matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Gość   
Gość

To niezła cena jak za HO. Ja jestem z warmińsko mazurskiego. A jak myślicie ile można dostać za byczka MO czy MO/SM w wadze ok 140 kg? Trudno jest się zgadać i mieć kilka sztuk na raz do sprzedania. Teraz mam te 3 cieliczki i jedna ma się cielic ma dniach. Później będę miał byczka mo/sm i właśnie tego powyżej. Kłopot w tym,że sporo chętnych jest z wielkopolski a ja czy inni mający coś do sprzedania z mazur podlasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja kupowałem ze 4 razy, handlarz jak to handlarz zawsze wsadzi jakiegoś orła albo dwóch ale tak to spoko nie narzekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kupiłem cielaki koło Blaszek i jestem zadowolony zapłaciłem po 900zł za miesięczne byczki pochodzą z Łotwy

 

 

ja kupiłem w tych Błaszkach 4 sztuki miesiąc temu, moim zdaniem warto :)

 

no Panowie właśnie, warto kupić ? w paszportach co piszą ? zamierzam tam wpaść i zrobić małe zakupy. 

a czy kupował ktoś cielaki ze Słowacji? byłem dzisiaj u jednego handlarza i miał bardzo ciekawe miesięczne byczki czrno-białe po 900 zł.

 

ja kupowałem ze Słowacji kilka sztuk, prosto z auta, nie polecam, dziadostwo jak nie wiem co. płaciłem po 850 i to było gdzieś na przełomie listopad grudzień. 

kupiłem te kilka sztuk na próbę, lecz teraz bardzo żałuję, cielaki chore, tzn problemy z układem oddechowym, jednej sztuce podałem wszystkie możliwe leki i antybiotyki na układ oddechowy, była poprawa lecz na dosławonie pare dni i znów to samo, ale czego można było się spodziewać po zakupach i to jeszcze o takiej parze roku i to z auta. Poza tym te cielaki to typowe HF bedą mi się wydaje, teraz jak rosną to uwidoczniają się te cechy. Podobno to miały być jakieś mieszańce, nie wybitne ale jakieś takie w miarę.. Szczerze odradzam, ja juz się na tym przejechałem i już więcej tego nie kupię. W piatek była u mnie znów jakaś inna obwoźna firma z tymi Słowakami, co prawda w lepszej kondycji były te maluszki, ale wołali sobie po 1000 zł, ale to i tak nie warte było. Najlepiej trzymać się z dala od takich sztuk Słowackich, chorowite i wgl. Znajomy kupił 30 sztuk i 10 mu padło, ja kupiłem te kilka i musiałem bardzo pilnować i dbać żeby je jakoś odchować.  Lepiej dołożyć te pare groszy i kupić coś fajnego i miłego dla oka. pozdroo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja jeździłem do kobylina po cielaki i wielkie oszustwo mówią że kupujesz 10 szt mieszanki mięsnej tzn ( czerwony hf) i dostajesz gratis 5 szt czerno - białego hf cenia sobie 733 netto ale wiecej tam nie pojadę chociaż ludzi przed bramą jak za PRLu i 300 cieląt w godzine sprzedali dla mnie to cyrk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a oni to skąd biorą te cielaki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karrol    16

w kobylinie maja cielaki z rumuni ja mam do nich 20 km ale jeszcze tam nie byłem i nie mam zamiaru jechać po chorobya teraz wykryto w pow gostyńskim chorobe niebieskiego jezyka u 150 cieląt sprowadzonych z rumuni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no dokładnie, ja nie mam zaufania co do tej firmy, straszny smród się za nią ciągnie. sprzedali gościowi 120 cielaków i połowa padła, z tego co pisał na forum, i bardzo problemy były z tą firmą, a jak się sprawa rozstrzygła to nie wiadomo, nie pisze juz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

Te cielaki w tych blaszkach wygladaja jak najzyklejsze czerwone HF. Nie rozumiem na co ludzie to kupuja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack87    36

Te cielęta w większości są z Holandii z tego co widziałem a Holandia produkuje bardzo dużo mleka a są to same hf z tego co się widzi wiec jest bardzo dużo cieląt z tego kraju i one przyjeżdżają do nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

...urwa jak ten byk/byczek jest w bardzo dobrej kondycji to chyba ja ślepy albo jakiś nie kumaty jestem.......

jak można wystawić na sprzedaż takie ujeb.... zwierzę

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te cielęta w większości są z Holandii z tego co widziałem a Holandia produkuje bardzo dużo mleka a są to same hf z tego co się widzi wiec jest bardzo dużo cieląt z tego kraju i one przyjeżdżają do nas ;)

 

czyli można wnioskować że większość cieląt to mogą być jakieśhf, dobrze myślę ? 

nie wiem, warto zajrzeć do tych Błaszków ? brał ktoś już towar od nich ? na fotkach jakoś tak przystępnie te maluchy wyglądają. ale fotki jedno rzeczywistość drugie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

czyli można wnioskować że większość cieląt to mogą być jakieśhf, dobrze myślę ? 

nie wiem, warto zajrzeć do tych Błaszków ? brał ktoś już towar od nich ? na fotkach jakoś tak przystępnie te maluchy wyglądają. ale fotki jedno rzeczywistość drugie. 

kolego ja brałem w błaszkach ale szczerze cyrk na kółkach ludzie cielęta sobie wyrywają mnóstwo czerwonego hf-a za którego wołają ok 1000 z vat tam cieleta zaczynają się od 750+ vat  wg mnie drogo cieleta w więkrzości nie sa mięsne tylko czerwone hf zwiezione z niemiec i łotwy przeważnie status zdrowotny lepszy jak w kobylinie ale na drugi dzień mi cześć zaczeła dostawać gorączki ogólnie najlepiej kupować u sprawdzonego sąsiada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a w paszportach co piszą ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

paszporty jeszcze nie doszły pocztą podobno trzeba czekac miesiąc ale papier wszystko przyjmie a te czerwono białe  na zdj to 100% czerwony hf  a ałe czerwone tak samo bo lm nie mają czarnych nosków a na zdj jest czarny lm ma czerwony nosek nie dajcie sie oszukiwać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawko84    0

Paszporty polskie kolczyki estońskie w paszporcie MM moje są mięsne i chowają się super i na miejscu jest weterynarz i za dopłatą 25zł szczepi je.
paszporty przysłali po 16 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

hehe też dziś dzwoniłem do tych Błaszek i koleś mówił,że łądne biało czerwone  2tygodniowe mają po 750-1000zależne od wagi a pochodzenie to łotwa i estonia.swoją drogą to unas takie sztuki chodzą po 150-200zł drożej ciekawe jak by tam kupić i u siebie sprzedać tak na prubę z 10 szt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no możesz tak zrobić, tylko nie chwal się tym ;) pozdro. 


Paszporty polskie kolczyki estońskie w paszporcie MM moje są mięsne i chowają się super i na miejscu jest weterynarz i za dopłatą 25zł szczepi je.
paszporty przysłali po 16 dniach.

 

 

jaka waga i jaka cena ? jak zakupy robiłes. 

skąd pewność że masz mięsaki ? pomijając fakt iż w paszporcie masz MM. 

 

teraz to już nie wiadomo kogo słuchać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Wie ktoś coś o cielakach z gałęzów kolonia koło bychawy? Gość gada że ładne cielaki ze słowacji za 100kg chce 1000zł


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj