matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak jak tylko usłysze Słowacja to od razu odchodzę od gościa i nie chce znać tematu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A dlaczego


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bo osobiście mam do czynienia z cielakami ze Słowacji. kupiłem kilka sztuk, ale w mniejszej wadze znacznie, po 850 zł (ładnie mnie gościu zgolił) no i miały to być takie mieszańce, wiadomo że nic wybitnego za taką cenę nie oczekiwałem, ale jak się teraz okazuje z biegiem czasu to te cielaki to hf, uwidaczniają się teraz te typowe cechy, kupiłem nawet czerwonego, ale to też hf tyle że czerwony, zaczęły mi chorować, nie wspomną już o biegunce bo to standard. u jednej sztuki wystepuje problem z układem oddechowy, podałem mu wszystko co się dało, po każdym zaaplikowanym leku była lekka poprawa ale na krótki okres czasu. i znów to samo. rozmawiałem ze znajomymi co skupują bydło i dobrego zdania o tych małych ze Słowacji to nie mają. chorowite, hf, towar nie ciekawy, mówią lepiej dać te pare groszy więcej i chociaż oko pocieszyć. niedaleko mnie taki gościu kupił 30 sztuk, padło mu 10. mi może nic nie padło bo bardzo dbałem i nie, bo mniejsza ilość. weterynarz też sowje wziął. ja dobrego zdania nie mam o tych Słowakach i go nie zmienie. nawet ostatnio byli u mnie jacyś handlarze z towarem ze Słowacji, jak już tam wczesniej wspominałem towar odrobinkę lepszy od tego co kupiłem, ale nie godny ceny bo chcieli za takie maleństwa po 1000 zł... paranoja. 

 

NIE POLECAM. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To już chyba lepszy interes zrobię kupując ładne mieszańce od sąsiada


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

O zgrozo............................................... http://olx.pl/oferta/byk-420-430kg-do-doplat-CID757-ID9mH9P.html#cb49e33df9

 

ma 19 miesiecy i 430kg wagi???

 moje rw mialy 19 miesiecy i 580kg wagi i uwazalem ze sa male a to dopiero jaja????

430kg w 19 miesiecy to bardzo malo moim zdaniem.

http://olx.pl/oferta/sprzedam-jalowke-ho-CID757-ID9n3wb.html#cfd9b18f0a

cena przystępna za 1300 moze 1200 by poszła jakby ktoś dobrze handlował.

http://olx.pl/oferta/sprzedam-jalowke-ho-CID757-ID9n3wb.html#cfd9b18f0a

to rasa miesna czy mleczna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

@simson2812 byłem w sobotę w tym gałęzowie koło bychawy. Gościu miał biało-czarne [nie hf] byczki takie miesięczne [zdjęcia w mojej galerii] i takie ok 180 kg mieszańce ale bez rewelacji te wieksze ale parę szt można było wybrać. Ja zakupiłem 2 mieszańce te większe po 1800 zł a mój ojciec kupił 12 szt tych miesięcznych czarno-białych po 900 zł. Jak na razie nie ma z nimi problemów ładnie piją z wiadra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Gościu pisał że w nocy była nowa dostawa wiec cos by wybrał


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Ten Kluczbork to w gazecie NTO się ogłasza /opolskie/ Znajomy kiedyś coś wspominał ,ale w pozytywnym znaczeniu.Więcej szczegółów nie znam.Odnośnie tej jałówki to zwykły HF i jak na swój wiek to b. mało waży,chyba że waga źle podana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

Wracając do tego gościa z Blaszek on ma tez cielęta z Holandii czy jestem w błędzie bo  teraz już sam nie wiem... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

cielaki zarno biale mieszance i kolor tez sie trafi 120 - 200kg, Ile mozna placic za takie? 9-10zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

U mnie już cena cieląt poszła w górę o 200zł tak średnio ,nie ważne czy handlarz czy rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petryk    1

A ja mam pytanie, z cyklu tych szalonych; posiada ktoś na sprzedaż jałoszki hf/ms w wieku 0-4 miesiące, w okolicach miejscowości Raciąż, będący pod oceną PFHBiPM i mający średnią wydajność na poziomie co najmniej 7500 ? Potrzebuję takich łącznie ok. 15 ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

kolor czyli np czarne rude biało rude choć ja na patrzę na budowę bo często kupowałem biało czarne od sąsiada a on krył simem i rosły po dobre 900kg


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanp    1

Dobry panom szaleństwo ładne :) Handluje cielakami od 2000 roku a takiego czegoś nie pamiętam wariactwo ale składają się na to kilka czynniki

1. Dopłata do bydła i każdy chce kupić 

2. Kwoty mleczne (kara za nadprodukcje) Wiara nie sprzedaje bo woli cielaka poić niż płacić kary.

3. Pora roku . W Polsce zawsze miedzy grudniem a kwietniem jest dość mało cielaka zawsze jest tego trochę więcej później.

4. To że rolnicy nie mieli prac polowych i mają "za dużo" wolnego czasu i każdy chce nakupić zanim ruszy w pole.

 

Tak że radze wszystkim spokojnie podchodzić do tematu i nie spieszyć się z zakupem prognozuje że od 2 - 3 tygodnia kwietnia będzie łatwiej kupić cielaki i prawdopodobnie taniej

Tylko spokój was może uratować :) Pozdrawiam

 

a tak z ciekawości ceny u nas w skupie (to co płacimy małopolska Podkarpacie zaznaczam że takie tylko do końca marca)

 

Simental 80 - 100 kg                       17,50 zł Brutto

Mieszanie 80 - 100 kg                    15 zł Brutto

Jałówka SM 90 - 120 kg                  12,5 zł Brutto 

Jałówka kolor mięsna 80 - 150 kg   11 zł Brutto

 

Na południu zawsze najdrożej w zakupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Czyzby Ekonatura miała brak chętnych na cielaki,że trzeba się reklamować?? Tylko te "kolory" często okazują się czerwonymi hf-kami, a takie to sobie można u gospodarzy za pół ceny kupić. Miesiąc temu przywieźliśmy 5 cielaczków z jednego gospodarstwa ,czarne i czerwone,ok.miesiąca po 8 stówek za łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanp    1

Kolego nie jest tak źle na tą chwile zamówienie gdzieś na 2 miesiące do przodu i ja raczej szukam cielą do kupienia :D (to są podane ceny ile płacę ). Mi się raczej marzy żeby było troche mniej tych zamówień bo aktualnie wszyscy Rolnicy chcą kupić na raz. CO do jakości zawsze zachęcamy do przyjechania na miejsce :)

i naprawde nie ma sensu się teraz przypalać i kupować lepiej poczekać miesiąc jak ta całą zadyma przeleci.

I

Edytowano przez romanp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Kupione dwa byczki jeden sm za 1000zł,drugi mm za 800zł.
Co nie którym to odbija z tymi cenami cieląt,w głowach się po przewracało od tych dopłat.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W moich niedalkich okolicach towaru jest dużo cieląt jak twierdzi handlarz. Nawet nie bardzo chciał do mnie przyjechać 25 km, bo się nie wyrabia z odbiorem. Skubany dał tylko za 50% jałówki MO w wadze 67, 74 i 83 kg po 10 zł a za byczka SM po 14 zł, bo dzień wcześniej złapał biegunkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

U nas w łódzkim jak zaraz nie pojedziesz po cielaka,to za dwie godziny nie ma po co jechać.
Byłem ze znajomym w Piątku,to brali co po padło.czy to hf czy mm,aby był cielak.
Czyli pasuje się wybrać po byczki na mazury.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk91    0

jakie ceny jałówek hf w łódzkim

Edytowano przez kamyk91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładniej to na mazowsze i kurpie, bo ja mieszkam niedaleko granicy na mazurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Mam niedaleko do Kurpii i jak wszędzie zwariowali, tak tam niestety też. Znajomy dzwonił do firmy sprzedającej cielaki z tamtych okolic to z wyprzedzeniem dwu-trzy tygodniowym dopiero można przyjechać po jakąś niedużą partię, jednego czy dwa można pewnie kupić od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj