Skocz do zawartości
debrzyna

John deere 540 łańcuchy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Łańcuchy
debrzyna    17

Co prawda jest zima i gorącymi tematami są PROW i dopłaty ale wnet będzie wiosna i prasę trzeba by przeglądnąć   Mam taki problem .W zeszłym roku wymieniłem łańcuchy napędowe i z oszczędności zakupiłem  3/4 z europejskiej normy a nie amerykanckiej i coś mi nie pasuje. Czym one sie różnią od siebie oprócz grubszych blaszek

Edytowano przez debrzyna

AGRIRAPID    15

Jak chcesz łańcuchy bardzo mocne i ws dobrej cenie - zadzwoń 880 773 274

Mam też pasy i maszynkę do zakuwania.

debrzyna    17

Pewno skorzystam .Tylko najpierw muszę wiedzieć dlaczego po zmianie łańcucha na europejski mam problem A ten problem polega na tym że Po zamknieciu prasy /oczywiście na obrotach /to po chwili krótszy łańcuch ten co napędza dolny wałek po prawej stronie jest strasznie naprężony i to nie było by nic dziwneg  bo przecież jak ciągnie to ma być naprężony ,.ale on jest naprężony z przeciwnej strony i wygląda to tak jakby był hamowany 

Wiadomość z agroFakt.pl

debrzyna    17

Chodzi Ci o to czy podziałka jest taka sama W/g tablic jest to samo czyli 19,05 mm ale nie mierzyłem

debrzyna    17

Jutro spróbuje to pomierzyć i napisze co jak Po mojemu to wygląda na to ze podziałka jest mniejsza i wałek górny napędzający ma troszkę większa prędkość i poprzez pasy powoduje większa prędkość na dolnym napędzającym a ten przez łańcuch ciągnie wałek główny zamiast być przez niego napędzany.Tak to sobie wytłumaczyłem ale czy prawidłowo to nie wiem. 

Ps. I sprawa sie wyjaśniła Pomierzyłem łańcuchy i okazało sie ze ten niby z normy europejskiej zamiast podziałkę 19,05 ma ok 18,5 co przy łańcuchach 3/4 taki wymiar nie występuje w normach ani amerykańskiej ani europejskie ale na pewno jest w Chińskiej Już teraz wiem dlaczego sprzedawcy części chcą żeby pokazać im zużytą część do porównania Po przyłożeniu amerykanckiego do "europejskiego " różnica na całej długości to jedno ogniwo.

Edytowano przez debrzyna

kazikwlkp    2

Kolego bo Amerykańskie łańcuchy były w celach a Ty założyłeś europejskie w milimetrach (Centymetrach) stąd ta różnica

kazikwlkp    2

Kolego mylisz się, kup łożysko metryczne to zmierzysz w mm a calowe masz mm i jeszcze do tego dziesietne albo setne milimetra
Kolego mylisz się, kup łożysko metryczne to zmierzysz w mm a calowe masz mm i jeszcze do tego dziesietne albo setne milimetra

debrzyna    17

No to zrobiłeś wykopka Z [prasą sie wyjaśniło wszystko teraz smiga i na europejskich i na amerykański Wymieniłem wszystkie zębatki z problem zniknął

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel6200
      Czy wykonywał ktoś własnoręcznie odrzutnik do bel w prasie JD 550 i czy mógłby się podzielić wymiarami oraz zdjęciami??
      Interesuje mnie rurowy lub taki jak w załączniku
      pozdrawiam

• Przez Daaniel766
      Witam
      Posiadam prasę John Deere​ 540 i mam z nią taki problem, że nie zbija beli. W słomie jest to jeszcze do przeżycia ale w sianokiszonce już jest problem bo belki są tak slabe, że nie daje ich się owinąć, po prostu zawieszają się i wałki nie mogą jej obkrecic. A jeżeli już się uda jakoś owinąć to potem pół belki zepsute. W tamtym roku w żniwa wysiadła nam pompa hydrauliczna przy ciągniku i mechanik powiedział że to może być wina zaworu przy prasie który jest nad dyszlem i był on skręcony na maksa ( myśleliśmy że to pomoże przy lepszym zbiciu) pompę wymieniliśmy i zawór rozkręciliśmy ale kiedy zacząłem prasować komora się sama otwierała więc skręciłem go do połowy. Dodam że sprężyna która niby odpowiada za zbicie beli jest naciągnięta na maksa. W czym tkwi problem? Podczas pracy muszę cały czas hydraulika dociskać komorę ponieważ się otwiera. Wina siłowników? Ale wycieku żadnego nie widać, może być wewnętrzny? Pasy mogą mieć nie równa długość? Wina tego zaworu? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez robertszejk
      chciałbym sie dowiedziec czegos na temat tej maszyny od uzytkowników, jak narazie wiem od posiadajacych ze na inne by nie zmienili, a od innych ze drogie częsci i ryzyko. ogladałem prase jd590cc z 1998r- szeroki podbieracz(2,1M), siatka, sznurek, rotor, noze(14SZT), centralne smarowanie, komputer, oświetlenie,-lakier orginał bez sladów korozji, gosc chce zania 25000ZŁ. za porady z góry dziekuje
    • Przez Sooem
      Witam mam problem z pasami w prasie john deere 590 ponieważ ściąga prawy pas i wyciera komorę wie ktoś czego może to być przyczyna 
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow: