matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
celeron59    0

Sprzedam  2 byczki w wadze ok 60 kg je den mieszniec simental biały łeb siwej maści drugi czarno bai,ly po krowie rw

cena po 800 zł gospodrstwo mazury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ja kupuję od handlarza za ładne mm po 16 brutto biorę cały czas od jednego handlarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kujawsko Pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

za byczka 3 tygodniowego hf 70kg dostałem po 11 zł

 

 

Ja za takie sztuki do 6 tygodni płacę po 750zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki223    14

M<ateusz Ratajczak - od jakiego hodowcy? 150-200 sztuk tygodniowo ? to ile  on musiałby mieć krów , za dostawy ciągle to zwykła firma handlujaca cieletami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

lm 50% x Ho 50 %  prawie 2 miesiące waga około 170 -180 kilo za 1000zł

prawie dwa miesiące waga około 170kg nie rozśmieszaj ludzi :lol:  :lol:  :lol:  trzymam cielęta przy krowie ok.2 miesiące  i wiem jak to wygląda.

rekordzistką była u mnie jałóweczka z złamaną nogą 5 tygodni przy krowie i ważyła 103kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Jeździ ktoś z was po cielaki ma mazury podlasie ? Jak to teraz wygląda z transportem w przepisach ? Możn a jechać 600 km w dwie strony i w wiez ma przyczepce samochodowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Artur125 taki wiek ma w paszporcie i taki podałem a ile ma faktycznie to mnie nie obchodzi ważne co na papierze więc pisze co widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

no tak papier wszystko przyjmie,sam zgłaszam dopiero po 2-3 tygodniach jak wiem,że wszystko jest ok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

To firma rodzinna , mający bardzo dobrą wiedzę na temat hodowli bydła . Mam nadzieję , że takim samym profesjonalizmem wykaże się ich polski pośrednik.

Cieleta mają jak i wszyscy handlarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ta jasne zgłaszanie po 6 miesiącach to duże ryzyko bo jak kontrol wpadnie to co wtedy powie ze takie duże się urodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

marekfarmer jeden znajomy rejestruje takie koło roku , jak sprzedaje to nikt się go nie czepia . tak że można sprzedać roczne ,, dwulatki ,,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak wytłumaczyć w razie kontroli z weterynarii że cielę np. 200 kg biega bez kolczyków i nie ma paszportu?

Jak dla mnie spore ryzyko i sam nie chciałbym tak kombinować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj