Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

cover    8

Łódzkie, powiat brzeziński 3,7 + vat. I mówią że do 3 zł dojdzie.... Dla mnie to tylko taka zagrywka żeby chłopy przywozili.... A prawda taka że szukaja chłopskiego świniaka bo z tego z niemiec czy dani kiełbasa niewyjdzie wgl...(info od pracujących tam w zakładzie)

Edytowano przez cover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Ja oddawałem tydzień temu a kuzyn w tym tygodniu i mówił cenę to było +15gr, ale jutro zweryfikuję cenę na zakładzie.

 

Sprawa się wyjaśniła Ja sprzedałem na WBC kuzyn na haki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Nie bardzo tu do smiechu ale niestety tak to jest jak złodzieje dorwą się do władzy i widzą tylko wojnę z Rosją i Warszawę.Dla mnie taka zagrywka jak była że tucznika z 4 zł za kg.podnosi sie do 5 zł. na wagę żywą i skupuje się dwa tygodnie z całej Europy by zpełnic Polskie chłodnie a przy tym wypchać z Uni warchlaka i to po cenie zbliżonej tucznika 100 kg to jest mord na Polskich rolnikach i za taki wybryk należy karać i to bardzo surowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

cena 3.80 netto (mowił przez telefon, ze jak wiecej jak 10 i ładne to do 4.00 dobije z bólem) ojojoj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

We wtorek sprzedane do Nettera. Na rozliczeniu przyszło po 5,10 za E... Szczerzę liczyłem na więcej.. Ale chociaż wybój dobry, ponad 80%. W przeliczeniu na żywą 4zł netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

a kto nie zarabia??  i na Tobie nie zarobił?? śmieszny jesteś. po 1 znajdź biedną ubojnię, po 2 to była rozmowa telefoniczna. a to co napisałem to wyrwane z kontekstu. mam kilku odbiorców ale najpierw dzwonię pytam po ile są, a potem mówie co mam ile i wtedy sie zmienia rozmowa. teraz zaczynam sie orientować w cenie bo moje powoli zaczynaja dobijać do mety.

Edytowano przez miqul55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

nie po to jest to forum abym sie z tobą sprzeczał,ale przeczytaj sobie twój przedostatni post i nie mówię że na mnie też nia zarabiają.A apropo zarobku  to ja przedaję bezpośrednio do ubojni chyba że czas oczekiwania odbioru jest 2 lub 3 tygodnie  a mam na sprzedaż małą ilość sztuk i potrzebuję kasy to sprzedaję do znajomego pośrednika A takie gadanie gościa ze moze dać około 20 gr wiecej za ładne sztuki lub wiekszą ilość to smierdzi z daleka przekretem ,,TAKIE SPROSTOWANIE,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

Ja sprzedaje tylko do ubojni, ale dawno temu z ojcem tylko dawaliśmy wszystko jednemu pośrednikowi bo dawał dobra cene i wszystko jechało do ruskich,  a dlaczego to ma być przekręt?? ilość i jakość teraz jest ważna, kto chce kupować tuczniki które za chwile beda obchodzić urodziny a włosy długie, że loki można na nich krecic. Ja chce dobrą cenę i to że ma przyjechać do mnie na podwórko samochod.  za 2 sztukami nie wyśle samochodu albo jesli juz to za nizsza cene. mysle że to istotne kazdy dziś liczy bo z powietrza nie dolozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

A ja już myślałem, że cena odbiła się z poziomu dna i dwóch metrów mułu, a tu szok. Ciekawe co będzie z ceną przed wyborami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

cena na jutro 3.80 w ciągu tygodnia spadek o 50 gr - mam nadzieje ktoś sie wkoncu opamęta bo jesli sie zacznie ro***erducha a to juz blisko to skończą sie teksty szumowin typu " trzeba rozmawiać "


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    124

Według mnie to jest zagrywka żeby tanio nakupić świń. A że zaczeła się praca w polu to i ludzie kasy potrzebują to i tak muszą sprzedac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena za szybko poszła w górę. Boje się, że za około 2 miesiące znowu spadnie do tego samego poziomu co na początku roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

za 2 miesiące . a takim tempie to za tydzien bedzie cena taka jak wtedy , sprzedawaliśmy dzisiaj i co i na skupie swin nie ma import minimalny , a wszystko teraz psuja wielkie fermy plus ci którzy chowaja świnie duńskie , holenderskie czy niemieckie , sami psuja swój rynek urzymując dunczykja holendra i niemca , taka prawda gospodarstwa do 1000 sztuk nie mają szans na istnienie przy takim dbaniu o polske


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

-30 gr 3,8+vat swinek sporo


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Cena z dziś tucznik 4+vat -0,10 w porównaniu do tamtego tygodnia

Maciora  2,30+ vat waga 347kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

ładnie nas op****alają z kasy powiem wam szczerze. Żeby spadki w środku tygodnia były to tylko jak embargo wprowadzili. A teraz dlaczego?? Bo Jak mówią już szczyt ceny przyszedł i nie zarabiają. Cena z 5 marca 5,2 za E Zm Skiba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

W tym przeklętym agrobiznesie tylko gadają że zakłady mięsne ledwo zipią że nie ma zbytu i tak od 5 lat to gadają ;/ Tyle że niech pokarzą jakie wille jakie jachty jakie auta mają właściciele zakładów jeszcze teraz dadzą tym złodzieją kase na przechowalnictwo ahhh złodziej złodzieja zawsze krył. W skupie 3,7/4 zł a w mięsnych najgorszą parówki 11 zł a jakieś lepsze szynki kiełbasy grubo powyżej 20 zł. Ale nic nie zrobimy zakłądy są zachodu a zachód chce nas wykończyć ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

za 2 miesiące . a takim tempie to za tydzien bedzie cena taka jak wtedy , sprzedawaliśmy dzisiaj i co i na skupie swin nie ma import minimalny , a wszystko teraz psuja wielkie fermy plus ci którzy chowaja świnie duńskie , holenderskie czy niemieckie , sami psuja swój rynek urzymując dunczykja holendra i niemca , taka prawda gospodarstwa do 1000 sztuk nie mają szans na istnienie przy takim dbaniu o polske

 

A co jest ciekawe to prosiak "ściągnięty" poniżej 30 kg jest tucznikiem Polskimi i będzie metkowany jako wyrób Polski.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Powiem tak agrobiznesu nie oglądam od kilku lat i wcale mi nie jest z tym źle, jedna wielka propaganda. Niestety ale sami sobie komplikujemy życie poprzez zakup warchlaków z Danii i Holandii, ja też mam miejsce na 160 sztuk warchlaka * 3 rzuty daje nam 500 sztuk. Ale ja wole chodzić sobie koło 5 loch i mieć te 100 tuczników rocznie bo na jeden piernik wyjdzie jeśli chodzi o ciężar portfela. Żałuje, że Sawicki sprzedał nas w Brukseli nie dając nam dopłat do hodowli w cyklu zamkniętym.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

jedyny program rolniczy mówiący prawdę o polskim rolnictwie to "Wieś to też Polska" i tyle. Niech np w programie tydzień dali by zadzwonić widzom się wypowiedzieć o sytuacji polskiego rolnictwa tak jak jest to we wcześniej wymienionym przeze mnie programie to wszyscy by wiedzieli jaka jest prawda a tak to tylko mydlą oczy mieszczuchom. I za co tu płacić abonament! okoliczny skup cena spadla na 3,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj