Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek321455    9

Moim skromnym zdaniem to tak jak przedmówcy mówili sami jesteśmy sobie winni tuczeniem warchlaka z importu.ale powiem więcej konieczna jest stała produkcja nie jak taka sezonowa jak jest dobra cena to każdy trzyma świnie w garażu stodole jakby mogli to pod prysznicem lub w wannie by trzymali a później ździwienie że cena lipna zaskoczyła. stałość w produkcji i obrót towarem krajowym. pozdrawiam i wytrwałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

Popieram opinie @tomek321455 , polowa winy lezy po naszej stronie z tym tuczeniem zachodniego - "NAJLEPSZEGO" bo jakby kupic prosieta od sasiada idac mu zarobic to nie wchodzi w gre xD, kolejnym przykladem jest czes przed zniwny kiedy kazdy az licytuje sie jak to dobrze jego plantacja wyglada i ile nakosi , a pozniej w skupach przeceny leb na szyje :) moze troche opacznie to rozumuje xD a o pracy naszych rzadzacych lepiej sie nie wypowiadac ;) szkoda sie tylko denerwowac... w tym tyg slabe 4zl placa -,-

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Dziś 3,8 netto .Hodowla będzie zlikwidowana ;)  w tym roku . U mnie pośrednik co sprzedaje koncentraty ,premiksy ,pasze to ledwo jedzie tak sprzedaż spadła .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rafał ale jak to zrozumieć skoro ja i nie tylko ja z tego forum jesteśmy przesuwani bo świni sporo a z zachodu chyba też już tyle nie leci jak z początkiem roku. Temat zresztą ciężki do ogarnięcia dla szarego Kowalskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Moim skromnym zdaniem to tak jak przedmówcy mówili sami jesteśmy sobie winni tuczeniem warchlaka z importu.ale powiem więcej konieczna jest stała produkcja nie jak taka sezonowa jak jest dobra cena to każdy trzyma świnie w garażu stodole jakby mogli to pod prysznicem lub w wannie by trzymali a później ździwienie że cena lipna zaskoczyła. stałość w produkcji i obrót towarem krajowym. pozdrawiam i wytrwałości

 

To co piszesz jest wszytko prawdą, jak cena dobra to wszędzie świnie po szopach, garażach i nie wiadomo jeszcze gdzie ale żeby był obrót krajowym towarem jak dobrze ująłeś musi być raz, że stabilna cena tucznika a nie 4 razy do roku huśtawka cenowa, niech będzie po te 4,60 plus vat to przynajmniej człowiek wiedziałby na czym stoi a tak jak na karuzeli. Jak pisałem w poprzednim poście Sawicki nas sprzedał bo dlaczego do kóz, owiec, krów są dopłaty a do loch nie ma???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

u mnie stabilnie 4,20 już od ok miesiąca u lokalnej ubojni, dopłat do macior nie ma ponieważ wtedy zwiększyła by się liczba macior i Niemcy z Duńczykami stracili by rynki zbytu na warchlaki. Zachód doży do tego by w Polsce nie było wielkich gospodarstw które mogły by być zagrożeniem dla zachodnich farmerów.http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/rolnicy-podpalili-ciezarowke-z-hiszpanska-wieprzowina,56090.html Francja niech będzie przykładem jak walczyć z zagranicznym mięsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co ciekawe za podpalenie nikt nawet zlotowki nie zaplacil nie mowiac o wyroku pozbawienia wolnosci.... tam sie rolnika szanuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja w tym roku będę całkowicie likwidował hodowlę .Na co mi ten stres i dokładanie do świniaków ,a wiadomo nie ma z czego .Moja znajoma pracuje w firmie transportowej oni co 2 dzień z Hiszpanii do Polski wożą 50 tirów mięsa i tak cały rok .Dziś się dowiedziałem ,że w mojej bliskiej okolicy otwierają kolejną fermę duńczyka ''5 tyś w jednym cyklu ''.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

niestety nie kazdy wyzyje ze zboza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

dzisiaj 4,10 + vat powiat łomżyński

 

Gdzie i kto tyle płaci, bo u Nas w kolneńskim ledwo 3,80 tendencja spadkowa


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

W zeszłym tygodniu 4,1zł netto, jutro sprzedaję po 3,8zł netto, po niedzieli przewidywany dalszy spadek. Rejon centralna wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja nie mam zamiaru poki co niczego likwidowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowojtek    3

RafaKdziela a gdzie ta ferma powstała, bo chyba jesteśmy z tej samej okolicy. Dziś pojechały po 5,2 za E klasę. Ogólnie paranoja żeby przed Wielkanocą były ograniczane dostawy do rzeźni. Sokołów leci sobie w kulki nawet z dużymi dostawcami takimi jak grupy producenckie, pośrednicy, duże indywidualne gospodarstwa po prostu szok.


Od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

3,60 netto centralna wlkp. niewiem czy śmiać się, czy też płakać.

śmiej się bo płakać już nie ma co płakać można było jak były po 4.00 zł

 

zlikwidować świnie w Polsce a zwiększyć pogłowie dzików!!! zróbmy z polski rezerwat 

człowiek jak wyjedzie na pole między w nocy 1:00 a 3:00 to aż to trudno jest mi opisać ile jest dzików  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj