u mnie tragedia moze dlatego ze gdy ja je zakladalem to byla nowosc i nie sa dokladnie zrobione . W jedno byk wskoczyl i zlamal kupilem takie same i akurat z nim nie ma problemu


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

       Jak byk upierdliwy to nie poradzisz,obspawałem nr.4 ramką przakręciłem o90 stopni,by czymkolwiek nie łamał,skubany tak wykombinował że rogiem dosięgał języka,naciskał iiiiiii,mam czas :unsure: . Na nr.4  ,zmniejszam ciśnienie bo się wychlapuje,komunistyczne miały glębsze miski i bardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Zależy jaką masz oborę czy uwięziowa czy wolnostanowiskowa, może nie doczytałem :D My mamy w oborze wolnostanowiskowej takie jakby kubły w których jest duże zagłębienie i woda sie napełnia automatycznie z tego co mi wiadomo. Bardzo fajne są ale minusem jest to, że siano, słoma wpada do środka i pływa po powierzchni jak w umywalce :P Nie jest to jakiś duży problem, krowy piją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nr 5 z racji większej miski więc i woda starcza na znacznie dłużej i nie mam problemów z uszczelką, wszystko ładnie pracuje, cenowo też są całkiem przystępne, oczywiście zamawiając je w większej ilości w sklepie internetowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Witam które z poideł wybralibyście zastanawiam się nad tymi poniżej. Poidło dla 6 sztuk opasów utrzymywanych luzem w wieku od 2 do 16 miesięcy. Lepsze pływakowe jeśli tak to które czy lepiej kupic to tradycyjne. Poidło chce zamontować w środku kojca więc o dobrze żeby było w miarę masywane. Ceny wszystkich podobne około 100 zł. Pierwsze pływakowe chyba firmy fermo waga 6kg, drugie pływakowe marcopool PMU/Ż waga 6,6 kg nowzy zawór do niego 45 zł, trzecie z językiem marco pool PM-9 waga 7kg.

 

post-28387-0-26195600-1479661520.jpg

post-28387-0-89529100-1479661533_thumb.jpg

post-28387-0-66754200-1479661540.jpg

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BestTeam    2

Witam.W lipcu kupiłem 2 poidła dla 4 sztuk bydła.Zamontowałem je i odrazu nie chciały działać.Więc kupiłem nowe te cylindry i było przez chwilę lepiej,ale ostatnio znowu się popsuły.Nie działają tak jak powinny.Woda jakby leciała z powietrzem i bardzo mało leci tej wody,około litra na minutę.Dodam,że około 4 metry prędzej jest zawór i woda do beczki leci bardzo dobrze.A gdy odkręce te zawory w poidłach i puszcze wode to też ona leci bardzo szybko.

Proszę,pomóżcie mi nie mam już na to głowy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

dziś dzień dziecka to Cie nie zwyzywam od... ale wstaw przynajmniej zdjęcie owego poidełka bo wróżek na forum nie ma a ja znam przynajmniej 7 rodzai poidła z czymś co wygląda jak cylindrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BestTeam    2

dziś dzień dziecka to Cie nie zwyzywam od... ale wstaw przynajmniej zdjęcie owego poidełka bo wróżek na forum nie ma a ja znam przynajmniej 7 rodzai poidła z czymś co wygląda jak cylindrek

 

post-169001-0-05286800-1480179222_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj