matingus

Ceny cieląt 2015

Polecane posty

Bovu    0

Pytanie mam jeszcze do JPH2. Byłbym wdzieczny za sklad i jabyłoby można orientacyjnie cene ile takie cos kosztuje to tez byłbym wdzięczny. jak cos to sobie porównam i mogę wam tez dac znac co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Bovu- mam tą ulotkę, ale podaj swojego maila bo nie mogę tu tego wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0

ezisch@wp.pl

Jak masz dane odnośnie ceny czy cos to też wrzuć. dzieki serdeczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0

Dzięki jak chcesz skład tych moich preparatów to Ci wysle na maila....wraz z cena bedziesz zaskoczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

to po ile są u Was hf-y co rozmawiam z rolnikami co mają więcej krów to do Wielkopolski jeżdżą cielaki głównie.

 

coraz częściej słyszę za hfa 600 w górę.. ale żeby to jeszcze jakos wygladalo..


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek87    0

witam mam gospodarstwo mleczne polska pn-wsch. Będę miał wysyp cielaków po byku simentalu i krowch mlecznych. Jeśli ktoś by mi zapłacił po 12zl za byczki i 10zł za jałóweczki to chętnie bym sprzedał. Mogę również dowieść po wcześniejszych oględzinach. Możliwe stałe dowozy. mariuszgrochowski3@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Kupował ktoś może cielęta w Swiątkowicach gm.Lututów.Jak ze zdrowotnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Witam. Mam pytanko. Zaczynam zabawę z bydłem opasowym i mam problem z zakupem cieląt tzn nie bardzo umiem sobie odpowiedzieć jak wygląda stosunek: CENA-WAGA-WIEK. Ciężko jest mi stwierdzić ile byczek waży na oko, a do tej pory kupuję na sztukę kilkudniowe, lecz zastanawiam się nad większymi, aby zmniejszyć ryzyko upadków.

1. Ile waży byczek tygodniowy?

2. Jaką wagę osiągają byczki w wieku 8 tygodni?

3. Ile wiekowo mają byczki 100-120 kg?

 

Wiem, że jest wiele czynników co się na to składa lecz chciałbym wiedzieć w przybliżeniu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

byczek tygodniowy waży 25-50kg w zależności jersey czy simental

w wieku ośmiu tygodni waga 60-110kg

wiekowo mają 2-4 miesiące

sory ale głupie pytania głupie odpowiedzi, poczytaj troche o rasach bydła, żywieniu. Bo to są zwierzęta, nie ma 2 jednakowych sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseteam    5

Polowanie udane :) bez handlarza, prosto z obory,3 byczki HF dwutygodniowe, chowane na pełnym mleku po 8 stówek za łeb.(Opolskie)

 

u mnie  (okolice grudziądza) mam ciągły wybór ok.20 cielaków   hf po 600 za tygodniowe  prosto  z obory

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a kupował ktoś z was te simy z agrostaru może? mi ostatnio udało się wziąć 2x100kg czarne po 1000/szt tu wychodzi 1420 ciekawe jak u nich z przyrostami bo może i warto by dołozyć te pare stówek ale z kolei na 10 szt to troche naleci ot i dylemat jak ktoś chce to mam namiar na hf tygodniowe po 520-550zł czasem nawet ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

te simy z agrostaru są z rumunii i jak chcesz je kupić to nie masz możliwości wyboru bo oni jak je kupuja w rumunii to piszą papiery od razu na kupującego,  tak mi powiedzieli wczoraj jak do nich dzwoniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Witam

Ponowie pytanie jednego kolegi,był ktoś po byczki Romanów 2.Opłaca się tam jechać.

Dzięki.....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

mam do kupienia cielaki które mają koło miesiąca może 5tyg są to HF lub NBC gościu chce za nie 1000zł warto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

byczek 90kg po 10 zł od sąsiada. sprzedaje tutaj ktoś jakieś byczki z pow. garwolińskiego lub okolicy ryk


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

zależy odregionu dziś mi kolega mówił że około 12 zł


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj