Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

adamgaleon    7

 

Kolego Davidastra masz rację na Podkarpaciu cena trzody owszem jest większa niż w innych rejonach Polski ale za to cena mleka jest najmniejsza, mamy teraz taką sytuację w rolnictwie że nie ma dziedziny na której można by było coś więcej zarobić, jak nie embargo to wymyślą jakąś chorobę i rolnik jest załatwiony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

łódzkie 3.5 +vat i świń jest bo chciałem na piątek teraz zapisać i nie ma miejsca dopiero na 16.01.2015 masakra!!! żeby tylko nie staniały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

tedizetor56 i Ty powtarzasz takie puste słowa.Nie masz pojęcia to nie zabieraj głosu i zamknij się!!!

 

 

a Ty masz pojęcie? tylko mi nie mow ze za  komuny bylo tak super i zeby z nimi trzymać.i sam sie zamknij!  5,20 netto za e,lokalna ubojnia.

Kolejne takie posty skończą się %. Radzę powstrzymać emocje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Tak masz racje Adamgaleon mamy na podkarpaciu niskie ceny skupu mleka , pocieszam sie tym że choduje bydło jedynie mięsne


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego Davidastra ja się nastawiłem na kilka dziedzin mam trzodę w cyklu zamkniętym, mam również bydło mięsne mam nadzieję tylko że przed moją sprzedażą cena coś drgnie w górę że ustawa coś zmieni na tym rynku, oprócz tej produkcji mam jeszcze buraki cukrowe z których jestem jak do tej pory najbardziej zadowolony bo jak na razie wiem po ile zapłacą i że odbiorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

właściciel ubojni do ktorej odstawiam mówił mi ostatnio ze jesli wogole jakies podskoki ceny beda to najwyzej wiosna predzej raczej nie ma sie co spodziewać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja poza bydłem trzoda chlewna :) aczkolwiek jak i innym zaczyna mnie to coraz mniej bawić "czytaj cena"


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ehhh co to bedzie z tymi swinkami ;(

Edytowano przez qbass24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

mam pytanie do wszystkich rolników którzy odają Świnie na Wbc.....

Jak sprzedajecie tucznika w wadze np.120kg to ile wychodzi samego mięsa na Wbc????

Bo za samo mięso płacą.....

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Średnio to gdzieś 24 % wagi żywca jest odchodu. Czyli z 120 kg żywca masz ok 96,8kg po uboju. Ale to zależy jakie świnie.... Łódzkie za  żywą 3,5+vat, zapisy na przyszły tydzeń.

Edytowano przez cover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

ok dziękuję kolego za odpowiedz:)


120*3.50/kg=420*0.07%vat=29.40 vat=449.40 za tucznika

97*5.00/kg=485*0.07=34zł vat=519zł za tucznika

 

Czyli bardziej opłaca sie na wbc sprzedac?

Czy dobrze obliczyłem?

Jeśli nie niech ktos policzy to po swojemu....

Wagę 120kg policzyłem juz po odjeciu tych 3%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze liczysz lecz musi być w klasie E. Do tej kwoty na wbc dochodzą jeszcze dodatki które stosuje większość firm. U mnie to jest 2% za mięsność powyżej 56% czyli coś około 10 gr do kilograma przy tej cenie

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek175    1

cenna na dzien dzisejszy to 3.7-3.8 plus vat  powiat wielunski

dzis zapisanne w sobote odebranne lokaly skup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

województwo kujawsko-pomorskie ,powiat Grudziądzki ,dzisiejsza cena to 3,6 zł netto + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzik skad dokladnie jestes bo ja tez grudziadzki? i gdzie odstawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Marne perspektywy na lepsze ceny, na farmerze piszą że w Germańskiego wzrosło pogłowie trzody i bydła więc gdzie oni te swoje dobro wsadzą jak nie do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

dzisiaj chciałem sprzedać lecz się nie dostałem bo wziął 30 sztuk i wszystko cena 3.80+vat .liczę że w następnym tygodniu się uda bo rosną świnki ostro oby nie były przerośnięte bo całkiem lipa będzie' :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

co to za pośrednik co skupuje tylko 30 sztuk,  cena na żywą 3.50    cena na WBC 4.80  ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Mówił że niema gdzie więcej sprzedać bo w ubojniach przesyt towaru.Zobaczymy co powie w poniedziałek !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj