matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Max1987    20

Ja już słyszałem pogłoski ze przez to ze sa dopłaty do bydła za byczki HF już płacili 1200 zł ale tylko raz to słyszałem wiec na razie ceny nie podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak takie ceny dostana cirlaki to kupuje mamki i pierdziele kupowanie szkieletorow za chorą cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Teraz gdy będą doplaty to mamki sie zwroca szybko bo mi 30 by wystarczyło i do tego młodzież od nich to jest juz jakiś sens je trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie najlepiej to nic nie robić bo nic się nie opłaca, a który z was kiedykolwiek zrobił kalkulację? taką prawdziwą opartą o konkretne dane, która w jakimś stopniu mogłaby odzwierciedlić sytuację w gospodarstwie. Pewnie niewiele a jak już coś robiliście to dane były pewnie przeszacowane. Więc nie klepcie głupot że się nie opłaca skoro nie macie do tego podstaw. Bo tak jak powiedziałem wcześniej najlepiej nic nie robić bo się nie opłaca, a skoro się nie opłaca to połóżmy się i czekajmy na mannę z nieba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Jak ktoś przestawi sie na mamki i będzie miał ich tyle aby ilość rodzonych cieląt zaspakajała jego potrzeby to nie weźmie obcego cielaka nawet za darmo bo to jest porażka itego napewno nie warto trzymać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Ja mam krowy mieszańce i już z 12 lat ciągle kryje 100% ch byki kupne a moje przepaść gdybym nie musiał powiększyć hodowli to nie brałbym cielaków od handlarzy nawet za darmo. Dziś byki poszły 7.8 netto  - 7% na okarmienie do kobylina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

I co krowe karmisz rok i wyżywi jednego cielaka  ,gdzie tu sens .musiał by kosztować opas 12 zł za kg minimum

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Ja tu nikogo nie będe przekonywał do utrzymywania mamek ci co je trzymają wiedzą o czym pisze, dodam że kiedyś w jednym kojcu trzymałem 6 sztuk moich i 10 kupionych cielaki były kupione koniec grudnia początek stycznia moje przyszły na świat 4-5 miesięcy później od około 250 kg były razem przy sprzedaży policzyłem średnio wage i średnia moich była wyższa o 160 kg na dzień dzisiejszy dostałem za moje 7.8 netto po ile sprzedajecie byki sami wiecie. A już nie wspomnę jakie ku...stwo można sobie przywieź do gospodarstwa, gdziejś w gazecie przeczytałem że z zagranicy przyjechał niebieski język co sie stanie z hodowcą po zakupieniu takiego cielaczka nie musze tłumaczyc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, bardzo trudno jest utrzymać się z mleka przy małej ilości krów, a opas cieląt kupowanych jest bardzo loteryjny. Więc tak jak mówisz lepiej bawić się z mamkami i mieć swoje cielaki. A jak utrzymujesz mamki? w budynku czy na pastwisku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Ja krowy utrzymuje w oborze z wybiegiem ale pomimo tej niedogodności uważam że warto jak ktoś ma pastwiska to juz jest całkiem ameryka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co krowe karmisz rok i wyżywi jednego cielaka  ,gdzie tu sens .musiał by kosztować opas 12 zł za kg minimum

 

Ale koszt utrzymania mamki jest niski a za odsadka 2500 dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

U mnie to poszły do góry tyle prawie co ma być dopłaty do sztuki,zwłaszcza u handlarzy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Nie ma takiej opcji, że w górę. Za wyższą niż obecnie kupowaliby już tylko frajerzy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ja też czekam z kupnem do jesieni bo teraz to żarty sobie robią handlarze ostatnio przejeżdżał przez wieś i poszłem zobaczyć to za 2 tygodniowe czerwono białe powiedział po 1450zł i jeszcze kit wciskał że to simental a skóra i kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj