petro11

Jazda Równoległa GPS

Polecane posty

patfilmax    7

Panowie a są może jakieś aplikacje na smartfony do jazdy równoległej? zależy mi głównie do wysiewaniu nawozów przedsiewnie,bo po siewie to już widać ścieżki, no i jeszcze do zabiegów w kukurydzy żeby nie liczyć rządków. Gospodarstwo nieduże 60ha, wiec nie chce pchać się w koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1

Witam czy w najblizszym czasie ktos bedzie chcial nabyć :

 

   TRIMBLE EZ-Guide 250

jest promocja przy zakupoie 5 sztuk cena 5 tys brutto znajda sie chetni ???? - ja biorę jedna sztuke

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

To ja też byłbym chętny. Ale najchętniej to bym przetestował jak to działa. 5koła to faktycznie nie drogo. Gdzieś w jakiejś gazecie rolniczej kiedyś czytałem o tym modelu ale nie pamiętam. Do czego chcesz używać i czy jest tam wyświetlacz jakiś w miare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1

Cześć jeżeli chcesz zobaczyć jak to wyglada to na youtube są filmy. Rozsiewacz , opryskiwacz rsm , talerzowki 4 metrowe itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A to dzięki zajrze jak to wygląda.

 

Połączone

 

Wygląda ok ale myśle jeszcze nad tym Outbackiem co kolega wyżej wspomniał. Musze mieć na wiosne bo pod bobik chcem sypnąć saletre albo RSM rozlać a mam pole wyrównane i nie ma ścieżek to ciężko będzie posiać bez GPSu

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.14 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winiarm    0

Witam.Od zeszłych zniw jestem posiadaczem Track Guide z firmy Mueller Elektronik. Link do zdjęcia http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/525217-new-holland-td5020/. Wypowiedzieć się mogę co do zalet tylko z opinii mojego pracownika - kupiłem zdecydowanie za późno. Wady - nie mam porównania z innymi firmami. Nie wiem jak inne nawigacje rozwiązują sprawę tzw. "dryfu satelit". W tej ustalamy sobie konkretny punkt referencyjny na danym polu i do niego kalibrujemy sprzęt. Urządzenie wodotrysków nie posiada. Do pracy z rozsiewaczką, opryskiwaczem, talerzówką wystarcza. Posiada Section View - podgląd belki opryskiwacza. Co prawda nie kosztowało 6tyś - z lepszą anteną zapłaciłem niecałe 10tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy w najblizszym czasie ktos bedzie chcial nabyć :

 

   TRIMBLE EZ-Guide 250

jest promocja przy zakupoie 5 sztuk cena 5 tys brutto znajda sie chetni ???? - ja biorę jedna sztuke

pozdrawiam

 

Witam też bym jeden wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1

Ok ale słabo to widzę bo jesteś pierwsza osoba zainteresowana .....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Witam czy w najblizszym czasie ktos bedzie chcial nabyć :

 

   TRIMBLE EZ-Guide 250

jest promocja przy zakupoie 5 sztuk cena 5 tys brutto znajda sie chetni ???? - ja biorę jedna sztuke

pozdrawiam

To cena za kompletny zestaw ready to go? Jeżeli tak to reflektowałbym, będzie już 3 sztuki.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1

Tego nie wiem na 100%

szczegoly tutaj http://www.polski-agrofoto.pl/ez-guide-250-5szt

w cenie jest antena podstawowa path 40- 50 cm  za doplata 1700zl  jest antena ag 15   dokladnosc do 20 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

To jest cena za zestaw 5 szt i pewnie będzie jedna faktura dla jednego kupującego a wtedy kiszka, bo każdy chciałby fakturę na siebie.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1

Bedziemy sie tym martwic jak znajdziemy 5 chetnych . Mysle ze zafakturowanie dla tej firmy na 5 osobnych podmiotów nie bedzie stanowiło problemu . A jak nie to mam jednego zaufanego dilera sprzetu rolniczego i za flaszke nam to zrobi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

też byłbym wstepnie zainteresowany - dzis wieczorem poczytam o tym sprzęcie i ostatecznie potwierdzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tooom    0

Panowie, jeśli jesteście zdecydowani na ezg250 z 5-cio paka to zgłoście się na biuro@polski-agrofoto.pl, są inni chętni klienci poza tym forum więc możemy spokojnie sfinalizować transakcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Witam planuje zakup rozsiewacza na modernizacje i chciałem tez jakis prosty system do jazdy równoległej i właśnie znalazłem rozsiewacz rauch mds 19.1 Q ktory mozna wyposażyć  w QUATRON A który dawkuje nawóz w zależności od predkości jazdy a do niego jest kompatybilny komputer QUATRON Guide produkowany chyba przez Muller i w związku z tym mam pytania czy bedzie on miał wszystkie funkcje które ma Muller track-guide, czy będę mógł wykorzystać tego quatrona do opryskiwacza i innych maszyn tak jak Muller track-guide czy oprogramowanie w tym urządzeniu jest okrojone i można go zastosować tylko do rozsiewacza.

Fajnie jak by oprogramowanie było uniwersalne bo wtedy za taki rozsiewacz dostaje sie dodatkowe punkty a do tego mamy urzadzenie do zastosowania w innych pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio3313    0

A czy ktoś z was testował aplikację efarmer na androida? Jest nowa możliwość zakupu anteny lub anteny i stacji rtk w dobrej cenie. W połowie roku firma chce rozszerzyć działanie o jazdę automatyczną. Myślę, że rozwiązania są dobre, ceny ok, ciekawe na jakich podzespołach zrobią jazdę (na filmach mają kierownicę z napędem chyba Leica. koszt roczny to 100eur netto. Z ciekawostek to nowa antena fieldbee ma możliwość odbioru poprawek z zewnatrz (ASG EUPOS RTK) co byłoby fajne jak potrzeba na kilka tygodni w roku dużą dokładność. Sugerowana cena jazdy automatycznej to 5-7 tyś euro.  Źródło: http://efarmer.mobi/

Jeśli całość im wypali to chyba będzie konkurencja dla reszty firm, które biorą czasami kosmiczne pieniądze nie za sprzęt a za same dodatki jak np. aktywacja jazdy czy aktywacja sygnału rtk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kufcio    2

śledze rynek Agro GPS i faktycznie tylko czekać aż bańka pęknie.. znajdzie sie ktoś kto za duzo niższe pieniądze zapewni to wszystko co obecnie kosztuje krocie. Aktywacja RTK (czyli 14 cyfrowy kod w celu uaktywnienia kulki funkcji w systemie operacyjnym urządzenia nawigacyjnego potrafi kosztować 17.000zł w CLAAS , ok 15.000zł w TRIMBLE. To jakaś komedia! 

Niestety najpierw wydoją tych bogatych których stać opowiadając ile to zaoszczędzą pieniędzy na nawozach i opryskach.

 

Pamiętacie jak na rynek telefonii komórkowej wchodziła HEYAH ? najtańszy prepaid kosztował 2,5zł za minute rozmowy, a tu nagle za 1zł! i to z naliczaniem sekundowym:)   w kioskach były zapisy na startery.

W GPSach bedzie podobnie, tylko kiedy? 

Obecnie RTK to koszt 1000zl/rok netto (vrsnet - dokonaność teoretyczna do 2,5cm) wiec pozostałe poprawki np OMNISTAR (dokładność teoretyczna do 15cm) za 1500euro/rok nie maja sensu.

Edytowano przez kufcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kustosz    11

Galileo jest kolejnym systemem typu GPS czy GLONAS, gdzie dzięki satelitom GNSS możemy uzyskać dokładność max. 30cm. A te systemy i tak są darmowe, tzn. GPS, bo GLONAS w użytkowaniu jest darmowy, ale trzeba wykupić dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio3313    0

RTK w formie taniej stacji lub RTK net to znacznie lepsza sprawa od omnistarów itd gdzie ceny są chore i w euro... Na samych satelitach nigdy nie będzie idealnie i dokładnie, plus nowych systemów to więcej satelitów, lepszy zasięg, mniej problemów technicznych ale to nadal pływające w czasie 10-30cm.  RTK net to fajna opcja z dobrymi cenami bo zakup sygnału na miesiąc w małych kwotach to jest oszczędność. Gdyby nie było tych drogich aktywacji tylko płacisz za sprzęt który ma jakąś wartość i robi robotę a aktywacja to tylko przycisk na urządzeniu :) to pewnie szybszy byłby rozwój nawet w naszym kraju... Nie wyobrażam sobie tego jakby operator telefonii miał brać od klientów 1000zł za aktywację transferu 3g lub LTE... takie rzeczy są chore i tyle... To jest po prostu blokowanie rozwoju technologii itd, płacenie za dostęp do czegoś coś co nie jest własnością tych firm (RTK). Albo inaczej, jeśli dana firma lub dealer ma własną stację rtk to powinna oferować gratis dostęp do rtk, korzyści i tak mogłaby czerpać z sprzedawania sygnału klientowi. Nie wiem jak jest na zachodzie ale raczej jadą na rtk co widać u nich ale znaczna część dealerów ma własne stacje rtk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Po co Ci taka dokładność, jeżeli ręcznie będziesz prowadzić maszynę na płaskich terenach +/- 50cm lub gorzej?

Jeżeli będziesz mieć automatyczne prowadzenie to jest to sensowne.

Edytowano przez Przepiorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj