stanrol

Opryskiwacz zaczepiany GSB 3500 l. 21m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stanrol    1

Witam. Zakupiłem opryskiwacz na aukcji i może ktoś posiada podobny model i mi podpowie coś bo nie dostałem do niego sterownika i posiada on jakiś system, cienkimi wężykami do lanc dochodzi powietrze, a zlewej strony jest regulator ciśnienia. Prosiłbym o jakiekolwiek informacje. http://www.fotosik.pl/u/stan-rol/album/1719524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

nie zn tej marki oprydkiwacza. jesli tee jet to system moze być air jet jesli nie masz sterownika to wszystko jest do wyrzucenia ale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRIRAPID    15

zrob zdjęcie korpusu rozpylacza

zaraz zaraz kupiles opryskiwacz na aukcji i nie oglądałes go osobiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To ześ sobie kupił, narobisz się żeby go uruchomić, Nodety są sterowane pleumatycznie i nowe czeskie.

Można wszystko przerobić, znajomym w Tecnomie w tamtym roku wzieli podobno 3 tys, ale za elektryke. Skąd jesteś, bo ta firma podobno gdzieć spod Opola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

No bo tam jest taka wtyka elektryczna i pneumatyczna kostka z kilkudziesięcioma przewodzikami pneumatyczny mi. No to se nawazylem piwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

No masz problem.Elektryka steruje zaworami pnełmatycznymi bez sterownika nic nie zrobisz.Moim zdaniem najlepiej przerobic to wszystko na reczne sterowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Według mnie wcale go nie uruchomisz, nie ma szans, tam jest sterowanie elektryczne i pleumatyczne. W Nodetach jest tylko pleunatyczne, nawet kontrolki są pleumatyczne.

U mnie jak podłączysz tylko zasilanie do komputera to opryskiwacz wyłącza się, a bez zasilania pompy chodzą.

Dzwoniłeś do tych co podałem ci nr tel. Tylko oni ci pomogą z tego co się orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

No to nie ciekawie to wygląda. Na ten numer nie dzwoniłem jeszcze, ale ta firma zajmuje się przerabianiem opryskiwaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jedna tak, wszyskto w Tecnomie przerobili i wzieli 3 tyś z komputerem, ale to informacja od pracownika, nie znam szczegłów. Druga remont komputerów, znalazłem ją w necie  jak mi zaczął szwankować, a okazało sie że popękały mi łańcuchu  napedowe na pompach i komputer zwariował. A ja spawałem lance i nie rozłączyłem do konca komputer i myślałemm że go spaliłem, a okazało się że łańcuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Rozumiem, sprubuje jeszcze podzwonić do tych z firmy aukcyjnej może się znajdzie ten komputer, a jak nie to trzeba bedzie przerabiać albo sprzedać ten opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ile cię kosztował?

Sąsiad kupił JD 638 nie chciało mu się jechać, kazał na podwórko przywieść. No i przywieźli postawili i pojechali.

Okazało się że w elektrozaworach są tylko obudowy, nie ma możliwości ustawienie ilości  cieczy wypryskanej na ha, problem z napełnianiem, tylko przez łówny otwór, brak kopiowania  i coś jeszcze. Po prostu nie działa. Komputer wszystko jest. Dał 38 teraz po 4 latach sprzedaje za 39 zobaczymy kiedy i za ile sprzeda., jest na OLX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Ja zapłaciłem za niego 6 tyś. A może da się dokupić sam sterownik. A na jakiej zasadzie działa ta pneumatyka- tą wtyke z przewodzikami wpina się w sterownik, a zkąd bierze powietrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

A to różnie.Jesli niemasz tam spreżarki która powinna byc obok pompy opryskiwacza to z pnełmatyki traktora ale najczęsciej występuje to pierwsze rozwiązanie.Moim zdaniem nic bez komputera nie zdziałasz.Ja na twoim miejscu poszukał bym jeszcze z tydzień tego ustrojstwa a jak nie znajdziesz to zbieraj sie i przerób to na ręczne sterowanie.Sprzedac niebędzie łatwo bo poprostu to nie działa a ludzie sie takiego czegos boją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dysze masz sterowane powietrzem, to są zawory  tylko na powietrze, te na rurkach  na lancach,z  tymi wężami zielonymi.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Potrzebuje namiary na jakąś firmę, która by przerobiła mi ten opryskiwacz najlepiej w woj. podlaskim lub warmińsko-mazurskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Nie dzwoniłem, bo to nie moje okolice.

Przed chwilą wykonałem telefon co mi kolego tomek dałeś i facet mówi ze najtańsza wersja z sterownikiem i bez odłączenia sekcji 5000 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja bym znalazł jakiegoś elektryka, sterowanie lancami zrobił.

Sterowanie dawką bym sobie odpuścił, ustawił zawór stało ciśnieniowy na stały wydatek i tak pryskał.

A sterowanie pleumatyczne, to przejść się do zakładu gdzie naprawiają ciężarówki, Tiry bo one są sterowane pleumatycznie.

Lub druga opcja próbować go sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

No nie wiem co tu zrobić. Wysłałem dla tego gościa zdjęcia i oni mieli to przejżeć i dać mi znać, bo można wykorzystać to co jest w moim opryskiwaczu i najwyżej dodać coś czego braknie. Ja to bym chciał żeby to chodziło tak jak trzeba bo sieje 120 ha kukurydzy i 100 zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Panowie dziś nalałem wody do tego opryskiwacza i go urochomiłem, pompa chodzi elegancko, ta wtyczka z przewodami to steruje  sekcjami i włanczaniem całej belki. Może ktoś sprzedaje sterownik pneumatyczny który by pasował do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj