matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

baranek    3

Witam. Ja również odchowuję cielaki. Mam kilka krów i dostają pełne krowie mleko.

Kupuję takie 4-7 dniowe i trzymam od dwóch do 6 tygodni. Rasy różne, głównie mieszanki, ale HF też się trafiają.

Jak by ktoś był zainteresowany to jestem ze Świętokrzyskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Ja do Skalbmierza mam 80 km. Ceny to w zależności od sztuki, przeważnie od 700 do 1400. Jałoszki też czasem są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

JA za MM -65 kg i RW -55 kg,byczki, dałem 1830 zł ,chyba nie najgorzej jak na wielkopolske

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komsim    1

Odświeżę temat rozpoczęty w "starym roku" dotyczący oszusta z okolic Zblewa.

 

Pewnie nie ten dział i będzie ban ... ale skoro wymieniamy się cenami i kontaktami myślę będzie to miejsce najbardziej uczęszczane i więcej osób się nie nabije na pal .

 

Trochę info podał już kolega z forum w starym temacie aktualnie posługuje się kilkoma numerami:

 

- 799 023 011

 

- 694 733 340

 

więcej nie znam jego mail : cielak456@wp.pl  

 

Celowo nie podaje nazwy uzytkownika by nie narażać go na problemy.

 

Gość znany w okolicy z handlu bydłem  często kusi ceną kwity obiecuje później bywały różne przypadki  itd...

 

W "agencji" dość dobrze znany...

 

Problemy z dokumentacją trzeba się prosić o papiery dużo obiecuje o chorobach nie wspomnę kiedyś posiadał dość interesujące warunki hodowlane jak wygląda dzisiaj nie wiem i nie chcę wiedzieć ...

 

Przykład posiadam z rodziny kupione cielaki tak jak u kolegi wydana kasa na leki później i tak padł a do tego przez cały czas dopytywanie się o kwity.

 

Lokalizacji dokładnej nie podam ale bardzo blisko torowiska.... Być może przegląda tematy...

 

Aktualnie dużo na olx wystawia...

 

W samej okolicy tej miejscowości można znaleźć kilku handlarzy...

 

Zdecydowanie uważał bym na tego gościa... może się komuś przyda info...

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

JA za MM -65 kg i RW -55 kg,byczki, dałem 1830 zł ,chyba nie najgorzej jak na wielkopolske

 

to płaciłeś ok 15zł za kg. Mi okoliczny handlarz proponuje tak:

4 byczki czarne mieszańce LM po 12zł/kg

2 jałówki czarne też z LM po 9zł/kg

1 byczek HF ładny po 10zł/kg

 

waga średnio ok 70-90 kg,

Co myślicie o tych cenach? Bo moim zdaniem zdecydowanie za mało proponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Za mieszanki z lm mało za hf-a ok. U mnie sąsiad sprzedał cieliczkę czarno-białą po hf 70 kg po 8 zł za kilo, cena brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Jutro jadę po sima 140kg i belga 130kg cena za dwa 3400zł.Oglądałem je to piękne jak z obrazka a co myślicie o cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik1234    2

znajomy ma do sprzedania 5 byczkow ok 150kg. wszystkie czarnobiale ale nie hf tylko tluste grube mieszance. czce po 12zł kg czyli 1800 zł sztuka. Nie za drogo waszym zdaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam od dłuższego czasu szukam byczków  nic ciekawego nie ma. Może ktoś już stad brał  www.agraimpex.pl   

polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

poszukuję cielaków mięsnych bezpośrednio od rolnika.Ewentualnie hf. Cielęta z wielkopolski a jak 3-4 w jednym miejscu to dalsze wycieczki też możliwe. co do ceny piszcie na priv.Myślę że się dogadamy. Ja też jestem rolnikiem i potrzebuję cielaki do siebie.Ewentualnie powiedzcie mi na Mazurach jest coś takiego jak skupy cieląt.Był ktoś na czymś takim? Czy ja jako rolnik dałbym radę z takiego skupu kupić cielaki? co myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Migacz jak Ci się te moje byczki uchowały? Skupy na mazurach wyglądają tak, że jeździ ze 2 firmy regularnie co tydzień i skupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Byczki ładnie rosną. Jeszcze troche i pójdą, po nowym roku ten najstarszy. Ten najmłodszy trochę szalony ma charakter. Na szczęście wisi na mocnym łańcuchu. A pamiętam że jak jechałem wtedy do ciebie to po drodze mijałem punkt skupu cieląt. Nie pamiętam miejscowości.Były tam też godziny i ddni ale nie spamiętałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj