matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

artur125    1327

hahaha no zdarza sie.A teraz wszyscy będą rejestrowac na przód żeby przed 15 maja zdążyc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

wszystko jest do czasu,kontroli i tego jacy ludzie kontrolują...z 2lata wstecz miałem kontrol zapowiedzianą dzień przed. Przyjechał wet powiatowy,miałem cielaka około 6-7tyg z kolczykami paszportem, [kupiony dziś rano-według przemieszczenia],cielak był od sąsiada,u mnie około 4tyg,zawsze tak robiliśmy że brałem cielaka,a przy okazji ja lub sąsiad go przemieszczaliśmy. oczywiście osoby z kontroli nie miały tej sztuki w swoim wydruku-od razu pytanie U pana urodzony? i grożne spojżenie....  Teraz taka kontrol niech będzie bez zapowiedzi i d*pa blada. Wszystko do czasu aż ktoś 'tyłka' nie umoczy. TE 2-3tyg można cielaka przesunąć,ale bez jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45
Napisano (edytowany)

Kupię 4 byczki w wieku ok.2 tygodni(mogą być starsze) od rolnika w promieniu do 150 km od Kluczborka(woj.opolskie).Kontakt na PW.

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil902    0

znajomy ma 4 byczki NCB i jednego RW waga 75-80kg. Za NCb chce po 10zł\kg a RW 14ZŁ\KG To dobra cena czy za drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

trudno powiedziec bo to zależy jaki region polski.Jak dla mnie do korzystna oferta a ktoś z pn Polski powie drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Jeśli są w takich wagach jak piszesz to oferta nie jest zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

To chyba po znajomośći za 3 dniowego HF to chcą minimum  800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

znajomy ma 4 byczki NCB i jednego RW waga 75-80kg. Za NCb chce po 10zł\kg a RW 14ZŁ\KG To dobra cena czy za drogo?

Cena całkiem przystępna. Kusząca oferta.A ten kolega skąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Mogę kupić HF-a tygodniowego, ładny za 700zł brutto.

 

ale to hf... i do tego tygodniowy ja bym niebral.. ostatnio ncb wzielem na spróbowanie za 600 bo był szeroki i tak się zastanawiam co do tych ncb czy sa one cos warte..bo hf-a nie chce w oborze,


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0

Witam wszystkich. Zwracam się do was z pytaniem odnośnie pewnych preparatów. Mam dostęp do do mleka modyfikowanego, kaszek mlecznych, bezmlecznych (dla dzieci). I zastanawiam się nad wprowadzeniem tych produktów w swojej hodowli. Patrząc na cenę mleka zastepczego to oferta takiego mleka czy kaszki jest całkiem. Tylko się zastanawiam na ile jest bezpiecznie żeby cos takiego testować. Mozecie coś poradzić?


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

kup sobie cielaka jersey za 200zł i testuj jak coś będzie nie tak to na grila a jak będzie ok to też na grila tylko jak troche masy nabierze


Mogę kupić HF-a tygodniowego, ładny za 700zł brutto.

troche drogo nawet u mnie gdzie cyny cieląt są wysokie kupisz taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

to po ile są u Was hf-y co rozmawiam z rolnikami co mają więcej krów to do Wielkopolski jeżdżą cielaki głównie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

cielak hf 12zł kg tygodniowy max 50kg czyli 600zł  a czy ze ślaskiego jeżdżą na wielkopolske to wątpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0

Jakich Handlarzy, widze że porady tu nie znajdę... No to dziękuję. Jestem młodym rolnikiem, ale widze że nawet na swoich nie mozna liczyc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Bovu o handlarza chodziło damiano32 a co do twoich preparatów to dziecku nie szkodzi to cielakowi też nie powinno no ale sam musisz sprawdzic. Ludzie dają wiele dziwnych rzeczy chleb bułki słodkie mocznik nawozowy...........Na początek daj małą dawkę nie będzie biegunki to więcej obserwuj itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0
Napisano (edytowany)

Dzięki za radę. Moi rodzice zaczęli stosować takie preparaty w hodowli trzody chlewnej. Pierwszy raz dali warchlakom ok 25 kg i nic im sie nie działo, zero biegunki ładne różowe, no i jak ruszyły to niezle na masie w góre leciały, nie mówiąc jak im smakowały jakieś kaszki bananowe owocowe itp. Teraz rodzice się zastanawiają nad wprowadzeniem tego już od prosięcia, no i weterynarz powiedział że niby dobre to jest dla małych prosiaków jak i cielat bo mało włokna to ma no i witaminy itp. tez to ma. Ja zaczynam dopiero z własną hodowlą więc jeśli chodzi o rodziców to mają to sprawdzone na trzodzie a ja wsumie to sprawdze na cielaku, może żeczywiście jak dziecku nie zaszkodzi to cielakowi tez nie powinno. tak naprawde zgodnie z normami żywienia to powinno się dawać wszystko co najdroższe, a ja ze strachu tak robiłem, ale sie nie kalkuluje, a mleko zastepcze tona kosztuje ok 6000zł to czemu nie spróbować. jeszcze raz dzieki za info.... 

Edytowano przez Bovu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Bovu- mleko modyfikowane stosowane dla dzieci, bo o takim piszesz, jest tylko dla dzieci! Jego skład jest tak opracowany ,aby był jak najbardziej zbliżony do naturalnego mleka KOBIECEGO! I to jest mleko dla dzieci CZŁOWIEKA.Mleko dla cieląt , dzieci BYDŁA domowego tj przeżuwaczy, czyli preparaty mlekozastępcze swoim składem przypominają mleko krowie, które ma zwiększać masę cieląt.Niektórzy żywieniowcy odradzają picie mleka krowiego ludziom ze względu na jego działanie tuczące. Natomiast świnia jest wszystkozerna i to co Twoi rodzice podawali świniakom nic im nie zaszkodziło, one nie są przeżuwaczami,dawniej swinie karmiło się odpadkami kuchennymi.Tak,że ja osobiście zrezygnowałabym z tych dziecięcych produktów i nie męczyła zwierzaków.Któraś z firm produkuje dla cieląt kleik.Jezeli jesteś zainteresowany to daj znać, poszukam ulotki o ile jej nie wywaliłam, i porównasz skład.Cena tego kleiku nie była zachęcajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0

Dzięki za opinie. Wiem tylko że żródło które oferuje te produkty bez problemów ma zbyt na nie. I to co znajomy mi powiedział to mleka chetnie kupuja zagraniczne mieszalnie właśnie do cieląt. Znajomy też je zaczął kupować normalnie na tony, fakt że dla trzody. mi weterynarz powiedział że niby super sprawa jak patrzył na skład....wiadomo że jest to ton co  znajdziemy w sklepach na półkach.Oczywiscie produkty z kategorią przydatnosci do spozycia przez zwierzęta, inspekcja weterynaryjna itp. dlatego korci mnie zeby też spróbować no i cena też znacznie korzystniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj