matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

robo1980    58

Dziś handlarz jeżdził przez wieś i miał cielaki takie 2 i 3 tygodniowe to ceny z nóg zwalały za całego brązowego chciał 1800zł a czerwono białe[niby simy wg niego]po 1550zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

No raczej bedzie spadek, na szczescie ARIMR ocknela sie ze sztucznie "martwy" okres pomiedzy skladaniem wnioskow a 30 czerwca to bardzo zly pomysl. Krazy info ze w maju ma wejsc zmiana i cielaka trzeba bedzie trzymac nie do 31 czerwca, nie pol roku, ale tylko 31 dni od daty zlozenia wniosku:)

Wiec byczka ktorego oferuje teraz za tysiac srednio mi sie oplaca sprzedac taniej bo np. skladam jutro wniosek, inkasuje ~300 zl i mam na sprzedaz na koniec maja 3 miesiecznego cielaka w cenie...??? No chyba w najbardziej czarnym scenariuszu dostane wiecej niz 800 zl;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

200 kg to nie pelna informacja żeby wycenić,  zależy jaki wiek jaka budowa, hf potrafi być roznej budowy, zwłaszcza te mieszane z innymi rasami.  wydaje mi się ze w przedziale 1300-1800 zl  jeśli ladna sztuka dobrze rokujaca to można wolac więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

1400 a za tygodniowego 900 interes życia

właśnie dlatego najlepiej kupować większe tylko ciężko je znaleźć. Znam gościa który nie ma miejsca ale zostawia byki i często sprzedaje takie hf po 1.5 roku 400-500kg. Na ubój dostanie za takiego najgorsza cenę często poniżej 6zł. To jak mu dam na rękę po 7zł to jest zadowolony i ja też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś kupione jałoszka po lm za 500 zł i jałoszka po bbb,byczek po lm i byczek hf po 700 za sztkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

kupiłem 3 dni temu byczka ncbxsm 67kgx 12zł i jałówkę czerwono biała 54kgx 10zł obydwie sztuki miały 2 tygodnie, patrząc na wasze ceny chyba przepłaciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli ładnej budowy to nie przepłaciłeś,ja kupiłem,bo w okolicy nie ma ładnych cieląt,a jak będę czekał na takie to do grudnia nie kupie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

nawet ładnej budowy,grzbiet pełny,kości nie sterczą,zad taki przeciętny do mięsnych daleko ale dużo lepsze jak hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jaloweczka ladna duza (czarna) mi się dziś urodzila. Matka jak i jej poprzednie cielęta całkowicie bezproblemowe, dobra do dalszej hodowli, jak by ktoś był zainteresowany, powiat sokolow podlaski /ostrow maz i sąsiednie, cena 400zl bez negocjacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5
Napisano (edytowany)

Posiadam w ciągłej sprzedaży byczki i jałóweczki ras mięsnych i mlecznych waga od 50-120 kg rasy NCB,LM,SM,RW,RP,BBB . Cena w zależności od wagi oraz rasy 

Cielęta pochodzą z woj małopolskiego i podkarpackiego prosto od rolnika 

Więcej informacji na priv  :)

Edytowano przez Pawlo547

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś mi się trafiła jałoszeczka po MO dwutygodniowa za 700,ale kapitalna sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Pawlo547 po ile u ciebie 100kg cielaki ale taki konkretny towar a nie hf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Bbb 2000-2100 zł Sm 1700 zł Lm 1700 zł Rw 1400 zł Rp 1300 zł Ho 1300 zł 

Wszystkie ceny podane przy wadze 100 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

ho czyli czarno-biały hf?Rp czyli czerwonobiały hf? Rw czyli czerwona polska czyli prawie to samo co hf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dzięki za odpowiedż.Jednak trzeba poczekać na póżną jesień może ceny co ostygną.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj