Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaj    103

4,3 z vatem 17 sztuk. songo ma trochę racji najważniejsze że nie ma kredytu wtedy trochę lepiej trochę gorzej ale zawsze jakoś idzie a jak jest kredy to już bank nie poczeka na spłatę. Co do kosztów weterynarii to według mnie najgorzej jak ma się zdrowe stado i zacznie się sprowadzać z różnych miejsc swinie wtedy najłatwiej o choroby.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

knur za darmo się nie wziął ale lepiej puścić świnie u mnie za 25 niż u weterynarza za 70. zwykle knur zarobi na siebie podwójnie. Mi się to póki co opłaca, z produkcji roślinne przy 20ha było by mi zdecydowanie ciężej. A tak to jakoś idzie chociaż brakuje tych czasów tucznika 5zl/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Songo nie rób z siebie pajaca przy cenie 4 zł z vat to jedynie co masz to obornik. Ludzie likwidują świnie a ty piszesz że to interes... No ale dobra młody jestes jeszcze zmadrzejesz :-) świnie to minimum 5 zł bo po to się robi by zarabiać a nie tylko robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Dajta spokój koledze songo. Ma swoje racje a jak mówią kto zabroni biednemu bogato żyć. Ja też mówie, że ze świnek zawsze będzie więcej jak ze zboża i to najlepiej przy chowie ekstensywnym u mnie zero wetmena białko swoje ze strąków + premix 2,5%. Ja mam elewator Roli 5 km od chałupy i nic tylko zboże sprzedawać. Tylko jak masz 20 ha to nie wyżyjesz i coś musisz chować. Sąsiad nic nie chowa sie napioł na wydajność po słabych cenach pokontraktował i na to susza to cienko to widze. Ja też jeszcze bydło mięsne trzymam. Świnek mało teraz. Czekam na te 5 zeta kilo. Chyba jeszcze dożyje takich czasów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Oj   ma rację  :D  prosiak 50  po kosztach .....   pasza  [pewnie  myśli   o koncentracie  ]  50 na stukę  :D   kurcze jeszcze  się muszę dużo nauczyć  by zejść na takie koszta.    :blink:  ;)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Knura puszczasz sąsiadom i na pewno nic jeszcze ci nie przywieźli! A wet to raczej nie inseminuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Ostatnio liczylem po ile musze sprzedac zeby wyjsc na zero cena wyszla mi 3, 40. Oczywiscie swojej pracy nie liczylem poniewaz to moje hobby ; ). .... No tak jak macie kredyty to nie przezyjecie. No teraz jak zobaczą mieszczuchy to powiedza ze nawsi to ludzie bogaci.....


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z takim podejsciem to tylko lepiej dla mnie może jak w końcu zakonczycie produkcje bo sie nie opłaca to mi cena wzrośnie... najlepiej kurcze siedzieć na d*pie krzyczeć ze nic się nie opłaca i nic nie robić, brawo podejścia. Mi się nie opłaca produkcja roślinna. Bo do tego to bym musiał mieć areał około 40ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Dobrze że byś musiał mieć te 40.Pisz w notesie sobie bajkopisarzu a nie na forum agrofoto bo nieprzyjemnie się robi jak ignorant nie wie co pisze i swoje wypociny wylewa tu.Koniec ze świnkami !!! TO NIE DLA MNIE TO BAGNO. 4 zł + vat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i dobrze sprzedawajcie sobie zboże za 500-600zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

tak wy bedziecie likwidowac ta na pewno. SONGO, ci co mowia ze likwiduja to tylko zeby wykluczyc rywali. Ale beda i tak trzymac bo poco trzymaja i dokladaja z czego ze swin. A ci co maja kredyty to jecza na tym forum ze to sie nie oplaca. Lepiej niech idą sprzedawac w Biedronce. To po prostu smierdzi nygustwem i tyle. Takie moje zdanie. U mnie swinki po 4, 10zl + vat

Edytowano przez bambrzwlkp1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Popieram kolege wyżej, narzekają a i tak trzymają. Sprawa wygląda tak że nie wszystkim chce sie robić a z roślinnej 40ha nie wyżyjesz chyba że jak paru moich sąsiadów tyle żeby na chleb było a z domu tynk odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Ha ha ja do tego zlodzieja nie sprzedaje. Do nas przyjezdzal i mielismy na sprzedasz 17 swiniakow mialy po 125-135. A u niego na tej elektronicznej wadze wyszly po 115kg. Dostalem lepsza oferte 30-40gr wiecej niz on placi ;/.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Wszyscy pośrednicy to z,,e szwabią na wadze ,lub cenę .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Popieram kolege wyżej, narzekają a i tak trzymają. Sprawa wygląda tak że nie wszystkim chce sie robić a z roślinnej 40ha nie wyżyjesz chyba że jak paru moich sąsiadów tyle żeby na chleb było a z domu tynk odpada.

Na pewno? 40 ha w ekologii plus 15 wymaganych opasów ledwo starcza na chleb? 40 ha łąk lub traw na gruntach ornych - to jest ok 70 tys dopłat rocznie - ok 6 tys zł na miesiąc. Opasy na podatek i koszty. Drogi ten chleb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidwinder    0

im szybciej polikwiduja Ci ktorzy krzycza ze'im sie nie oplaca to tym szybciej my chodowcy bedziemy drozej sprzedawac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj