Skocz do zawartości
Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
2015

Wiadomość z agroFakt.pl

Lesssiu007    155

te zakłady mięsne to jedna wielka banda złodziej i oszustów co kupują towar do produkcji za darmo a sprzedają drogo przecież ci właściciele to obrzydliwie bogaci ludzie wille auta drogie!! My rolnicy też powinniśmy sie zebrać i wyliczyć koszta produkcji tak jak robią to firmy u mnie na rowie wymienili belki i deski na mostku to firma z miasta 40 tys zł wieła za 3 dni roboty i troche drewna tak sobie liczą a mostek 6x3 m a my swinie coraz taniej też trzeba wyliczyć koszty zboże koncentrat prąd ipt + oczywisćie zysk tak jak inni a nie ze za darmo jak by zakłady złodziejskie podniśli cene do 5 zł to żaraz by lamenty ze upadna a w sklepie to o 10 zł by podnieśli kiełbasy. Bo oni mają koszty a rolnik to nie ma najlepiej rolników w ciołka robić. My też powinniśmy saletre za 500 zł za tone brać albo paliwo po 2 zł tyle możemy zapłacić i koniec saletry i paliowa nie brakuje wszedzie pełno a jak wam za tanio to obniżcie koszty i Ch..j nas to obchodzi. Dosyć tego wyzysku koszt produkcji żywnośći jest ogromny i nakład pracy to my powinniśmy ceny dyktować a nie złodzieje zakłady miesne.  Ale tak zawsze było od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza. Aha coś poza tematem jak lamentuja w tv radiu że krowiarze ceny mleka niskie że jeść nie ma co ojj świnie od lat są tanie a zboża też mniej do produkcji ale pompować kase chca tylko do produkcji mleka z jakiej racji niech po oszczedzają jak ci co świnie od lat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    135

Kolego

Lesssiu007 zgadzam się z Tobą i my tu wszyscy na 100 % i jedynie zrzeszenie coś da .Pytanie ,jak to zrobić skoro z sąsiadem ciężko jest się dogadać ,a co dopiero więcej osób .To nie tylko rolnicy ,ale wszyscy mają taką mentalność ,że garną pod siebie ,a jak mają pomóc to już nie mają czasu etc .Co to jest 3.9 netto za kg żywca ...nędza .Ja tak ,jak już wspomniałem schodzę ze świniaków .Wolę rzepak siać i pszenicę i w końcu czas dla siebie będzie wolny  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    73

Dzisiejsza cena za żywiec 4,50 netto Było już 4,80 ale trochę cena spadła 

 

przy ilu sztukach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    64

3,90+vat, kujawsko-pomorskie, kolejny raz obniżki - w ciągu 3 tygodni 50 gr, to już przestaje być śmieszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×