Skocz do zawartości
Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny


1490    5

Powyżej 4 złotych to jeszcze ujdzie gdy ma się swoje zboże swojego prosiaka, ale poniżej to masakra.

 

Witam mam swoje zboże swojego prosiaka i cenę 3,8 i nie ujdzie mam dość tych złodzieji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farmer08    3

Cena minimalna powinna być minimum 4,50 zł za 1kg, mając wszystko swoje i nie licząc swojej pracy wychodzi sie +- na "0". Opłacalność i jako takie zadowolenie to musi być  minimum 5,00 zł netto. A patrząc na ceny wszystkiego co podrożało to 6,00 netto pewnie by stopniowo odbudowało nasze pogłowie świń. To co się dzieje teraz na rynku no napełnianie magazynów na święta i długooooo po. Dopłaty do prywatnego przechowalnictwa to komu niby ma pomóc, bo narazie to rolnik dostaje po d*p.eeeeeee. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl


deere2140    20

farmer08, rolnik zawsze dostaje po d*pie w tym kraju rolnik nie może mieć dobrze... 5.20 klasa S, nóż się w kieszeni otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafaKdziela    141

kolego

farmer08 na jakim Ty świecie żyjesz ?To co teraz się dzieje na rynku wieprzowiny ,to ewidentnie dąży w jednym kierunku zniszczyć Polską produkcję świniek .Jedynie co to fermy zajmujące się tuczem duńczyka coś tam zarobią .Reszta jest do odstrzału ,tak ja to widzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BRUTAL    7

Ci na dunie to już nie miliony a miliardy zarobią a zbyt to mówią w tv że jest wiekszy jak za czasów co Rosja brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sadek    449

Cena minimalna powinna być minimum 4,50 zł za 1kg, mając wszystko swoje i nie licząc swojej pracy wychodzi sie +- na "0". Opłacalność i jako takie zadowolenie to musi być  minimum 5,00 zł netto. A patrząc na ceny wszystkiego co podrożało to 6,00 netto pewnie by stopniowo odbudowało nasze pogłowie świń. To co się dzieje teraz na rynku no napełnianie magazynów na święta i długooooo po. Dopłaty do prywatnego przechowalnictwa to komu niby ma pomóc, bo narazie to rolnik dostaje po d*p.eeeeeee. 

 

Zależy jakie wyniki, ale sumując koszty produkcji zeszłego roku to koszt produkcji 1 kg jest na poziomie 4,15 zł/kg netto (nie liczona własna praca jak i amortyzacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farmer08    3

Koszty produkcji wiadomo mamy obniżać, tylko gdzie jest ta granica opłacalności. Każdy ma inną, zależy od ilości sztuk, typu chowu. chorób itd.......  Nie czarujmy się mięsnego wieprza w granicy 57-64%mięsności nie wychowiecie na byle czym. Z drugiej strony lepszą paszą skracamy czas chowu. Taka rozprawka o chowie to już inny i bardziej szeroki temat !!!! 

 Reasumując to w latach (+-) 1997 poubojowo dostawaliśmy  ponad  6,00 zł netto.  Mineło prawie 20 lat i jesteśmy w czarnej d*p*e. ----odnośnie ceny oczywiście.

Edytowano przez farmer08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BRUTAL    7

Sam sprzeda warchlaka po 12 zł a tucznika wyliczy na 4,15.Nic tylko do pustogłowego Sawickiego i jego warchołom dorzucić go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szymi40    373

Powyżej 4 złotych to jeszcze ujdzie gdy ma się swoje zboże swojego prosiaka, ale poniżej to masakra.

 

A  swoje  zboże  i  swój   prosiak  nie  kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaco25    262

Szymi a oczywiście, że kosztuje tylko jak ktoś ma swoje żarcie i prosiaka to tego nie liczy bo fizycznie gotówki nie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

farmer08    3

Maciorę i knura trzeba nakarmić i napoić. Zboże na paszę trzeba 1. Kupić, 2. zasiać, 3. opryskać, 4.zebrać. 5.ześrutować. Na 100% można zapłacić elektronicznie za to wszystko co opisałem i nie musi być to w formie "fizycznej" gotówki. Za darmo nic nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sadek    449

Sam sprzeda warchlaka po 12 zł a tucznika wyliczy na 4,15.Nic tylko do pustogłowego Sawickiego i jego warchołom dorzucić go.

 

To było do mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukasz222    2353

Maciorę i knura trzeba nakarmić i napoić. Zboże na paszę trzeba 1. Kupić, 2. zasiać, 3. opryskać, 4.zebrać. 5.ześrutować. Na 100% można zapłacić elektronicznie za to wszystko co opisałem i nie musi być to w formie "fizycznej" gotówki. Za darmo nic nie ma!

 

Knura nikt trzymać nie musi, wtedy jest tylko koszt inseminacji. Poza tym koszt wyprodukowania a koszt zakupu powinny w zdrowej gospodarce różnić się o zysk sprzedającego. Bo nikt nie sprzeda Ci ani zboża, ani prosiaka/warchlaka po cenie, która nie gwarantuje mu jakiegoś zysku. Na swoje zboże i prosiaki wydajesz fizycznie pieniądze, ale mniejsze. Jeśli wyprodukujesz pszenicę za 500 zł/t (przykładowo), to w porównaniu z tym co kupuje ją za 600zł/t jesteś już stówę na plusie. Inna sprawa, jak ktoś w koszta wbija sobie w rachunek gospodarstwa cenę rynkową, zamiast faktycznie poniesionych kosztów, to wtedy nigdy nie ma obrazu faktycznego stanu opłacalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafaKdziela    141

Łukasz jesteś w wielkim błędzie i dlaczego mam nie liczyć zboża ,prosiaka po cenie ,jak mogę za niego dostać ,tylko mam liczyć tyle ile kosztowała mnie produkcja odpowiednio zboża ,prosiaka .Po cho ...rę mam tuczyć świniaki i zysk ze zboża i prosiaka doliczać ,jako ewentualny zysk na tuczniki ...to są brednie !!! .

A propo świniaków w moim rejonie łącznie ze mną wielu likwiduje i chce zlikwidować świniaki .Wile z tych osób wstawia już cielaki i jeszcze zwiększają  stan do 100 ,200 sztuk na gospodarstwo .To pozostawiam do waszej oceny .

Edytowano przez RafaKdziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukasz222    2353

Ocena jest taka, że za 2 lata bydło opasowe będzie za grosze.

Brednie to wliczanie w rachunek pieniędzy których nie wydałeś, ew. wydałeś ich więcej jeśli kiepsko produkujesz i wydajesz na produkcję więcej, niż cena rynkowa. Jeśli ja produkuję zboże po 500zł/t i skarmiam je w produkcji zwierzęcej, to ponoszę koszt 500 zł, a nie 600 czy więcej.

 

Po cho ...rę mam tuczyć świniaki i zysk ze zboża i prosiaka doliczać ,jako ewentualny zysk na tuczniki ...to są brednie !!! .

A jaki zysk osiągasz z prosiaka czy zboża, jeśli go nie sprzedajesz? Żaden. Więc co chcesz doliczać. Koszt uzyskania prosiaka i zboża (który każdy ma inne) to koszty produkcji tucznika jako produktu końcowego i tylko z niego jest zysk (albo i strata). Jak każdy sobie wliczy cenę rynkową to wychodzi po prostu, że mu się nie chce liczyć faktycznych kosztów własnych i oszukuje samego siebie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RafaKdziela    141

Jesteś w błędzie .Mogę sprzedać prosiaka ,czy pszenicę po te 600 zł ,jak się upierasz przy tej cenie .Dlaczego mam liczyć 500 zł za pszenicę skoro mogę ją sprzedać za 600 zł .Możesz mi to wyjaśnić ???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomek321455    6

Po waszych wypowiedziach zastanawiam się ile macie lat, jakie szkoły pokończone na jakich gospodarstwach gospodarzycie i czy faktycznie wy czy rodzice. polemika niektórych mnie powala. Zastanówcie się nad wypowiedziami które nic nie wnoszą do dyskusji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Michalmeer    366

cena na poniedziałek 3,80  w środzie wlkp był sawicki i sam on powiedział że to były specjelnie zanizanie cen skupu żeby nakupic towaru jak najtaniej , moim zdaniem jest to typowe spekulacje na rynku , i wykorzystanie momentu do kupienie towaru za grosze zeby sprzedać go po wygórowanych cenach licząc od ceny zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukasz222    2353

Jesteś w błędzie .Mogę sprzedać prosiaka ,czy pszenicę po te 600 zł ,jak się upierasz przy tej cenie .Dlaczego mam liczyć 500 zł za pszenicę skoro mogę ją sprzedać za 600 zł .Możesz mi to wyjaśnić ???.

 

Jak tak czytam Twoją wypowiedź, to już wiem skąd się biorą ludzie, którzy od lat dokładają do produkcji, tylko jeszcze sami nie wiedzą z czego. To co uprawiasz nie ma nic wspólnego z liczeniem kosztów, a co najwyżej jest spekulacją. Skoro coś wyprodukowałem za 500 zł to kosztowało mnie to 500 zł i ani grosza więcej. To ty powinieneś wyjaśnić skąd ci się w KOSZTACH bierze ta dodatkowa stówa (lub więcej w zależności od ceny rynkowej). Ale to nie temat do takiej dyskusji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krzychrol    5

Podawajcie ceny trzody a nie wasze przemyślenia w temacie trzody chlewnej bo już mi (pewnie nie tylko mi) znudziło się czytać te wasze pierdoły . Załóżcie sobie oddzielny temat i tam piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marcus1998    50

Łukasz, jeden problem jest tylko... Jeżeli wyprodukuje pszenice po 500zł, a mogę sprzedać po 600zł to po kiego groma mam trzymać te świniaki skoro nawet jeśli do wyliczania kosztów przyjmuje że pszenica jest po 600zł i wychodzę na minus? Gdybym wziął 500zł to wyszedł bym na jeszcze większy minus... Od zawsze przy wyliczaniu kosztów tuczu przyjmuje się cenę rynkową zboża, a nie same nakłady na prowadzenie łanu.. Jaki sens jest hodować tuczniki i wychodzić na nich na minus przyjmując nawet że pszenica jest 500zł skoro można ją sprzedać i mieć na czysto 100zł. Gdzie tu logika w tym co mówisz?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mareknh    8

On nie liczy tej stówy i nie dokłada do tucznika, Ty liczysz te stówę i dokładasz do tucznika, a zastanawiasz się skąd? No własnie z tej stówy, którą zarobiłeś "sprzedając sobie" zboże na paszę Więc praktycznie obaj wychodzicie na to samo i po co tu ciągnąć takie wywody? lepiej może zacznijmy się pilnować, czy piszemy chów, czy hodowla, bo to jest ważniejszy aspekt przy produkcji zwierząt. Cena 3,90+VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jan2130    17

Witam panowie w piątek pojechały do Łukowa pierwszy raz zobaczymy co wyjdzie 5,5+vat z haka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..
       
      kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
    • Przez Raptus902
      Rok rozpoczynamy ceną 4,6 netto
    • Przez matingus
      Nowy Rok zapraszam do dyskusji w nowym temacie...
      Wszystkiego Najlepszego....
       
       
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87991-cena-ciel%C4%85t-2016/page-35?do=findComment&comment=1998713
      Jakie są u Was ceny cieląt?
    • Przez benek79
      Moze tutaj bedziemy wpisywac cene prosiat.
      U nas kształtuje sie na poziomie 80zł do 120zł.
      Piszac u nas mam na mysli rejon Osiecin w kuj-pom.
    • Przez Remek55
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×