Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

grey6    46

A wszystko wina skurw... Putina. Niemcy na wieść o przedłużeniu embarga poszli w dół u nas to samo będzie i chłodnie otworzą z interwencji wiec na dobrą cene nie liczyłbym. Hm w tym dziesięcioleciu chyba. Taaa PO to zgrana talia kart o cwaniaczkach z PSL nie wspomne. No ta Szydło to ma troche jaj. Coś jak Angela. Kopaczka to je do niczego. Na złom z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a wystarczyło by żeby nie sprowadzali tyle tego z zachodu wątpię że chociaż połowa z nas da radę przetrwać mi już sił brakuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

jak to się jeszcze utzryma ta cena to na oparach się pojedzie ale jak spadnie jeszcze niżej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Tylko tyle albo aż tyle co by zachód wyautowali, no ale żeby mieć taki luksus to by trzeba było interes do Rosji przenieść. Ha ceny to tak żeby w sklepach chciały spaść i co to byłoby zjadliwe. A nie soja i konserwanty chyba to takie drogie.

Edytowano przez grey6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiejsza sprzedaż 5,85 za E Bermont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

a wystarczyło by żeby nie sprowadzali tyle tego z zachodu wątpię że chociaż połowa z nas da radę przetrwać mi już sił brakuje

A wy poczemu sprowadzacie i kupujecie maszyny z zachodu jak są krajowe? Ludzie by pracę mieli i by więcej kiełbasy jedli. Ja sprzedałem po 3.6+vat i teraz do listopada pauza więc jaka cena to mi ..... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

staszek przeliczałeś ile ci wyszło na żywą za kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

DRIPOL ty masz zawsze negatywne prognozy masz jakies pozytywne? za miesiąc wypuszczą mięso z przechowalni prywatnych ciekawe jak się przełoży to na nasz rynek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

staszek przeliczałeś ile ci wyszło na żywą za kg 

 

4,60 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Narzekacie że nie ma za co żyć i trzeba komponować nawet ci co maja 50ha+ i 500+ świń a na maszyny, ciągniki, kombajny kasa jest. Na nowe chlewnie też. Na spłatę kredytów też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202

Maszyny, ciągniki to są środki do produkcji, tym się nie najesz i za to na żaden wypoczynek wakacyjny nie pojedziesz. To nie ma nic wspólnego z oplacalnością.

Gadasz jak Ci z miasta, czego ci rolnicy chcą, zobaczcie jakimi ciągnikami przyjechali...

 

Druga partia 200 sztuk,cena WBC bazowa 5,80 ANiMEX EŁK. Właśnie załadowane. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak zgadzam się, ale ten sprzęt jest niekiedy brany na wyrost.

 

I nie to żebym był miastowym jestem rolnikiem, producentem trzody.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Jeśli nie inwestujesz to się nie rozwijasz,ale przeciesz najlepiej jak byś całe życie 60 robili,a jak ktoś mama firmę i kupi nową X5 a ludzą nie płaci to wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Ten cały system pod nazwą Modern gosp rol to jest dobry dla banków i handlarzy maszyn i doradców rolnych. Wszystko żeruje na ludzkiej zawiści i głupocie. Sąsiad kupił taki to ja musze większy. Nowe i tak za jakiś czas będzie stare. Taka jest zasada jak Ci ktoś coś da za darmo to ty za to pięć razy tyle zapłacisz jak to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

@ mefjurolnik       Taka średnia  uboinia w pow.  Włocławskim  - ale  zapisy  na  ok. 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

4.00 -20gr poprostu robią ludzi w balona zawsze się myśli ze będzie dobrze.... ale coraz gorzej. .........


Ciagniki maszyny samochody to tylko maja ludzie za kredyty sa tylko wyjatki: zlodzieje, ktorzy nas opier...... z kasy i maja dobrze


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Nie płakac tylko zapełniać chlewnie w końcu musi ktos zbankrutować!!!.3,80 z vat

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeśli nie inwestujesz to się nie rozwijasz,ale przeciesz najlepiej jak byś całe życie 60 robili,a jak ktoś mama firmę i kupi nową X5 a ludzą nie płaci to wszystko ok

 

Kolego zgadzam się z tobą odnośnie inwestycji, koledzy piszą że sprzęt banków itp, ktoś pisze że trzoda po 4,4 zł/kg i to mu jeszcze nie zwraca kosztów produkcji.

 

Czytając niektóre posty typu że się dokłada już przez ostatnie lata to odpowiedzcie sobie z czego się dokłada?

 

To tak jak pewien handlujący do sprzedającego do tego dokładam 20 gr do tamtego 30 gr i tak dalej aż kupujący mówi to jak dokładasz to skasuj to a sprzedający wtedy a z czego będę żył.

 

Każdy nauczył się tylko narzekać niezależnie jaka jest sytuacja : http://demotywatory.pl/1938524/Jeszcze-sie-taki-nie-urodzil/Jeszcze-sie-taki-nie-urodzil


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj