Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

seba098    0

niemcy 7 erocentów do góry

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

No to nasi powinni też ciut pójść do góry, no ale jak to mówili w agrobiznesie - zakłady mięsne przy takiej cenie i tak muszą już dokładać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

No nie wiem czy takie niższe przy ilości 10-15 sztuk 4,4 zł do wyrwania lekko więc cena powiedzmy do przyjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP    185

Jakby człowiek się patrzył co mówią w TV w agrobizesie to każdy rolnik już dawno powinien być milionerem.

Cena przy małej ilości u mnie w rejonie do 4.50zł .

Więksi hodowcy rzecz jasna mają inną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter94    11

A Skiba ile płaci? Ma ktoś takie info?

 

 

Skiba na ten tydzień 5,4 w kl. E

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2392

Właśnie natknąłem się na zeszyt z 2001 roku i wtedy (w lutym) cena za kg wagi żywej wynosiła 3,95zł+vat. Wiem, że liczy się średnią, ale ludzie - minęło 14 lat, koszty poszły niesamowicie w górę a cena na tym samym poziomie - przy obecnych uwarunkowaniach - poziomie dna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

A ja mam fakturę z 1996 roku i cena jest 4,10+vat. i to u pośrednika, ale  Vat wtedy był 3% .No i popatrzcie 20 lat minęło ceny się nie zmieniły a wszystko poszło trzykrotnie do góry.

Dziś byłem na strajku w NURZE trasa 63 Łomża Siedlce i wiecie co nas hodowców wieprzowiny było 3, reszta krowiarze -mleko im spadło z 1,60 zł na 1,30. no i trzeba protestować. taaaaka bieda a traktory jak u korbanka.Były rozmowy o tym o tamtym i w końcu zapytali mnie po ile sprzedałbym takiego 100 kg , powiedziałem 4,50-4,80 i zabieraj. To powiedzieli ci krowiarze że po 3,50 to do domu mu przywiozą.

To do k...wy nędzy skamlesz o 30 gr za mleko a na  świniaka żałujesz 4,50 jak jest po kosztach.Pojechałem stamtąd bo nie wytrzymałem,chyba w protestach nie o to chodzi żeby jeden zarabiał kosztem drugiego. POZDRAWIAM WSZYSTKICH..

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcys1    11

No widzisz ty całe auto a on tylko jednego chciał,a poza tym u nas ubojnia płaci 4,30-4,50+VAT za żywiec do 105 kg. i pow 30 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

vat w rolnictwie jest od 2002roku a nie jak koledzy pisali że 1996 czy 2001 pow kazimierski 3.80netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

tak tylko ze pamiętam takie czasy ze jak w 2000 r sprzedało sie 40 szt świń to nie tylko farmer na całą okolicę, ale za tą kasę to można było pole w hektarach kupować, i jeszcze starczyło na drugi plasterek wedliny na kanapkę. niestety koszta rosną i tylko odwotnie proporcjonalnie do zysków.   5,9 WBC netto E klasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

Wielkopolska północna wzrost 20 gr przez tydzień. Netto 4,10zł do 9szt . Przy ilości 10 szt i więcej 4,20 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

panowie nie dajcie się, za całego tira można uzyskać 4,8 jak się ma dobry towar; 4,7 to większość kupujących płaci. Wystarczy wejść w portal cenyrolnicze i wystawić ofertę sprzedaży. Gwarantuję, że zaraz będą telefony. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

witam jutro niby po 3,80 +vat powiat bydgoski :)

A co do strajków w tvp 2 w panoramie pokazują rolników co krytykują innych rolników że po co strajkują że izdebski i ten senator z pisu tylko propagande i kampanie robią a inni co blokują to wo góle nie wiedzą po co tam są że są zmanipulowani i idiotów robią z rolników. Ku...a ja bym tym rolnikom co krytykują takiego kopa w dupe zasadził że by polecieli ... jak można krytykować ja rozumiem że nie każdy może pojjechać na strajk ale każdy powinien popierać a już na pewno nie krytykować ! To jest celowe dzielenie rolników przez telewizie !! 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Ja kupiłem na ubój własny sobie to po 3,5 mi powiedziała babka za taką 125 kg mieszanka mangalick x pbz ładne mięso dałem po 4 i aż się zdziwiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

U mnie też pierwsza podwyżka w tym roku aż 10gr. na 3.80+vat! A Sawickiego to bym za jaja powiesił,powiedział że nie będzie rozmawiał ze strajkującymi rolnikami na drodze czy w namiocie!  A wiecie że teraz jest więcej zwrotu podatku akcyzowego dla rolników?  Pewnie nie pod donieśli 0,01!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj