mikipost

Pasy do Claasa

Polecane posty

mikipost    2

Witam,planuje wymiane kilku pasów w Dominatorze 98, miedzy innymi na bebnie młócącym. W sprzedaży jest masa pasów wielu producentów, ceny są skrajnie różne.                                         

I tak np. pas napedu bębna:

-Claas 1600zł

-Optibelt 570zł

-Gates 550zł    

 Więc co kupić aby było dobre. Czy za pas Claasa  warto tyle zapłacić. Prosze o opinie na temat producentów, jakości, cen pasów  do kombajnu Claas.                    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu670    2

Wiesz Claas drogi w częściach ale wytrzymały sam miałem mercatora 75 to wiem ile części kosztują i jak chcesz orginał to lepiej zapłać i będzie lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tylko pytanie czy Claas ma sam robi pasy czy zleca to zewnętrznej firmie i płacisz tylko za ich markę. Wcale by mnie nie zdziwiło jeśli pasy dla nich by były takie same jak o połowę tańsze innego producenta, a jedyna różnica to nalepka Claas na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

moim zdaniem zapłacisz to będziesz spokojny że pasuje i wytrzyma dłużej niż zamienniki. Ja co prawda w ciągniku wymienić musiałem pasek wieloklinowy też chciałem zaoszczędzić i zamiennik kupić, to 2 razy zamiennik przyjeżdżał jeden za krótki drugi za długi, a miały niby pasować i ostatecznie kupiłem oryginalny i ten pasował jak należy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Spokojnie możesz kupić Gates claas zamawia części u producenta  a reklamuje pod swoją marką to jak jesz z szybami np cieżarówkach do atego szyby robi pikington i jest napis tej firmy tylko nad nią jest znaczek mercedesa a za polowe ceny możesz kupić taką samą szybę tylko pinkingtona. Do claasa po prostu nie czepiaj się polskich podróbek bo to badziew jakby polacy robili dobre części do kombajnu to po co kupować claasa jak można mieć bizona który sie nie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Jeśli chodzi o napęd  bębna to sa rózne pasy pod względem budowy. Są pełne, rowkowane od wew. srony, rowkowane od zew. i wew. strony pasa. Obecnie mam załozony ten ostatni. Która wersja najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemorw    0

witam  miałem ten sam problem z wyborem pasa do bębna trzy lata temu  i zdecydowałem się na gates za 500 zł po trzech sezonach nie ma dużych śladów

zużycia.więc sie nie zastanawiaj tylka kupuj gates.przd zakupem też polecano mi tą firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Witam,planuje wymiane kilku pasów w Dominatorze 98, miedzy innymi na bebnie młócącym. W sprzedaży jest masa pasów wielu producentów, ceny są skrajnie różne.                                         

I tak np. pas napedu bębna:

-Claas 1600zł

-Optibelt 570zł

-Gates 550zł    

 Więc co kupić aby było dobre. Czy za pas Claasa  warto tyle zapłacić. Prosze o opinie na temat producentów, jakości, cen pasów  do kombajnu Claas.                    

 

polecam harvest belts (polskie robione przez sanok)

 

sa na serio wytrzymałe, a tansze od gatesa/optibelta.

 

sasiad ma w dominatorze 76 jakos dziwnie uszkodzone koło wariatora jazdy, tak, ze żądnen pas mu nie wytrzymywał dłuzej niz rok-dwa.

Po zakupie kombajnu oryginalny był juz kiepski, wiec kupił gatesa- ten wytrzymał niespełna półtora sezonu, nastepnie wział optibelta na którym dokończył sezon i w srodku nastęnego sie zerwał (wiec działał zaledwie sezon)

Poniewaz zapowiadali deszcze a on chciał młócic jak najszybciej, to wział to co było na stanie- owego harvesta i o dziwo zrobił na nim juz 2 i pół sezonu i nie widac niczego, co zapowiadałoby zerwanie.

 

ja u siebie w kombajnie tez mam kilka harvestów i złego słowa powiedziec nie mogę.

 

ps

jesli jestes z tych co to sie boją "wynalazków", to kup chociaz jednego harvesta na próbe i sa zobaczysz ile jest wart i bedziesz miał wiedze na przyszłosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Coś sanok zle mi się kojarzy, ale do odważnych świat należy. Za 1 pas claasa będe miał ze trzy Innej marki i coś czuje że nie konieczne gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofan98    3

Polecam koledzy sklep Grene, tam mają niemieckie pasy, dużo tańsze niż od serwisu, i wybór ogromny ;)
Mają większość części zamiennych do kombajnów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj