matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

artur125    1327

Hf mam do kupienia po 600 drogo? Takie 5-6 dni?

mi się wydaje, że przyzwoita cena. Zwłaszcza, że tutaj było pisane o boomie na cielęta w związku z dopłatami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Pewnie za 580 bym kupił bo nie ma u jakiegoś zainteresowania ma chyba z 50 krów mlecznych także bd trochę cielakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a właśnie jak to z tymi dopłatami ma być ? bo słyszałem różne kwestie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

z tego co mi wiadomo 69euro do sztuki(do 30 sztuk poniżej 24 m-cy+do 30 krów czyli można dostac do 60 sztuk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jeżeli choduję byki i jak stoją 2 lata to 2 razy ich zgłoszę czy tylko raz?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

panowie i panie byłem wczoraj u weterynarza i zadzwonił gościu do niego długo rozmawiali, i jak skończyli wet mówi, że facet kupił 50 sztuk cieląt i że jak zostanie mu kilka to będzie dobrze.

Płuca, biegunki i do piachu... masakra. Jak pamiętam dwadzieścia lat temu to nie było takich problemów z cielakami, przez tą "cudowną" globalizację można takie sobie choroby pościągać do obory.

I weź tu kup dobrego cielaka.

Ten temat nie powinien mówić o cenach tylko o zdrowotności cieląt. Bo co z tego, że kupimy tanie cielaki jak byków z tego nie będzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

z tego co mi wiadomo 69euro do sztuki(do 30 sztuk poniżej 24 m-cy+do 30 krów czyli można dostac do 60 sztuk)

 

cos sie zmienilo? jak sie orientowalem kiedys to bylo 30szt bydla lacznie, w tym min 3krowy powyzej 24miesiace lub min 3 szt cielta, bydla do 24miesiecy(moze byc tez 30krow lub 30 opasow), np 3krowy +27cielat lub 15krow+ 15 opasow. to teraz 60?????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Maksymalnie dostaniesz do 30 krów i 30 sztuk młodego bydła do 24 miesięcy. Aby dostać dopłate musisz mieć 3 krowy lub 3 sztuki młodego bydła. 2 krowy i cielak, badź dwa cielaki i krowa nie dają Ci dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Hf mam do kupienia po 600 drogo? Takie 5-6 dni?

Nikt Ci raczej nie udzieli odpowiedzi na to pytanie, nie wiadomo jakie te cielaki sa, a same to ze hf to zbyt ogolne, wysztko zależy od masy i budowy cielaka, jak ladny i duzy to warto, jak drobny to nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jak mam być szczera to osobiście nie jestem zwolenniczką kupowania takich młodziutkich cieląt, chyba że ktoś ma zasobną kabzę dla weterynarza i grabarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

panowie i panie byłem wczoraj u weterynarza i zadzwonił gościu do niego długo rozmawiali, i jak skończyli wet mówi, że facet kupił 50 sztuk cieląt i że jak zostanie mu kilka to będzie dobrze.

Płuca, biegunki i do piachu... masakra. Jak pamiętam dwadzieścia lat temu to nie było takich problemów z cielakami, przez tą "cudowną" globalizację można takie sobie choroby pościągać do obory.

I weź tu kup dobrego cielaka.

Ten temat nie powinien mówić o cenach tylko o zdrowotności cieląt. Bo co z tego, że kupimy tanie cielaki jak byków z tego nie będzie....

Nie polecam nikomu kupna takiej grupy cieląt na raz, chyba ze sa trzymane w osobnych pomieszczeniach po 3 gora 3 sztuki podejście do każdego indywidualnie, w takiej grupie na pewno trafi się jakiś z zapaleniem pluc. z biegunka ciężko dojść który ma biegunke, jak wrazie zauwazy się na sciolce czy na scienie wodnisty kal. osobiście wolabym kupno cieląt w małych grupach, ok 4 szt tygodniowo i osobne kojce, wazna jest obserwacja od samego początku cieląt, jeśli dopatrzymy się poczatkow biegunki, to zwykle jajka sa w stanie ja zatrzymać, im cielak dluzej chodzi z biegunka tym gorzej, i zazwyczaj konieczny jest antybiotyk, przy zakupie małych cialat polecam elektrolity ,groszowa sprawa, nawet przy silnej biegunce cielaki sa w dobrej kondycji i nie odwadniają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

czsem to się nawet kupi 5 dniowe cielę, generalnie najlepiej jak się własna krowa ocieli, to dokupuje się jeszcze ze 2 cielaczki, tak żeby się na mleko załapały, potem to po trochu na mlekozastępcze i jest OK, ważne też żeby kupić w pobliżu gospodarstwa, prosto z obory, nie na targowisku kaszlące od handlaża

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Jak mam być szczera to osobiście nie jestem zwolenniczką kupowania takich młodziutkich cieląt, chyba że ktoś ma zasobną kabzę dla weterynarza i grabarza.

a moim zdaniem wystarczy,że ktoś ma zasobną wiedzę w odchowie cieląt.Niestety nie wystarczy wrzucic do kojca i 2 razy dziennie mleko podac(opiekuńczośc i doświadczenie=sukces)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

kolega Artur ma rację, jednym słowem jak dbasz tak masz, dobre mleko i obserwacja to podstawa no i zdrowe cielę od gospodarza. Sam kupuje 3 max 5 dniowe i nie było problemu, raz się skusiłem wziąłem miesięczne od handlaża i padły po tygodniu intensywnego (drogiego) leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Nigdy nie kupowałem takich młodych ale brat ma 28 krów i sprzedaje cielęta ale nie chce sprzedawać takich 5 dniowych. Zawsze mówi że może się nie odchować i handluje jak mają 2-3 tygodnie minimum. To chyba coś w tym jest, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tak ja. Nie sprzedaję takich młodych. Ode mnie wyjeżdżają zawsze zdrowe, ale jak zachorują u kogoś to będzie piep...., że ode mnie cielęta zdychają. Nie chcę sobie psuć opini przez jakiegoś handlarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Ja brałem w tamtym roku od niego Ale mo prosto z obory i na mleko do mojej krowy :D Kupiłem 3 i się dachowały ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacoo81    1

Kupione dzis 2 byczki hf i ncb po 1400 zł za sztuke. (wiek po 12 mcy  troche wychudzone) Dla własnej ciekawosci zwazyłem je razem i wyszło 500 kg czyli po 5.60 za kg. Dobra cena?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    173

nawet jak na wychudzone [o ile nie za bardzo] to bardzo dobra cena...ktoś trzymał je około 12mc za 800zł.. [biorę 600zł na cielaka ]. samo odpojenie itp...   ktoś opchnoł braku paszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Kupione dzis 2 byczki hf i ncb po 1400 zł za sztuke. (wiek po 12 mcy  troche wychudzone) Dla własnej ciekawosci zwazyłem je razem i wyszło 500 kg czyli po 5.60 za kg. Dobra cena?

 

Poważnie !   :blink:   u nas  nie ma  takich cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj