matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ibis86    1

Oczywiście, że będzie taniej. Płacąc po 15-17 zł za kilogram cielaka nie sposób na tym zarobić. Oczywiście to cena u handlarza, bo w wolnym obrocie u rolnika to nikt ni płaci więcej jak 13 - 14 zł za kilogram ładnego byczka 10 - 11 zł za jałówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile można wziąć za jałówkę 300 kg MM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

ho czyli czarno-biały hf?Rp czyli czerwonobiały hf? Rw czyli czerwona polska czyli prawie to samo co hf?

Musisz jeszcze chwile pouczyć się rasy rozróżniać 

RP-Czerwona Polska nie nadaje się na opas ale bardzo dobre mięso i nie żaden HF

RW-Czerwono Białe nadają się na opas tylko są dwa rodzaje RW i RW RED

RW od HF idzie rozróżnić typowe czerwono białe byczki są nisze na nogach a za to hf red jest wysoki na nogach i grzbiet spiczasty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

wiem wiem, całe życie się ucze i gówno wiem

chodziło mi raczej o to,że matka każdego z nich to hf-ka

Tylko że dobrze odpojonego hf jest trudno rozpoznac od tych twoich RP,RW,HO

A po co komu RP jak to ledwo rośnie a dac 1300zł chowac 2 lata a on ledwo 600kg zrobi to gdzie sens,a zapłacą 20gr więcej jak za hf-a który w tym czasie zrobi 850kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Nikt tobie nie kazuje kupować kupujesz sobie LM mieszańca i będziesz zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Mam okazję kupić 4 sztuki czarno białe po 900 zł/szt (4 tygodniowe) od handlarza u którego już brałem byki i byłem zadowolony. Jak tam z tą ceną?

Nie daleko mnie też jest 3 tygodniowy czarny w białych skarpetkach za 750 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja zgarnąłem 1 sztukę MM 75 kg za 900 zł w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

dziś zakup 5 sztuk.4 byczki MM i jedna jałóweczka LM za 4500zł.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

nie ważone,wiek od 2tygodni,tylko jałóweczka miała mniej.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Ma ktoś może jakieś cielaki na sprzedaż w łódzkim? Podejmę stałą współpracę odbioru z gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simon7    1

Panowie mam pytanie, czysty hereford odsadki waga około 150 kilo cena 2000 zł. Myslę, że sie opłaca ale czekam na opinie. Ma ktoś z hereford do czynienia? Z reguły spotykam się, że trzymają głównie limousine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Panowie mam pytanie, czysty hereford odsadki waga około 150 kilo cena 2000 zł. Myslę, że sie opłaca ale czekam na opinie. Ma ktoś z hereford do czynienia? Z reguły spotykam się, że trzymają głównie limousine

 

3 lata temu byłem u gościa w sprawie byczków odsadków w wadze 250-300 kg to miał do handlu też jałówki Limousine 75% i 25% hereford taka mieszanka to cenił za nie po 2 koła za szt 250 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Wczoraj zakupione 5 sztuk w wieku od 2 tygodni do miesiąca za 4700 zł. 4 sztuki czarno bądź brązowo białe i jeden chyba krzyżówka LM z HF.

 

Poszukuję tematu, bo wiem że był, w którym była poruszana kwestia wyjazdu po byczki do podlaskiego bez pośredników.

Czy ktoś coś słyszał o firmie WIMAL, bo tak mam w paszporcie jako pośrednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simon7    1

Mam namiar na takie sztuki jak pisze 150 kg czysto rasowy hereford. A gość ma wieksze takie po 250 kilo do 300 nawet to mówi 3 tysiące za takiego musze dostać. Jak mam dawać 800 zł za ciele 60 kilo i to jakiegos mieszańca i jeszcze myśleć czy biegunki nie złapie i nie odleci to chyba lepiej zaplacić 2000 zł i mieć takiego co gotowe pasze i dziękuje. Podejrzewam , że potem cena przy sprzedaży tez oczywiście lepsza o jakaś złotówke albo nawet po wybiciu mi każdy dobrze wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

hereford słabo się wybija i średnio przybiera na wadze więc na kokosy nie licz. Za te byczki 150kg max 1700zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupione 5 sztuk w wieku od 2 tygodni do miesiąca za 4700 zł. 4 sztuki czarno bądź brązowo białe i jeden chyba krzyżówka LM z HF.

 

Poszukuję tematu, bo wiem że był, w którym była poruszana kwestia wyjazdu po byczki do podlaskiego bez pośredników.

Czy ktoś coś słyszał o firmie WIMAL, bo tak mam w paszporcie jako pośrednika.

 

Ciężka sprawa. Chętni są tam do sprzedania tylko jest ciężko zorganizować kilka sztuk w jednym okresie. Sam to przerabiałem. W ciemno odradzam. Ale szukaj, na pewno znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja gdybym się bawił w mamki to bym się poważnie zastanowił. Hereford jak dobrze karmiony to też dobrze przybiera, co do wybicia racja, słabsze ma w porównaniu z innymi mięsnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj