kabaczek89

który pług wybrać? agromasz czy akpil?

Polecane posty

hubertuss    4652

Gdzieś czytałem, że właściciele akpilu i agro maszu to rodzina. Pierwszy zrzynał z vn drugi z kv. Jakość materiałów pewnie podobna. Tez orzę z prędkością 8 - 9 km/h i kołek/śruba mi wystarcza. Co racja to racja. Nie każdy ma sprzęt zdolny unosić bez problemu 4 obrotową na resorze. Ja mając lżejszy ciągnik wolałem zwykły pług za to szerszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Od 3 lat posiadam akpil km180 3+1,w sumie okazało sie że mój traktor nie daje rady z nim .Na tą chwile mam odkrconą 4 skibe orze na 48 gleby klasy 3 średnio dłuta obracam co 10ha a lemiesze wymieniam co 2 rok po ok 60ha ...................W tym roku kupiłem lemiesze i dłuta firmy VULCAN podobno od V/N są solidniejsze grubsze i wolniej sie zużywają pług ogólnie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Witam Panowie ;)  Mam takie pytanie Ile waży pług 4 wywrot  agromaszu z zabezpieczeniami resor ? :)  Jak sobie z nim zetor forterra 11441 poradzi ? ;) 

 

Z tego co widzę wyżej Polecacie agromasz ;) A jak z przykrywaniem po kukurydzy,przykrywa ładnie Agromasz? B)

 

 

Pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

haha kazdy kupuje to na co go stac i to co bedzie mu odpowiadac a to jakie masz kolki i ile km/h orzesz to raczej nikogo nie obchodzi... agro masz jest wzorowany na kv.... i jeszcze jedno, nie kazdy posiada jd 6150 i uciagnie taki ciezki plug!

 

Oczywiste jest to że każdy kupuje maszyne pod siebie..... ja swojego Vogla ciągałem zetorem 100km przez 5 lat, bezproblemowo dawał rade tak i w uciągu jak i w podnoszeniu!! Ale jak ktos chce taki pług do ciagnika 80km to niech zapomni bo zapotrzebowanie jest wieksze...  Przy orce wolniej zetorem kołki szły 3 na rok a teraz przy JD idzie wiadro na rok, ale to tylko moje spostrzeżenie haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Agromasz PO4 resor waży 1350 kg, mam od jesieni, przykrywa bardzo dobrze, rozstaw między korpusami 100 cm. Na dobre krycie i brak zapychania ma wpływ rozstaw korpusów właśnie. Wzorowany (zerżnięty) jest z KV które też są w wersji 85 i 100 (rozstaw korpusów). Minusem większego rozstawu jest duża długość pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

polecam odwiedzic strone SUKOVa i przyjrzec sie ofercie ;) moja 4 obrotowa na kolku wazy niecale 800kg ;) teraz z tego co wiem waga nieco wzrosla i robia tez plugi na resorze :) kosztowal ponad 4 lata temu niecale 20k ;) problemow nigdy nie mialem, dobrze ustawiony przykrywa bardzo dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Kup UG,Polski i dobry pług.Mój kolega kupił STALTECH i jak orze to robi wrażenie.Pięknie orze czy to ściernia czy ugór kryje i kruszy kapitalnie.Jak nie masz potrzeby to nie kupuj obrotowego bo za obrotowy musisz zapłacić ponad 10tyś zł.Kup 4x40 i bedzie lux.jak nie masz dużego gospodarstwa to Ci starczy,

 

Sam szukałem obrotówk 4x45  używanej za ok 15 tys i stwierdziłem że nie ma to najmniejszego sensu (przynajmniej w moim wypadku). Na nowszej ramie i głowicy kv kosztuje ze 20 tys. Kupiłem Staltecha 5x40 za 2,5 tys :D - okazja się trafiła.Piersi nowe, listwy nowe, 2 lemiesze nowe, odkładnie przytarte ale jeszcze polatają.  Będę orał jak za darmo :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Było pytanie dotyczące krycia po kukurydzy tak jak napisał kolega ptaszyna dobrze kryje i się nie zapycha parę ha tej jesieni się zorało i pole wygląda wzorowo . co do wagi to moja obracana 5 na resorze waży niecałe 2 tony i ciągnik 145 konny claas-a bez najmniejszych problemów sobie z nim radzi wiec 3 obracana na resorze przy 80 KM kolegi kabaczek89 któremu doradzamy to śmiało poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@ptaszyna Masz, ale nie wiesz co masz. Po4 na resorze waży ok. 1500 kg http://www.agro-masz.eu/oferta/plug-obrotowy/3-4-5-skibowy-resorowy

 

Przeczytaj dokładnie co wkleiłeś w linku, szczególnie to z gwiazdką i przemyśl to.

Do pługa była dołączona książka instrukcja/gwarancja i tabliczka znamionowa a na niej wybita waga 1350 kg tak że chyba jednak wiem co mam a Ty sugerujesz się materiałem reklamowym, swoją drogą to powinni to poprawić bo jest tam dużo więcej byków, które są na ich niekorzyść, min szerokość orki dla 4-ki powinno być 1,52-2,00 m

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Aresss forterra bez niczego sobie poradzi. Kolega ma 12441 to jezdzi az gwizda. Hektar w 35-40 minut tylko ze troche mocniejszy. Nie wiem ile jezdzi na godzine bo cos tam ma z licznikeim ale ustawilem sie obok niego C-360 to na 4 szosowej na 1700 obrotow jechałem. Glebokosc ok 20cm i 4klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

a co do kwestii zostawienia pieniędzy u rodzimych producentów to też jestem tego samego zdania. Jeżeli jakość i produkt są w podobnej klasie to zdecydowanie należy wspierać rodzimy przemysł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

by nie zaczynać nowego tematu tutaj podepnę pytanie odniesie tych pługów z agro maszu, czy oplaca sie doplacac ok 4 tys zł za przedpłużki do 4 skibowego oborowego? czy szkoda na to kasy bo jednak to sporo? zakladajac ze glowna uprawa to zborza

Edytowano przez KamilBernard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Jeżeli uprawiasz zboża to bez sensu moim zdaniem dopłacać do przedpłużek, jak dobrze ustawisz pług to kryje elegancko, wiem z własnego doświadczenia, bo nie tylko po zbożach się u nas orze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

moim zdaniem szkoda kasy na przedpłużki, po zbożach nie powinieneś mieć problemów z kryciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze 10 ha kukurydzy, dotychczas oralem zwykla zagonowka tylko na szerokim rozstawie korpusow  i bez przedpłużek krylo prawie idealnie wiec i do tego tez raczej nie warto? a tak z ciekawości na np na azurowych odkładniach kukurydza moze sie zatykac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

Agromasz na resorże bez przedplużków dobrze kryje po kukurydzy. Jest to jednak dość ciężki plug i mój NH TD5050 (95 km) ma co robić z wersją 3+. Przedpłużki potrafią przeszkadzać, gdy trafi na radline za pycha się na przedpłużku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Zamiast przedpłużków dobrym rozwiązaniem i prostym są listwy ścinające które w każdej chwili można zdemontować bo zazwyczaj trzymają się na dwóch śrubach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Mam bometa zagonowego na sruby ,Nie polecam :P 

 

Zabezpieczenie tak były ustawione,ze gdy się zerwało to najpierw cały korpus się powyginał ,Ogólnie pług niedopracowany ,co im się udało to w moim. do zakładania są takie uszy które trudno wygiąć ,ale znowu zrobili za wysoką wieżyczkę i 914 ledwie go podnoszę, Elementy robocze, całe odkładnice do wymiany na wiosnę ,pług był kupiony w 2010 roku ,orałem jakieś 10-15 ha na rok ;)

 

 

Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

oralem niedawno jednobelkowym agro-maszu , w nocy troche blota przymarzlo wzialem mlotek 2 kg i zaczalem obstukiwac plozy, patrze  a tu na stali sa wyrazne slady mlotka ,spory kawal rozklepany, na starym ug nawet sladu by nie bylo-taka jest jakosc ukrainskiej stali od hindusa, sasiad z za miedzy ma obrotowke akpilu i gdybym ja oral swoim plugiem tyle co on to by juz na zlomie byl . wiec uwazam ze lepiej doplacic wiecej za akpila i miec spokoj na pare lat.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Czego sie spodziewales waląc mlotkiem w zamarznieta odkladnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

W Agromaszu powinna być stal borowa. Swoim jeszcze zbyt dużo nie orałem, więc o zużyciu elementów nie mogę nic powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj