matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

To pośrednicy z ceną głupieją. Jak pisałem u mnie płacił po10, a są tacy co płacą po 8-9 za jałówki. Ciekawe za ile sprzedaja dalej? Jak Ci cena nie pasuje to trzymaj i tak jest wszędzie. Po ile taki pośrednik bierze teraz za byczka SM w wadze blisko 80 kg? Ciekaw jestem ich zarobku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Tomasz 17,50 za kg, trochę za daleko mieszkasz bo bym pojechał  i kupił z 10 szt jałówki 90-100 kg na krowy mleczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to nieźle się dorabiają. Jeśli w tej chwili jest taki popyt to raz może napoi i następnego dnia już sprzedane dalej. Odejmując paliwo to czysty zarobek. Zobaczę czy urodzą się byczki w tym roku, bo może miałbym kilku w czerwcu lipcu. Jałówki to mogłbym Ci sprzedać jakieś w przyszłym roku, jestem na etapie wymiany krów z czarnych na MO. Dam Wam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

nie wiem czy to odpowiednie miejsce... ja bym chętnie kupił bez pośrednikow kilka cieląt mogą być jałoweczki po hf aby kryte jakimś mięsnym. jak coś to proszę o kontakt na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

Witam. Byłem wczoraj u handlarzy w okolicach Świecia i ceny cieląt to 850-900 hf byczki i 1100 do 1400 mieszańce też byczki wszystkie od 3 do 5 tyg.Szaleństwo z tymi cenami!! Jestem ciekaw ile wam rolnikom z mazur i podlasia płacą pewnie grosze z 300-400 zł zarobku na sztuce mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisałem niedawno jak płacą na mazurach i mazowszu. 15 zł za SM a o hf nie wiem, bo nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

witam jestem z wielkopolski i zaraz po swietach jade po cielaki na podlasie w ok Szepietowa i wys-maz jak by ktoś miał na sprzedasz z tych okolic to proszę pisać na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

U mnie w ciągu miesiąca trzech handlarzy było z cielakami na podwórku pytać sie czy nie chce kupić chyba już kto miał kupić to kupił. Przyjadą z tymi cielakami i bujaja sie po okolicy i szukają jelenia, ciekawi mnie co będzie za dwa lata jak zrobi sie wysyp tego mięsnego hf-a :-) Z łubinem jest podobnie producent jeszcze niemiał takiej sprzedaży nitraginy jak w tym roku, ciekawe po ile ziarno będzie chodziło po żniwach?  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

ja nie na handel tylko dla siebie .jezdze sam po cielaki na podlasie od dwóch lat bo chandlarze to mi tylko choroby przywozili w pakiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

Kupiłem dwa mm po 73 i 78 kg nawet ładne po 15zł/kg w zeszłym tyg ale juz 3,5 stówy poszło na weta i jeszcze starsze sztuki zaraziły..masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

U mnie w małopolsce za ładnego byczka sm dwutygodniowego trzeba dać 1200 zł, cieliczka jakieś trzy stówy tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseteam    5

dzwoniłem dzisiaj do  dampolu (Romanów) i gość powiedział mi , że po świętach podwyżka cen ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

witam koledzy z podlasia którzy pisaliście do mnie na pw proszę pisać na tel 609 010 161 bo  mam problem z pisaniem na pw pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Z cielakami w mojej okolicy  robi  się nie ciekawie  wszyscy handlarze  sprzedają  wszystko na pniu  ludzie masowo wykupują  cielaki chyba liczą  na dopłaty  ale  raczej  się  przeliczą  jak to w Polsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

I to jest polityka polskiego rolnika, tylko czekać na następny dołek cenowy za 2 lata.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Cielaki nie rodzą się jak szczury,więc ich nie przybędzie a krów zacznie ubywać ludzie likwidują bo nie są murzynami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj