Skocz do zawartości
Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
2015
kaj    92

No właśnie mówisz ze lepiej mają Ci z cyklu zamkniętego a to do dunczyka ZM chcą dopłacać więcej.

RafaKdziela    135

Ja też nie dostałem suszowego, bo przecież hodowca taki bogaty, że mu się nie należy ;)

P.S tak myślałem, że ceny przez tą dopłatę, której jeszcze nie ma polecą w dół. To jak ludzie faktycznie coś dostaną to  cena max. 2,5zł i tyle z tego będzie.

Janek Tobie to powinno się sękatym kijem z głowy wybić resztkę tego ,co tam masz ,bo pie..rzysz bzdury .

Dziś sprzedałem świniaki po 3,3 netto miały ponad 140 kg brutto .Większa ilość .

Edytowano przez RafaKdziela

Janek1801    9

Oczywiście, że złożyłem. Nawet pewien cwaniak poseł, który chciał zabłysnąć w rejonie jaki to on jest super powiedział, że Ci, którym wniosek został negatywnie rozpatrzony, mogą składać jeszcze raz. Ludzie znowu się nachodzili po 5h stali w kolejce tylko po to by usłyszeć, że nic nie dostaną...

@

RafaKdziela

Widzę, że inteligencją i kulturą to raczej nie błyszczysz. Pewnie, najlepiej wyjdź na ulice i zacznij się bić z rolnikami, pokazując jaki to jesteś najmądrzejszy. 
Nie od dziś jestem rolnikiem i widzę jak zachowuje się rynek ceny do danej sytuacji. Zresztą koledzy wyżej pisali jaką mają obniżkę ceny po szykuje się hajs dla rolnika. Więc tak czy siak te dopłaty i tak pójdą do ZM i pośredników, tyle tylko, że przez nasze ręce.  

Wiadomość z agroFakt.pl

RafaKdziela    135

Podtrzymuję zdanie o Tobie ,bo tylko ferment siejesz .

Ja kończę edycję pod tytułem świńki u mnie .Kredytów nie mam i odpuszczam sobie ten temat .Niech  pośrednicy się martwią o to ,żeby mieli z kąd brać towar .

Edytowano przez RafaKdziela

staszek131415    2018

No nierób tego pośrednikom oni też mają rodziny muszą z czegoś żyć a w naszy rejonie to tyle co mrówek i wszyscy piszą że konkurencyjne ceny dają :D B)

Kas    138

No nierób tego pośrednikom oni też mają rodziny muszą z czegoś żyć a w naszy rejonie to tyle co mrówek i wszyscy piszą że konkurencyjne ceny dają :D B)

Niechaj ziemia im lekką będzie! Amen!

ws71    36

Skąd masz informację,bo jak narazie to jest projekt przesłany do konsultacji.Jeżeli  jest prawdą że cała pomoc wynosi około 150 milionów złotych zpodziałem  na pół między trzodę i mleczarstwo to realnie wyjdzie  około 40 zl . Cena Niemcy 1,25 euro E.

RafaKdziela    135

Dokładnie kolega jasnowidz ,a mało tego koledze styknie 40 zł .Kto by się spodziewał takiego obrotu sprawy wysocy urzędnicy w TV ,co dzień trąbią o 70 zł do sztuki ,a tu kolega nasz z forum uprzedził rządzącą ekipę .

Janek1801    9

Polska otrzymała kwotę 28 946 973 euro + taka sama kwota ze środków krajowych. To daje 123mln na świnie i tyle samo na mleko.

Trzeba jeszcze uwzględnić, że tylko 30% dostanie dofinansowanie. 

ws71    36

Przeczytajcie dokładnie projekt ,wysokosc dopłaty do!!!!!70zl sztuka.Wersja którą czytałem dołożenie przez Polske 28mln ale złotych.Kwartalnie ubija się prawdopodobnie około 2mln sztuk kwalifikujących się do dopłaty .Opcja że rząd dołozy 28mln  ale euro wydaje się mało możliwa Mxymalna kwota całkowita na trzodę 120mln przy załozeniu że rząd dołoży  60mln zl. Mniej optymistyczna wersja, całkowita kwota  90mln do podziału

Piechu    43

Do 70 czyli może być nawet 7 zł czy 70 gr w zależności ile będzie sztuk zgłoszonych o pomoc we wnioskach. Podobna sytuacja będzie przecież z dopłata do materiału siewnego bo też ma być do 80 zł he he a wszystko okaże się we wrześniu i analogicznie w zależności od ilości hektarów zgłoszonych o pomoc tyle będzie wynosiła dopłata do hektara. Szkoda że pominięto producentów prosiąt ale jeszcze dziś może się to wszystko zmienić do 24 mają jeszcze czas na obrady. Cena z wczoraj 3.30 

mario3107    4

Cena z sylwestra 3,10 zł netto . Bez zmian przez miesiąc. Oby nowy rok był lepszy..... bo pewnie gorszy juz nie może być

Krzysiek3110    149

@up żebyś sie nie zdziwił,

gdy świnie było po 4,5 netto to cena 3 zł była nie realna - teraz jest 3zł i nikt nic nie robi, wszyscy żyją dalej

jeśli cena spadła do 3zł to może spadnąć i na 2..

Rolnik1973    1247

Na ostatnim skupie starego roku cena spadła z 3.2 na 3.0 +vat. Idzie ku zagładzie Polskiego Rolnictwa.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.