matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Kiedy Ty je ode mnie kupiłeś? Kwiecień 2014? Ten najmniejszy to w matkę taki poje%#@?
Ten skup to pewnie Novexim pod Ciechanowem. Mają tam chwilami ze 300 szt podobno. Sąsiad co jakiś czas temu gospodarkę rzucił kupił od nich z 10 szt. Zbytniego pojęcia o odchowie nie ma, ale te cielaki też nie były ok. Wet przesiedział u niego ze 2-3 godz. Jakiś czas później przyjechał bakutyl.
Mam znajomego handlarza. Skupował cielaki całe partie na tira dla kolesi z Kielc. Wcześniej dla kogoś z Poznania. Na pewno byłyby zdrowsze niż u tych pierwszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

dziś sprzedałem byczka ok 200-250 kg za 1900zl mieszaniec, tydz temu byk niecałe 600kg po 7,20zł, byczek hf czerwony 80 kg po 14zł i co chwila ktoś jeździ za cielakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik1234    2

Czyli hf 80kg sprzedales za 1120

a mieszanca 250kg za 1900

 

Czyli albo tego malego ktos mocno przeplacil albo tego wiekszego howales za darmo do tej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    315

Kiedy Ty je ode mnie kupiłeś? Kwiecień 2014? Ten najmniejszy to w matkę taki poje%#@?

Ten skup to pewnie Novexim pod Ciechanowem. Mają tam chwilami ze 300 szt podobno. Sąsiad co jakiś czas temu gospodarkę rzucił kupił od nich z 10 szt. Zbytniego pojęcia o odchowie nie ma, ale te cielaki też nie były ok. Wet przesiedział u niego ze 2-3 godz. Jakiś czas później przyjechał bakutyl.

Mam znajomego handlarza. Skupował cielaki całe partie na tira dla kolesi z Kielc. Wcześniej dla kogoś z Poznania. Na pewno byłyby zdrowsze niż u tych pierwszych.

Tak jak piszesz 2014 kwiecień. ten najstarszy chyba z lutego był. ale dla porównania mam hf w tym samym wieku i te od ciebie lepsze i na pewno lepszą cenę wezmą. Niestety od tamtych twoich prócz 2 jałówek reszte mam hfy. Tylko dlatego że były blisko i prosto od rolnika ale na szczęście od dużych krów i po dobrym byku. trudno się gdzieś dostac po jakieś mieszańce. Wczoraj na targu oglądałem 2 mięsne jałówki po 600 zł. Na oko wiek max 2 tygodnie a według paszportu 3 mies. A ten handlarz to z twoich okolic? wszystko zależy od tego jakie ceny zaśpiewa. Jakby naszukał jakieś mm to byłoby może warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

27 km ode mnie, ale bliżej niż do mnie, bo on z północy mazowsza. Cały czas skuouje cielaki, a ceny raczej niewygórowane. Hf w tych stronach, gdzie się obraca nie ma dużo i często są to krowy NCB, ale i jakieś hf też się trafią. Każdy liczy na jakiś pieniądz, bo handlarze tylko kolory by kupowali, to kryją lm, sm bbb itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

W tym noveximie można kupić fajne mięsne cielaczki, ale teraz nie chcą sprzedawać 2-3 tylko większe ilości. Kiedyś znajomy kupił to nie narzekał tylko jak coś ładnego to cena tez ładna  :D , a moim zdaniem od każdego handlarza jak kupisz to je musisz leczyć od razu :) bo jak nawet do obory jak wejdzie to już przyniesie "syfa" a co dopiero jak te cielaki wejdą na samochód. Wiem że jak pracował tam koleś z okolicy to miał takie stado ze :rolleyes:  Jeszcze możesz spróbować w firmie Polka (koło Płocka) ale nie wiem czy oni teraz sprzedają indywidualnym, wiem że mieli bbb (z litwy czy estoni). U mnie na terenie jeździ spoko koleś od nich a ja lubię się zawsze popytać :)

 

PS Thomasz2135 jeśli masz do noveximu 27km i jesteś z warm-maz to znaczy ze jesteś gdzieś z okolic Mławy ? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie nie ja z mazur. Do Noveximu mam dwa razy tyle. Tylko raz tam przejeżdżałem. Ja pisałem Migaczowi o innym handlarzu co ode mnie kupuje. Wiadomo, że jak Novexim ma 200-300 szt to jest z czego wybrać. Najlepsze jest to, że płacą słabo. Kupią po 12-13 a sprzedają pewnie po 16. Wiadomo, trzeba zarobić. Żal mi tylko osób które piszą, że kupiły kilka sztuk płacą po 16 zł leczą za grubą forsę a potem i tak zdycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po ile sprzedaje cielaki firma agrostar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

Jak dla mnie 250kg za 1900zł to cena ok

ale 1120zł za 80kg hf to jest przegiecie.

 

czemu przegięcie? tyle zaproponował handlarz co ode mnie kupuje cały czas i dalej za granice sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

 Żal mi tylko osób które piszą, że kupiły kilka sztuk płacą po 16 zł leczą za grubą forsę a potem i tak zdycha.

A mi nie żal bo często ludzie sami są sobie winni. Wolą dać zarobić handlarzowi byle nie sąsiadowi. 

Ostatni przykład: Sąsiad kupił byczka - zdechł, kupił drugiego - zdechł. Zaproponowałem swojego za 700zł, a on że za drogo i że może dać 500. I teraz najlepsze - wcale go nie oglądał. Przyjechał handlarz, zapłacił 700zł i 3 godziny później dzwoni podać nr gospodarstwa do którego go odsprzedał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

typowe myslenie głąba, woli kupic od handlarza bo mysli ze handlarz to byle czego do reki nie bierze  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

osobiście nie obracam dużymi ilościami cieląt,w ciągu roku kupuje około 10sztuk. Tylko od znajomych,często dorzucam coś do ceny zaproponowanej przez nich [z reguły są to cielęta 2tyg, a ceny takie jak płacą handlarze]. Nie potrzebuję dużo cieląt i nie mam problemu z zakupem. Lecz wielu rolników z tego co wiem ,nie chce sprzedać drugiemu rolnikowi....woli handlarzowi..Przez 10lat hodowli padł mi jeden cielak 2dniowy od swojej krowy i jeden w wieku miesiąca z kupionych. Gdybym miał upadki z rzędu 1 na 3sztuki,to zaprzestałbym hodowli.  Ostatnio czekałem na kogoś pod sklepem,siedząć w aucie z przyczepką samochodową,mieszkam pomiędzy Toruń a Warszawa,podjeżdża osobówka z małą przyczepką na tablicach dolnoślaskich,jeden facet idzie do gospodarstwa gdzie zauważył oborę z krowami,drugi podchodzi do mnie i pyta czy kupuję cielaki...akurat odjeżdżałem i nie dopytywałem,ale kurde to jest odległość do Oleśnicy z 400-450km...Tak auto jak i przyczepka była na takich tablicach..przyczepka mała z plandeką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    315

ja tam się nie dziwię że ludzie daleko jeżdża po cielaki. Skoro od rolnika kupuje handlarz a potem takie niby cielę po przejściach sprzedaje z zarobkiem i nie wiesz czy przeżyje to wolę zrobić km własnym autem i kupić coś bezpośrednio od rolnika w innym województwie. Skoro w swoim się nie idzie dogadać. Ja swoje hfy mam dzieki weterynarzowi który jest moim kolegą bo tak to też bym pewnie pomarzył o jakiejkolwiek sztuce w okolicy. A tak on targuje a ja odbieram i mam co hodować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

nie zdziwiło by mnie 100-150km,ale nie tyle w takich warunkach...zresztą ci goście bardziej wyglądali mi na poczatkujących handlarzy niż rolników..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

U mnie cielak od gospodarza nie kupisz ,bo niema, trzeba przywieżć z mazur 350 - 400 km i co po 2-3 pojade nie kupie od handlarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Ja z kolegą jeździmy 4 razy w roku do pośrednika ok 140 km i bierzemy 20 -30 szt jednorazowo .Wybór duży z ok 100szt.Po zakupie oczywiście zaraz szczepienie cielaki w wadze 70 w górę wiek od 3-4 tyg w górę.Zero problemów z biegunką za to zdarzają się problemy z płucami ok 2-4 upadków rocznie nie koniecznie związanych z płucami jakieś wzdęcie czasem nagłe upadki bez poznania przyczyny.Cena 15 zł/kg +vat.Miałem już dosyć jeżdżenia po okolicy płaszczenia się i kupowania 2-4 dniowych osesków a potem ta ciągła walka z biegunkami bo gość przepoił siarą albo po  prostu cielak był słaby.Jak nie wziołeś to obraza na całe życie i opinia że jesteś wybredny i się targujesz.Tam jadę i jestem traktowany jak klient a nie żebrak mam wybór i nawet mi doradzą żeby jakiegoś nie brać bo nie zauważyłem mankamentu.Zapłacę 100zł za szt.więcej ale mam dobre wyrównane partie mieszańców.

Wybaczcie ale nie będę zdradzał skąd biorę cielaki bo taka reklama na forum sprawiła by że sam mógłbym mieć problemy z zakupem cielaków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę 250 km w jedną stronę po cielaki i nie narzekam. Biorę 7 sztuk na przyczepkę. Namęczyłem się z handlarzami a wolę kupić osobiście od rolnika. Trudno co jakiś czas trzeba ten dzień poświęcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

jałówka coś z SM ur. 19.11

dwa byczki ncb ur 23.11 i 21.11

1200,-komplet znaleezione na olx 30km od domu :D :D

rewelacjji niema ale cena pasowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

i taki zakup ma sens  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

więcej nie mają jak 40 kg ale za to są za***iście żywe i chętnie piją-kłopotów z płucami nie zauważyłem,jeden dziś wieczorem miał lekką biegunkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj