Skocz do zawartości
matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

matingus    107

13 pln za kilo jak nie chudzina.

ja bym tyle nie dał.jeśli dobrze policzyć to wychodzi ponad 1000zł.

bez przesady.....

bieniek_88    53

U mnie byczki do 76 kg czarno białe 10-13 zł a kolorowe 13-15 zł. Oczywiście cena zależy od budowy. Od przyszłego tygodnia cena w dół o 1 zł. Ja narazie nie mam nic do sprzedania, zimową porą cena dochodzi za dobry towar do 17 zł nawet. Płaci tyle odbiorca, który wysyła cielaki do Holandii i do Włoch(lepsze sztuki).

zbycho77    7

W środę sprzedana jałoszka kolor waga 137 kg 10,50 zł  brutto\ kg . Chyba po raz ostatni sprzedałem temu handlarzowi , leci w .uja .

robo1980    42

To po ile byś chciał bo ja jako rolnik to i tyle bym nie dał za jałówkę bo to nie opłacalne.

artur125    287

W środę sprzedana jałoszka kolor waga 137 kg 10,50 zł  brutto\ kg . Chyba po raz ostatni sprzedałem temu handlarzowi , leci w .uja .

co znaczy "kolor" bo czasy czerwony hf minęły :D Dzisiaj cielak jest hf,mm albo mięsny.Potrzymałeś ciele 2 miesiące i dostałeś 1450zł i jeszcze Ci mało, trza było trzymac 2 lata i dostaniesz 4tyś. Szał na cielęta minął i do wiosny cena raczej nie wzrośnie ale kto rolnikowi zabroni się cenic :lol:

matingus    107

z tego co widać to dopłatę dostałeś i jeszcze ci mało.

co nie którzy trzymali na dopłaty,a później jeszcze biznes chcieli mieć................

mlodyhef    143

Chyba nie dostał do niej dopłaty bo jak 137 kg waży to pół roku nie ma a po takim czasie można sprzedawać cielęta. 

Thomas2135    1211

Młody nie jesteś w temacie. 15 maja zmieniły się przepisy i cielęta niezależnie od wieku wystarczyło trzymać 30 dni. Na tych dopłatach to tylko handlarze dobrze zarobili.

fireseba    101

ja bym tyle nie dał.jeśli dobrze policzyć to wychodzi ponad 1000zł.

bez przesady.....

Ja sprzedaje mieszańce po 14zł nawet nie targuje bo cielaki mają po 94kg czyli na równo za 90 płaci. Jeśli dobrze policzyć to wychodzi ponad 1200zł na rękę

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..

kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
    • Przez matingus
      Nowy Rok zapraszam do dyskusji w nowym temacie...
      Wszystkiego Najlepszego....

kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87991-cena-ciel%C4%85t-2016/page-35?do=findComment&comment=1998713
      Jakie są u Was ceny cieląt?
    • Przez agrofoto

Choroba guzowatej skóry bydła (guzowata choroba skóry bydła, LSD) jest bardzo mocno zaraźliwą chorobą, która od kilku lat dziesiątkuje stada bydła m.in. w Grecji i Bułgarii. Wirus przenoszony jest pomiędzy zwierzętami głównie przez muchy i komary. Głównym objawem są twarde guzki na skórze zwierząt. 

Najbardziej narażone jest bydło domowe o cienkiej skórze: Jersey, Guernsey i Ayrshire. Wrażliwe są krowy o wysokiej wydajności mlecznej oraz cielęta.   
    • Przez Adrian321321
      Witam jak rozpoznać krzyżówki ras mięsnych ze by były mięsne jako powinno mieć sierść długość kolor proszę o szybko odpowiedź