matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matingus    107

ja wczoraj wieczorem kupiłem byczka MM czerwono biały za 950zł.

 


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek_j84    0

Witam. Jestem nowy na agrofoto i jak coś chlapnę to przepraszam. Od niedawna zajmuję się odchowem małych cieląt mleczaków na żarłaki. Kupuję same mieszańce mięsne i odchowuję do momentu aż zaczna pobierać same paszę. Ja takie cielęte sprzedaję po 1600 1700 zł. Oczywiście mam same mieszańce mięsne. Jestem z mazowieckiego i u nas jest bardzo ciężko z cielętami mięsnymi. Trzeba się nieźle naszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

A ile ważą te twoje żarłaki? Bo 1600-1700zł to mało nie jest. Rolnik musi opasac do ok.240kg aby odzyskac kase za ciele(nie wliczyłem kosztów paszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek_j84    0

Ja sprzedaję żarłaki jak mają po 120-150 kilogramów. Ceny ustalamy przeważnie indywidualnie. Powiem szczerze, że to ciężki kawałek chleba ten odchów cieląt. Nie zawsze jest tak słodko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jak bys miał 5-6 szt takich cieliczek przyjeżdzam od razu płace gótówa ( na własne potrzeby), nawet na drugi koniec kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

panowie ile można dostać za 6 szt jałówek mieszańców z lm i sm waga ok 300kg? dzisiaj ma byc handlarz i czy 1800zł to realna cena na dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek_j84    0

jak bys miał 5-6 szt takich cieliczek przyjeżdzam od razu płace gótówa ( na własne potrzeby), nawet na drugi koniec kraju

 

ja odchowuję same byczki bo jest na nie większy popyt, cieliczki odchowuję tylko na zamówienie.

panowie ile można dostać za 6 szt jałówek mieszańców z lm i sm waga ok 300kg? dzisiaj ma byc handlarz i czy 1800zł to realna cena na dzisiaj?

 

za takie sztuki to minimum po 2300 sobie ceń. jak handlarz przyjedzie to musi zarobić, nie ma szans że nie zarobi. daj ogłoszenie na olx może ktoś bezpśrednio kupi do chowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

wzsystko daleko 

potrzebuję ok 10 szt najlepiej jałóweczek w wadzę max 150kg mogą być z różnych gospodarstw byle nie od handlarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

różnie wszystko zależy od sztuki trafi się za tysiaczka ale i biore niekiedy po dwa 

zysk podobny zysku z byka może nieco mniejszy z tym , że głowa spokojna i bez obaw można obrządzać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

na początku  są na luzie jak mi się robi miejsce na uwięzi to idą na łańcuchy-najczęściej wiążę je w wieku+rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Zastanawiam się czy nie kupić kilku jałówek bo w okolicy są ładne sztuki i tak się dopytuje ,ciekawi mnie jeszcze czy nie ma kłopotu z tym że mają ruję często?I jak z ich wagą końcową ile najwięcej miała ładna sztuka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jak byki na uwięzi są to z rujami problemów niema 

Rekordzistka mojego chowu (SM/CH)w niecałe dwa lata 890kg netto

ale tak średnio ok 700 w wieku do max dwóch lat od urodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj