matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Ja nie dawno byłem na podlasiu i przywiozłem kilka sztuk. We wtorek minie 2 tyg od zakupu i nie ma żadnych problemów prócz biegunek które każdy przeszedł ale przecież to normalne- zmiana mleka itp. Polecam. Handlarzowi powiedziałem dziękuje a wczoraj pytał się o mnie u sąsiada czemu nie biorę od niego :lol:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

tylko po co taki rolnik ma się ugadywac z sąsiadem jeżeli jego współpraca z handlarzem przebiega bardzo sprawnie.Telefon jutro odbiór i po kłopocie.A Polscy rolnicy jeszcze się nie nauczyli pomagac sobie na wzajem i na zmiany się nie zanosi

No wiesz ja mogę zapłacić tyle samo co handlarzowi i to pewnie będzie duuuużo więcej niż handlarz zapłaci mu osobiście. Ostatnio kupiłem cielaki po 1300 zł a na drugiej stronie paszportu były wpisane trzy osoby a ten koles co mi je przywiózł dał fakture od ostatniego z listy i 1300 zł więcej zapłaciłem jemu niż było na fakturze. Było 7 cielaków jak każdy przypie....oli taką marże to ja nie wiem ile chłop dostaje za tego cielaka!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

robert   jak nie tajemnica to po ile płaciłeś i jaki wiek,rasa

Edytowano przez artur125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie  jest w galerii. 

Ja dałem więcej za sztukę niż oferują im handlarze ale i tak mimo transportu jestem kupę kasy do przodu aniżeli miałbym zaopatrzeć się u lokalnych handlarzy

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko ilu rolników chciałoby trzymać kilka cieląt tydzień, dwa czy dłużej, bo wycielenia są rozrzucone w czasie. Sam w zeszłym roku sprzedałem koledze Migacz z tego forum 4 byczki. Pisał kiedyś, że dobrze się mają. W tum roku też bym sprzedał, ale rodzą sie same jałówki póki co 50% MO. Każdemu co się coś urodzi to zaraz sprzedaje, bo nie opłaca się trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Tylko wytłumacz rolnikowi żeby nie sprzedawał handlarzowi tylko rolnikowi.Ja bym się chętnie wybrał na pn Polski, tylko kup conajmniej kilka sztuk u jednego rolnika,a handlarz wie gdzie to tu kupi 2 tu 1 i całe auto się zbierze.Tylko najgorsze jest to,że cielęta u handlarzy często chorują i koszty ponosi rolnik

najlepiej kupywac cielaki u takich handlarzy co kupuja w okolicy, wszystko rozegra się w jednym dniu, mniej stresu dla cielaka i bez pojenia u handlaza, a to często jest najgorsze, handlaz kukuje zdrowego cielaka i u niego ten cielak lapie wirusy, powody sa wiadome, stres, pojenie duza iloscia mleka w proszku, transport, i zarazanie się od innych już chorych cieląt, nigdy bym nie kupil cieląt od handlaza który wiozl je z drugiego końca polski, kiedyś kupiłem od miejscowego praktycznie prosto z samochodu, cielaki zdrowe, co do ceny to bral zlotowke więcej niż polacil chłopom, także nie oplacilo się nawet jezdzic i szukac cielakow, bo zazwyczaj się uslyszalo ze nie sprzedaje albo ze nie ma, kiedyś za cielakami byłem u 10 dużych rolnikow na Podlasiu, tylko jedna jałoszka się trafila, ale nie wzielem bo po jedna się nie oplacilo jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Dobrze Panowie piszecie. Jestem z podlasia i ostatnio tez sprzedalem rolnikowi ktory przyjechal z daleka, zarowna ja jak i on bylismy zadowoleni z transakcji. ja zarobilem,a on zaoszczedzil. Tylko to nie taka prosta sprawa jechac kilkaset kilometrow w ciemno. Handlarzy przyjezdza kupa i w dodatku strasznie sie panosza, tak jakby robili łaske rolnikowi, ze ma gdzie sprzedac. Jak jest dużo towaru to wybieraja najlepsze sztuki a za reszte oferują smieszne pieniadze.. Raz jak mi jeden cene powiedzial to malo mu nie wpier****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ilu rolników chciałoby trzymać kilka cieląt tydzień, dwa czy dłużej, bo wycielenia są rozrzucone w czasie. Sam w zeszłym roku sprzedałem koledze Migacz z tego forum 4 byczki. Pisał kiedyś, że dobrze się mają. W tum roku też bym sprzedał, ale rodzą sie same jałówki póki co 50% MO. Każdemu co się coś urodzi to zaraz sprzedaje, bo nie opłaca się trzymać.

 

@Tomek to zrozumiałe. Dlatego ja wolę zapłacić więcej żeby gospodarz mi je przytrzymał a ja te pieniądze które dołożę zaoszczędzę na leczeniu jakbym miał kupić od handlarza. Wiem, ż każdy inaczej to liczy i w ogóle ale zarówno ja jak i mój znajomy jesteśmy zadowoleni. Wszystko to tylko kwestia dogadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati999    112

witam poszukuję cielaków (najlepiej byczków) okolice Łosic, Siedlec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jak ktoś chce to dam namiar na handlaza z powiat sokolow podlaski, skupuje w okoilicy w poniedziałki i wtorki, nie wiem jak w tej chwili, ale wcześniej miał sporo i było w czym przebierać, ja bralem jaloszki, ale przyjezdzali tez po byczki do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Archi106 utrzymanie cieląt jest drogie nawet nie mowiąc o padnięciu.Kredyt tylko wtedy gdy posiadasz doświadzczenie i własne mleko bo bez MLEKOPANU czy CJ się nie obejdzie, sam chowalem kilkanaście 2 letnich Jalowek a wyglądały jak cielaki 250kg (oszczedność zmusiła- trawa i siano, od czasu do czasu pasza do oporu), wzrost od 6 miesiąca idzie mocno w górę przy paszach a bez nich po roku <<powolny>>

 

,,Kredyt to jest chyba najprostszy sposób by zostać dziadem jeśli nie zrobi się go z glową." 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Pasze mam sporo doświadczenie tez w miare duże no ale brak kasy na powiekszenie stada ( kupno cielat)

Wiec skad kasa na cielaki bez kredytu

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Ile mogę wziąć za byczka czerwona duńska około 70kg? I czy takie byczki dużo lepiej wychodzą na ubojni od hf ? Bo na pewno dużo lepiej jedzą niż typowe hf :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz84    3

Ale czerwony, czarny czy "łaciaty"?? i czy ma tzw, "plecy" przód, tył  i ile waży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Dziś kupiony byczek mm za 850.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Pasze mam sporo doświadczenie tez w miare duże no ale brak kasy na powiekszenie stada ( kupno cielat)

Wiec skad kasa na cielaki bez kredytu

kredyt nie koniecznie jest dobrym rozwiązaniem, duże rezyko niepowodzenia, nawet doświadczonym hodowcom potrai zdecgnac cielak, po za tym od kredytu będą odsetki, i nikt nie zagwarantuje ceny, nie wiemy czy za 2 lata nie będzie tego co dziś z trzoda chlewna. cielak plus odchow to dosyć droga sprawa, ,zwłaszcza jak kupuje się cielaki w większej ilości ciężko jest odchować zdrowo wszystkie sztuki, jedne zarazaja się od drugich a leczenie bardzo drogie, sam kupiłem 8 szt na raz, udało mi się odchować w komplecie, dziś sa duże zdrowe jalowki, ale na początku się dzialo, pierwszy miesiąc walka z biegunkami u niektórych sztuk, jednej przeszlo, nastepna bralo, i tak w kolko, później za jakiś czas kaszel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj