karolek1482

Kapusta pekińska. Owijanie/foliowanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karolek1482    0

Witam. Czym Wy owijacie kapustę pekińską przeznaczoną na sprzedaż w kartony(musi być mocno zwinięta) ponieważ czasami gdy nie jest zbita dobrze cięzko ułożyć żeby kg były. I zwracam się z pytaniem jakich w owijarek używacie i gdzie można takie kupić? Widziałem gdzieś takie ładne metalowe ale nigdze w internecie nie mogę ich znaleść a sam używam zrobionej w domowym warsztacie troche mało wygodna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Mam takie dwie owijarki i kosztują one 8zł na godzine. :D Pierwszy raz słysze żeby pekinkę owijało sie mechanicznie a sadze po 5h od 10lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

No tak tylko ze ta maszyna paczkuje kapustę a nie ja owija.A pekin zwłaszcza niezbyt zbity powinien być owiniety streczem bo rozwali w transporcie albo nie zmiesci sie wymagana waga w kartonie.Jednym słowem jest to maszyna do kapusty idealnego jednakowego rozmiaru czyli poprostu do du........y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizi111    0

jak by interesowało mamy owijarki tz stoły gorące o folie najlepsza folia to 1500/30

zapytania na meila daniel.gonta@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek1482    0

 

marti1980 nie pisałem nic o owijaniu mechanicznym tylko chodziło mi o ręczne zdjęć nie mam w najbliższym terminie postaram się zrobić i nie chodzi mi w tym temacie o owijanie mechaniczne a o ręczne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

marti1980 nie pisałem nic o owijaniu mechanicznym tylko chodziło mi o ręczne zdjęć nie mam w najbliższym terminie postaram się zrobić i nie chodzi mi w tym temacie o owijanie mechaniczne a o ręczne.

No niby nie ale słowo;owijarka oznacza dla mnie maszyne do owijania a ty poprostu masz tak jak Ja kawałek płyty z zamontowaną rolką z folią.No OK moja wina żle sie zrozumieliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Decha, rolka z folią i na krawędzi dechy zamocowany brzeszczot do obcinania foli dwoje ludzi dziennie zawija spokojnie 10-12 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek1482    0

Dokładnie takie coś mam tylko nie mam pomysłu jak zrobić czegoś takiego żeby mi rolke hamowało a nie luźno się rozwijała bo ciężko jest wtedy ją ubić a w tych co pisałem pewnie takie coś jest. Nie widział ktoś takiej owijarki ze stali nierdzewnej, gdzie taką można dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samson
      Witam, kto z was uprawia kapuste?? u nas jest na sprzedaż na lato, na kiszenie bieżące, później kiszenie dołów i przechowanie. kapusta biała, włoska, pekińska, czerwona. a do tego jest jeszcze marchew, ziemniaki, buraki, seler i pietruszka, no i oczywiście zboża na poplon. Jak u was w tym roku z pietruszką?? bo u nas i na naszych terenach bardzo cienko....
    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj