matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samezetor96    20

Mam do kupienia dwa byczki jeden HF wiek 4 tyg waga koło 80 kg i drugi 14 dniowy mieszaniec  gościu powiedział za dwa 1700 zł opłaca się  ? Województwo łódzkie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

te simy z agrostaru są z rumunii i jak chcesz je kupić to nie masz możliwości wyboru bo oni jak je kupuja w rumunii to piszą papiery od razu na kupującego,  tak mi powiedzieli wczoraj jak do nich dzwoniłem

ja na waszym miejscu nie brał bym rumunów,po pierwsze maja tam inne choroby ktore sie potem w polsce mujtuja i ciezko je leczyc.lepiej dolozyc i wziac polskie mieszance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Cielak byczek ok 10 dni waga na oko 60kg mieszanka sm z bbb podobno, ładna sztuka i koleś zażądał 1400 zł przez grzeczność powiedziałem tylko do widzenia. Ale widzę że co niektórym sprzedającym w głowie się przewraca. Okoliczni handlarze co wożą z podlasia za 5-6 tygodniowe mm wołają po 1350 bo bydło zdrożało Ogólnie ciężko coś kupić bo wszyscy albo przekroczą kwotę i cielak pije albo liczą na dopłatę Rejon północno zach wielkop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

W mojej okolicy ciężko o cielaka a jak się trafi na olx to cena kolo 1400 za 2 tyg. Najlepiej mi się handluje z sąsiadem bo ma długie bydło i czasem ma mieszańce a niekiedy biorę i ładnie zbudowane hf a jak teraz nie ma kwoty to mi odpaja i po 10 sprzedaje. Mi to na rękę bo preparaty drogie a nie zastąpią prawdziwego mleka


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Matingus byłem w tym Romanowie ( firma Dampol ) w sobotę.... niestety byłem tam 1 raz i nie wiedzialem zbytnio na jakiej zasadzie kupuje się tam cielaki, no i nic nie kupiłem ;/ zostały tylko po 1050 + vat, ale musze przyznać że ładne sztuki, byłem mega zaskoczony widokiem jaki tam zastałem, około 200 ludzi w kolejce i gdzieś z 60 samochodów co najmniej, rolnicy sobie chwalili te cielaki, niestety po 650 + vat było tylko około 30 sztuk, ale naprawdę fajnie wyglądały cielaczki. Stwierdziłem, że lepiej tam czekać w kolejce od 6 rano i kupić cielaki po 700-800 zł niż tutaj mam przepłacać u handlarza, który sobie woła 1200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Czy ktoś kupował cielęta od Panów A&R Koczynasz, okolice Rzeszowa. Słyszałem że ma fajne cielęta, ktoś coś wie na ten temat?

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Matingus byłem w tym Romanowie ( firma Dampol ) w sobotę.... niestety byłem tam 1 raz i nie wiedzialem zbytnio na jakiej zasadzie kupuje się tam cielaki, no i nic nie kupiłem ;/ zostały tylko po 1050 + vat, ale musze przyznać że ładne sztuki, byłem mega zaskoczony widokiem jaki tam zastałem, około 200 ludzi w kolejce i gdzieś z 60 samochodów co najmniej, rolnicy sobie chwalili te cielaki, niestety po 650 + vat było tylko około 30 sztuk, ale naprawdę fajnie wyglądały cielaczki. Stwierdziłem, że lepiej tam czekać w kolejce od 6 rano i kupić cielaki po 700-800 zł niż tutaj mam przepłacać u handlarza, który sobie woła 1200 zł

mój kolega tam był 2 tyg temu i mówił ze niektóre są ładne ale niektóre to strach kupować a po drugie to ludze nie patrzą nawet jakie kupują tylko skakaja przez grutki i i który mi sie uda złapac to mój bo tyle jest ludzi a czemu jest tyle ludz bo teraz są te dopłaty do bydła no i jeszcze ta niska cena świń ludzie polikwidowali swinie a kupują cielaki. ja bym tak nie kupił .ja sobie jade koło kluczborka jest tam ok 50 sztuk simentali i krzyżówki tez do 90 kg i do 150 i sobie wybieram na spokojnie poogladam a nie na hura co to jest za kupno cielaka w ciemno !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ten romanów to jaki region polski?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Ten romanów to jaki region polski?

masz tych ogłoszeń pełno na olx łódzkie kolo błaszek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Troche daleko ja szukam z okolicy ryk


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

piotrek1795 ja mam 15 szt od koczynasza i powiem ci, że szału nie ma. chciałem mieszańce a przywiezli mi polską czerwoną i jakieś inne ustrojstwo. teraz brałem w wałacha i towar o niebo lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseteam    5

gdzie na podlasiu/mazurach  można kupić dużo cielaków mięsnych ? mam ok 100 opasów , a handlarze z moich stron sobie nieźle cenią  za cielaki z tych rejonów i wożą ich setki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Czy ktoś kupował cielęta od Panów A&R Koczynasz, okolice Rzeszowa. Słyszałem że ma fajne cielęta, ktoś coś wie na ten temat?

 

Ja co roku im sprzedaję jedną sztukę (mam jedną krowe). Ogólnie zbierają po okolicy cielęta, ale przeważnie na aucie mają ładne sztuki. Własnie mam im sprzedać byczka charolaise. Dzisiaj ma 3 tygodnie i już ma 100 kg. Płacą 17,20 za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

To i ładnie będą sobie życzyli 18.50 za kg, Ja jestem zainteresowany wyłącznie jałówkami SM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To już chyba lepiej kupić odsadki


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat2497    0

ile cielaki na pomorzu? sim 80kg

Edytowano przez mat2497

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

To P Janicki z Krakowa, raczej bym nie polecał z tej firmy, wziąłem raz i więcej nie kupie, dość że się droży to by mi pozdychały. Nie mogłem dać sobie z nimi rady, Właśnie będę ich handlował.

 

Dobek, od niego przeważnie kupuję i jest ok, cielaki zdrowe i lepsze jakościowo, nie wiem czemu się pokusiłem od Janickiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Ile wart taki byczek hf +120kg? dodam ze bardzo ladny, rzadko kiedy sie taki trafia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

u mnie po około 9.5- 10 zł/kg jezeli ładny


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj