matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

konrad82    50

Ile wołać za cielaka byczka mieszńca  LM duży ma 60 kg a wczoraj się urodził.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Ile wołać za cielaka byczka mieszńca  LM duży ma 60 kg a wczoraj się urodził.

mieszaniec z lm 60kg? To jakieś cuda się dzieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja dzwonię na Podkarpacie za simentalami i ciągle odpowiedź że nie ma, proszę poczekać tydzień, dwa ale wiecie zastanawiam się czy warto by było odczekać i po 15 maja kupować,. Czy to by na jedno nie wyszło, teraz każdy kupuję bo wiadomo o co kamen, no ale po 15 już nikt bardzo nie będzie się rwał do kupna to i cielak poleci w dół i może na to samo wyjdzie , teraz wziął bym do nich dopłatę ale później mogę dużo taniej kupić i wybór będzie pewnie, nie taki jak teraz że nie mogę się doprosić o jałówki sm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

w dodatku teraz zapłacisz więcej,a ta 'dopłata' do sztuki dostaniesz za rok,w maju kupisz taniej i te około 300zł [drożej za cielaka] zostaje ci w kieszeni. Mam podobny dylemat,z tym że mam krowy na mleko i odpajam nawet takiego 4,5mc. gdzie nie znajdę na olx coś tam,to po kilku godzinach sprzedane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś mi się obiło o uszy w agencji, że trzymać trzeba do końca czerwca. Jeszcze nie składałem wniosku i nie wiem dobrze jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19549

a nic przypadkiem się nie zmieniło? jak w piątek byłem w arimr zawieźć wniosek sąsiada to dostałem aneks,że wnioski przyjmuja do 15 czerwca bez konsekwencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

tak do 15 czerwca ale cielaki muszą być urodzone przed 15 maja i nie mogą kończyć 24 msc przed 15 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

 

Cena jest ok, za małego od cycka sm trzeba wyłożyć 1800 zł, te są już odchowane jak byś mieszkał blisko mnie nawet bym się nie zastanawiał.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Jak drogawo, jak ludzie kupują sm po 1800 zł za 100kg z tego co można poczytać w galerii. Mi handlarz płacił w styczniu  z 30-40dniowe cielaki 50%MO, czarne  płacił po 15zł/kg, miały po 80-90kg, ładnie rosły pod koniec piły po 6l mleka na raz. Teraz mówi, że cielaków wysyp i kręci nosem, mówi po 14 zł a tu piszecie, że wszystko się na pniu sprzedaje.

Za 10 zł za kg to go sam sobie chowaj do wagi 180kg.

Edytowano przez lamboEVO100
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Drogawo. Widzieliscie takie konkretne byczki 100 kg po 1800? one w wadze 100 kg mają na sobie więcej miesa niż czerwony hf z grzbietem jak ryba w wadze 180 kg. To nie nadaje sie na chów na mieso, no chyba że nie szkoda komuś paszy i póltora roku chodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

za 2500zł kupuje sie odsadka LM 300kg. A te byczki raczej budowa przypominaja HF. Ja kupilem takie podobnej budowy tylko czarno biale 230kg za 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Daj namiary na odsadki lm 300kg za 2500zł.ostatnio kupiłem biało brązowego dwu tygodniowego od rolnika za 1050zł.U mnie w okolicy to handlarze już podnieśli cene do góry bo dopłaty do bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseteam    5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19549

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ogłoszenie nieaktualne. Dzięki za sugestie a osoby, które nie rozróżniają czerwonego hf od MO cz SM niech się lepiej zorientują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj