Skocz do zawartości
krycha094

Pompa nsz 16 a napęd na wom

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pompa
krycha094    7

Witam chciałbym dorobić do pompy nsz 16 redukcję która pozwoli mi na połączenie pompy z Wom ciągnika (coś podobnego do multiplikatora np taki jak w trolu  ale bez żadnego przełożenia obroty na 1000 powinny dać radę wytworzyć odpowiednie ciśnienie ) pompa miała by służyć tylko i wyłącznie jako osobna hydraulika do wywrotu przyczep. Aktualnie mam pompę od cyklopa tak zrobioną lecz jest za duża i nieporęczna i muszę ją ustawiać co chwila aby była współosiowo z wałkiem ponieważ nie ma dodatkowego ułożyskowania. Do pompy nsz chciałbym takie ułożyskowanie zrobić na łożysku UCF z obudową samonastawną  czy to się sprawdzi na jednym łożysku?? Kolejność miałaby wyglądać następująco pompa płyta z blachy ok 5mm nawiercona z otworami do niej przykręcone łożysko i wałek z odpowiednim wielowypustem do pompy i na końcówkę wom ciągnika a całość zablokowana jakimś haczykiem lub płaskownikiem aby pompa wokół własnej osi się nie okręciła . Wolałbym łożysko takie jak ucf lecz żeby było na stałe a gotowe pomysły są ale kosztują trochę ponad 700zł Jeśli macie jakieś pomysły lub sugestie to piszcie

post-10040-0-71830000-1420413671.jpg

post-10040-0-27151000-1420413686.jpg

post-10040-0-76910000-1420413704.jpg

seweryn20    586

Przeglądnij ofertę wspomagań do 330 i 360. W kompletach jest przystawka do tej właśnie pompy. Zadzwoń i spytaj czy da się ją kupić. Zamiast koła pasowego wstawisz wieloklin, dorobisz mocowanie i tyle. 

Jeśli nie to tokarz i robić. Tulejkę pasującą na frez pompy można kupić. 

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    586

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=nsz+tulejka&bmatch=seng-v6-sm-4-default-1209

W tej podporze z łożyskiem jeśli się nie mylę to jest łożysko wahliwe lub samo łożysko jest wahliwie osadzone w obudowie. trzeba by to sprawdzić bo takie się nie nadaje. 

O proszę tu kolega przerabia ten temat.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/category/20-wynalazki-i-udoskonalenia/

Edytowano przez seweryn20

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez keeway
      witam mam zamiar kupić łuparke swidrowa pod cignik i niewiem czy bedzie pasowac walek od rotacyjnej napewno ktos robił link od łuparki podaje w linku    http://allegro.pl/zestaw-wom-swider-80-z-wymienna-koncowka-rebaki24-i6579957576.html#thumb/1

• Przez Łukaszda
      Panowie kupiłem nowo pompe hydrauliczno i nadal wysadza uszczelniacz na wałku

• Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez pawelgruta
      Witam !

Jakie szerokie opony  do przodu C 330 4x4 ?

Mam na sprzedaz most i przekladnie do C 330 M . Most razem z  silownikem skretu.  Dorabiam napedy 4x4 do C 330 . Ładowacze czolowe z rama wzmacniajaca ciagnik udzwig 1 t. .Wykonuje modyfikacje hydrauliki.

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?