Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Minoko    2

http://www.agrofoto.pl/prawo/zostanie-utworzony-fundusz-stabilizacji-dochodow-rolniczych,49.html

 

Co o tym myslicie? Kolejny pic na wode czy może wreszcie jakieś konkretne działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Zawistna żydowska agresywna polityka!.Skłucają ludzi by byli dla siebie najgorszymi wrogami.Afera za aferą ale w swoich szeregach to się wysuwa inną by swoja ucichła tak jak z lekarzami których obarcza się nowymi przepisami by oni ponosiły koszty za choroby cywilizacyjne XXI w. czyli nowotwory a przy okazji jak lekarz wystawi mylne skierowanie to ukarać go by więcej nie wystawiał.Sorry że sie rozpisałem cena na dzis skup okoliczny 3.50,lepszy towar 4.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Zapowiadać to może dużo o tym już gada sie z 7 lat i co i nic ... standard . Ale chce poruszyć inną kwestie badanie mięsa na zawartość antybiotyków . ustawa mówi o tym że takie badanie może być tylko przeprowadzone w gospodarstwie czyi u nas , a mięso czy żywe świnie sprowadzane z zachodu nie są badane bo ustawa tego nie obejmuje , wiec jak by nie patrzeć rząd to banda idiotów , tak samo jest z zbożem z ukrainy , badanie odbywa sie tylko organoleptycznie czyli ktoś wejdzie na tira powącha obejży czy nie ma robaka i jest już zboże w polsce .. brawo myślałem że nikt nie jest tak głupi żeby takie coś robić ale ustawodawcy i psl jedna są . cena 3,50 bez zmian


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zawistna żydowska agresywna polityka!.Skłucają ludzi by byli dla siebie najgorszymi wrogami.Afera za aferą ale w swoich szeregach to się wysuwa inną by swoja ucichła tak jak z lekarzami których obarcza się nowymi przepisami by oni ponosiły koszty za choroby cywilizacyjne XXI w. czyli nowotwory a przy okazji jak lekarz wystawi mylne skierowanie to ukarać go by więcej nie wystawiał.Sorry że sie rozpisałem cena na dzis skup okoliczny 3.50,lepszy towar 4.10.

 

co to znaczy "lepszy towar" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Kuźwa, ja się pytam gdzie są ci wszyscy przedstawiciele rolników, czy w tym kraju ktoś się zainteresuje tymi wołającymi o pomstę do nieba cenami? Cena już drugi miesiąc na dnie, a oni coś tam wspominają, że może pod koniec miesiąca pomyśli się o jakimś strajku. 

 

A co do tego funduszu stabilizacji dochodów, to premier Kopacz powiedziała wczoraj, że warunkiem koniecznym jest prowadzenie rachunkowości czyli i tak większość nie skorzysta, a podejrzewam, że też pod tym kryje się wiele innych zobowiązań do wypełnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

większa mięsność a na skup to i wietmanska może być tam nikt nie wymaga mięsności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Cena u mnie 3,6 plus Vat za 25 sztuk .http://www.agrofoto.pl/artykul-z-mysla-o-stabilizacji-dochodow-rolniczych-187735.php. Co myślicie o tym ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

RafaKdziela czyli jak rozumiem to składka i tak będzie ściągana z rolników, hodowców ryb, zakładów uboju zwierząt oraz pośredników tak? Na koniec  jak już rolnicy którzy załatwią wszystkie papierkowe sprawy dostaną 70% strat tak? hyyy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Coś mi się wydaję, że więcej będzie biegania załatwiania niż to wszystko warte, powinny być wprowadzone ceny minimalne poniżej których kupujący nie może zejść a jednocześnie by przy tej cenie rolnik nie ponosił strat za sprzedany produkt a wychodził na plus (przynajmniej minimalnie). Niestety rolnictwo to branża jedna z nielicznych gdzie rolnik sam nie ustala ceny a płody przez siebie wyprodukowane.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

albo jesli rolnik kupuje koncentraty niech placi tyle ile on chce a nie tyle ile chce producent ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

U mnie szok świnia tzw chłopska od małego rolnika po 3.90 zł a jak większy hodowca i partia powyżej 20 szt cena 4.10 brutto jak dla mnie to są śmieszne ceny w porównaniu np. do koncentratów. Zboże w porównaniu do zeszłego roku staniało i to dużo żywiec tak samo bydło też choć mniej w stosunku do wcześniej wymienionych, ale za to pasze i dodatki paszowe prawie wcale nie drgnęły nic a nic.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dromik widze ze u was b dobra cena ;) u nas 3,40 - 3,50 ;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

szwagier sprzedał po 3,50+vat i idą na ukraine tak pośrednik mowił

ciekawe ile ja dostane w przyszłym tygodniu oby nie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

sprzedsawałem w poniedziałek po 3,60 netto (przy 14 sztukach)

powiat grudziadz

 

trzeba przyznac, ze cudów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj