Skocz do zawartości
matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

karolci13    26

Może jeszcze z Afryki by przywieźli cielaki, widzę że po trzodzie kolejna branża jest zawalana importem

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po ile za kg i jaka waga ?

marekg23    3

cielęta po ok 55 kg kosztują 1200-1300zł, cena była by w miarę ok (kiedyś w BM były droższe rumuny i schodziło im 1000szt tygodniowo), jak mam płacić 1000 za mieszańca to wole dorzucić i mieć czyste, tylko się zastanawiam czy nie porosną jakieś karłowate no i jak z ich zdrowotnością

kupiłem tydzień temu na próbę 6 szt i zobaczę co z tego będzie

Thomas2135    1210

Ja pitolę, ale cena. Ja chcę za MO czy SM po 17 zł to każdy nosem kręci, że za drogo a tutaj nawet 23 zł? Zdrowe chociaż?

RafaKdziela    141

cielęta po ok 55 kg kosztują 1200-1300zł, cena była by w miarę ok (kiedyś w BM były droższe rumuny i schodziło im 1000szt tygodniowo), jak mam płacić 1000 za mieszańca to wole dorzucić i mieć czyste, tylko się zastanawiam czy nie porosną jakieś karłowate no i jak z ich zdrowotnością

Gdzie kupowałeś  i jakie te cielaki  ?

Edytowano przez RafaKdziela

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

widzicie jak to działa, jak kupujesz to posrednicy chca po 20zł za kg a jak sprzedajesz to po 6zł daja 

marekg23    3

Ja pitolę, ale cena. Ja chcę za MO czy SM po 17 zł to każdy nosem kręci, że za drogo a tutaj nawet 23 zł? Zdrowe chociaż?

cena nie jest niska

cielęta zdrowe póki co, choć profilaktycznie szczepiłem na płuca

nie twierdze że twoje cielęta są złe, ale problem jest w tym że nie zapewnisz jednolitej partii super cieląt

Np. nie wybiorę u Ciebie 20 szt z 80 szt cieląt grubej kości, szerokich długich itp. A w mojej okolicy nawet nie ma szans na kupno SM czy MO od rolnika

Gdzie kupowałeś  i jakie te cielaki  ?

kupiłem od znajomego handlarza, cielaki póki co ok, jeden walczy z biegunką

ZUCH1234    72

sprzedałem ostatnio dwa kolosy po kupnych jałówkach jeden po polskiej czerwonej po 3 tyg miał 27 kg sprzedałem za 350 zł i drugi okaz po jerey na oko 3 dniowy za 450 troche przypominał kolorem sm

marekg23    3

oba potem poszly jako miesne do tych ktorzy wierza w czystorasowe cieleta :D

jersey za 1zł bym nie wziął, a czerwono-białe jest gorsze od hf

zbyszek8201    22

znajomy cielaki jersej takie 5-7dniowe sprzedaje po 50zł sztuka.   Kupiłem jałoszkę mieszańca po LM 50kg za 450zł.

Thomas2135    1210

Ten Jerry to zmieni kolor. Ja ma takie 2. Urodził się ciemnoczerwony a teraz robi się czarny z odcieniem brązu.

soltys48    344

cudów nie da???wiesz co piszesz??? Porozmawiaj z ludźmi którzy trzymają to bydło to wtedy będziesz mógł coś na ten temat powiedzieć........ 

lamboEVO100    175

Co wam zostanie z tego biznesu jak za tyle kupicie cielaka ?

Jersey bardzo poprawia % tłuszczu w mleku, jak któraś mleczarnia dobrze płaci z tłuszcz to warto. Latem na własne oczy widziałem jak mleko od czystych jersejek nie chciało wylecieć ze słoika na drugi dzień bo taki kożuch śmietany był.  

soltys48    344

Też widziałem jakie to mleko jest tluste, sam znam mleczarzy,którzy trzymają po kilka jersey'ek dla poprawienia tłszczu>

Chociaż u mnie "główną" produkcją są opasy chętnie kupiłbym jałóweczkę jersey żeby mieć ją później dla siebie na mleko 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DajanaDoreska
      Cześć Wam!
      Mam pytanie..
      Mógłby ktoś z Was zaproponować wzór umowy kupna sprzedaży cielaków ?? Zastanawiam się czy ująć nr poszczególnych sztuk no i nr gospodarstw i dane no wiecie żeby później w razie jakiego nie daj Boże przekrętu koleś nie mógł się wymigać.. Szukalam na necie ale nic ciekawego nie znalazłam
    • Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..

kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
    • Przez matingus
      Nowy Rok zapraszam do dyskusji w nowym temacie...
      Wszystkiego Najlepszego....

kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87991-cena-ciel%C4%85t-2016/page-35?do=findComment&comment=1998713
      Jakie są u Was ceny cieląt?
    • Przez agrofoto

Choroba guzowatej skóry bydła (guzowata choroba skóry bydła, LSD) jest bardzo mocno zaraźliwą chorobą, która od kilku lat dziesiątkuje stada bydła m.in. w Grecji i Bułgarii. Wirus przenoszony jest pomiędzy zwierzętami głównie przez muchy i komary. Głównym objawem są twarde guzki na skórze zwierząt. 

Najbardziej narażone jest bydło domowe o cienkiej skórze: Jersey, Guernsey i Ayrshire. Wrażliwe są krowy o wysokiej wydajności mlecznej oraz cielęta.