Skocz do zawartości
matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JANCZAK1176    39

Byłem dziśiaj na targu w Pięntku (Centrum polski ) ,to jest takie ssanie na cielaki ,każdy towar znajdował kupca .

Wiadomość z agroFakt.pl

matingus    107

Chyba w Piątku.Też miałem jechać,wypadło coś innego.

Dziś byłem u jednego to za trzy dniowego powiedział 1100zł.

Edytowano przez matingus

danielek24    2

po ile chodzą jałówki ok 100kg bo mam 2 szt do sprzedania jedna cała czarna druga biało siwa mięsna b.ładnej budowy

artur125    293

po ile chodzą jałówki ok 100kg bo mam 2 szt do sprzedania jedna cała czarna druga biało siwa mięsna b.ładnej budowy

ja w piątek kupiłem jawóweczkę 60kg po 10 zł (2 tygodnie hf ale bardzo ładnej budowy,chcę zostawic na krowe ale to się jeszcze okaże)

ENDRIUROL    1

kupie cielaki mm miesne, najlepiej byczki. do 10sztuk, najlepiej od rolnika inowroclaw i okolice. cena do uzgodnienia. prosze na pw

Thomas2135    1222

Koledzy po ile za kg mogę zawołać za byczki jeden 100% MO w wadze ok 120 kg oraz drugi 50%SM/50% MO w wadze ok 150 kg? Człowiek chce jakiegoś do krycia krów. Widzę, że w temacie duży rozrzut i pytam. Lokalizacja pogranicze Mazur i Mazowsza.

vbox33    32

Mieszanka sima na holenderskich kolczykach okolo 120 kg - 1800 zl i ch x lm z naszego podworka okolo 80-100 kg 1300 zl.
Jak sadzicie warto bylo?

Edytowano przez vbox33

artur125    293

czy warto było to się okaże za 20 m-cy sim wyszedł po ok 15 zł/kg  chxlm 13-16 zł/kg czyli do 250kg trzymasz je za darmo potem coś zarabiasz

korsarz    7

Najwięcej bałaganu wprowadzają handlarze  bo to oni ściągają większość kasy z przyszłych dopłat rolnik który sprzedaje im tego cielaka wiele więcej nie dostaje :-)  Tych skur.... trzeba ominąć bo do drogich cielaków dorzucają mase innych świństw w gratisie no i znajomość z lecznicami :-)

artur125    293

Najwięcej bałaganu wprowadzają handlarze  bo to oni ściągają większość kasy z przyszłych dopłat rolnik który sprzedaje im tego cielaka wiele więcej nie dostaje :-)  Tych skur.... trzeba ominąć bo do drogich cielaków dorzucają mase innych świństw w gratisie no i znajomość z lecznicami :-)

Tylko wytłumacz rolnikowi żeby nie sprzedawał handlarzowi tylko rolnikowi.Ja bym się chętnie wybrał na pn Polski, tylko kup conajmniej kilka sztuk u jednego rolnika,a handlarz wie gdzie to tu kupi 2 tu 1 i całe auto się zbierze.Tylko najgorsze jest to,że cielęta u handlarzy często chorują i koszty ponosi rolnik

korsarz    7

Ja byłbym  w stanie dać tyle samo co daje tutaj handlarzowi dać rolnikowi i sobie po niego jechać przynajmniej chorubska bym ominoł. Myśle że niejest problemem żeby sie sąsiedzi zgadali i z 3-4 sztuki naszykowali. 

artur125    293

tylko po co taki rolnik ma się ugadywac z sąsiadem jeżeli jego współpraca z handlarzem przebiega bardzo sprawnie.Telefon jutro odbiór i po kłopocie.A Polscy rolnicy jeszcze się nie nauczyli pomagac sobie na wzajem i na zmiany się nie zanosi

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..

kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
    • Przez agrofoto

Choroba guzowatej skóry bydła (guzowata choroba skóry bydła, LSD) jest bardzo mocno zaraźliwą chorobą, która od kilku lat dziesiątkuje stada bydła m.in. w Grecji i Bułgarii. Wirus przenoszony jest pomiędzy zwierzętami głównie przez muchy i komary. Głównym objawem są twarde guzki na skórze zwierząt. 

Najbardziej narażone jest bydło domowe o cienkiej skórze: Jersey, Guernsey i Ayrshire. Wrażliwe są krowy o wysokiej wydajności mlecznej oraz cielęta.   
    • Przez Adrian321321
      Witam jak rozpoznać krzyżówki ras mięsnych ze by były mięsne jako powinno mieć sierść długość kolor proszę o szybko odpowiedź
    • Przez KacperBade
      Witam ja mam pytanie odnośnie kilku kwesti.(pozwolę je sb zawrzeć w podpunktach)
      1.posiadam mf255 i ursus c-360 z turem i się zastanawiam nad wymianą mf 255 na mtz 82 (ogólnie posiadam 10 ha)
      2.Z czego najlepiej jest wykonać koryto dla bydła mięsnego w bramie wjazdowej .
      3.jaki poidło najlepiej zamontować dla bydła opasowego.
      Myślę że to tyle z moich pytań prosił bym o odp w podpunktach.
      Z góry serdecznie dziękuję za odp.