Skocz do zawartości
Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
2015

bandyta    11

Wracamy do tematu cena na wtorek 3,40zł małopolska .

Co do Janka to mój dobry znajomy robił baloty i na niektórych łąkach miał ich 3 szt z 1 hektara bo sucho było to jakbym liczył jak ty to 300 sztuk to musiałby mieć 100hektarów łąk a on ma 30 dojnych i 20 młodzieży i koło 20hektarów i jeszcze groch na zielono brał odemnie i robił  baloty bo miał mało.To masz dobrą wydajność :)

lukass990    0

Witam jak cena trzody w innych województwach ? W mazowieckim cena po 3.5 zł tragedia. Zobaczymy co będzie w 2016 bo jak tak tak dalej pójdzie to zmniejszam hodowle z 50 loch do 30 loch i wezmę się za warzywa czasami lepiej czasami gorzej, ale trzoda to już z 7 lat to tylko słabo. Pozdrawiam :)

Edytowano przez lukass990

Wiadomość z agroFakt.pl

Lesssiu007    155

Chłopcze nikt Ciebie nie uświadomił że rządzi juz PIS? Siejesz tylko ta PIS owską propagande.. a pewnie świnie widzisz tylko w markecie

Chłopcem to może ty  jesteś. A co do  świń to właśnie od nich wracam...

soltys48    345

@mario3107 ma rację chłopak sieje propagandę i to nie tylko w tym temacie

a wracając do cen miałem dziś okazję kupić na "własny użytek"autentycznie ekologicznego ok 120kg za 450,- ale niedawno ubijałem więc nie potzrebuję

Rolnik1973    1275

To może zamiast wspierać germańskich z dofinansowań to postawcie własną rzeźnię i będziecie sobie sprzedawać własne świnie po 10zł do tego marża z mięsa i nie będziecie robić na pośredników. Cena 3.2+vat.

lukasz222    2353

Więc postaw rzeźnię i wystaw się teraz krok przed szereg, zobaczysz, jak szybko obecna "patryjotyczna" władza wraz z kolegami z branży ukręci Ci łeb. Może nawet prędzej niż poprzednia "germańsko-rosyjska" koalicja

Janek1801    9

Niby skąd mają ludzie wziąć pieniądze na rzeźnie? To są 3x większe koszta niż postawienie chlewni. 

Poza tym nie byłoby rynku zbytu. Wielkie markety mają podpisane kontrakty na odbiór mięsa. Musiałbyś znowu zainwestować we własny sklep mięsny, do tego reklama, pracownicy to są milionowe inwestycje. Ciekawe, który bank da Ci taki kredyt, skoro teraz do każdej świni dokłada się po 100zł. 

Poza tym mniejsze polskie rzeźnie bankrutują tak samo jak hodowcy, bo nie mają szans konkurować w wielkimi koncernami.

kaj    92

U mnie w okolicy jest nie duża ubojnia która sama przerabia mięso i produkuje wędliny i nieźle stoi. Ceny ma niższe niż w innym sklepach , a i jakość jest podobna do własnych wyrobów i sprzedaż ta ubojnia ma dobrą.

Rolnik1973    1275

I dlatego cena jest jaka jest bo masarnia to nie takie hop siup jakby się wydawało i te kłody pod nogi zachodnich koncernów. Dlatego trzeba promować wszystko co polskie by germańskie znikneło śmiercią naturalną a nie głupio rywalizować kto więcej duńczyka wstawi albo kto droższego dżondyra kupi. To nie tędy droga. Ale co ja sam zrobię! Zostanę jedynie wyśmiany. Taka prawda.

Kas    147

Rolnik1973 popieram Cię. Dopóki przeciętny Polski rolnik nie zrozumnie że trzeba wspierać wszystko co polskie to jesteśmy skazani na zagładę.

lukasz222    2353

Jak polski przedsiębiorca będzie wspierać polskiego kontrahenta (w tym rolnika), jak to ma miejsce na zachodzie, zamiast próbować ciągle go robić w to co koń pod brzuchem nosi, to można mówić o wspieraniu polskiego przemysłu (albo raczej jego resztek)

mulek15    1

podkarpacie, powiat rzeszowski 3,60+ vat rozróżniając dostawce i rolnika to ten pierwszy ma zawsze o 20 groszy więcej :)
Przed 

rafff24    26

ale kicha, co z producentami prosiąt takimi jak ja, sprzedaję głównie po 1 sztuce, czasem tylko jakiś hodowca na cały miot, mam 20 loch

u nas od 3,20 do 3,40 plus vat

staszek131415    2032

ale kicha, co z producentami prosiąt takimi jak ja, sprzedaję głównie po 1 sztuce, czasem tylko jakiś hodowca na cały miot, mam 20 loch

u nas od 3,20 do 3,40 plus vat

To straty nie masz bo na prosiakach masz niezłą kasę

ciapek16    0

Witam słyszał ktoś z was że agencja ma dopłacać do każdego sprzedanego tucznika w listopadzie i grudniu  po 70 zł

U nas po 3,40 KUJ-POM

the1mati1    45

A do tych sztuk co będzie agencja dopłacać sprzedanych w listopadzie i grudniu, to mają być urodzene i moim gopsodarstwie i mają mieć mój nr stada? A co z świniami z zakupu z innym nr identyfikacyjnym? Do nich agencja mi nie dopłaci?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..

kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
    • Przez Raptus902
      Rok rozpoczynamy ceną 4,6 netto
    • Przez matingus
      Nowy Rok zapraszam do dyskusji w nowym temacie...
      Wszystkiego Najlepszego....

kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87991-cena-ciel%C4%85t-2016/page-35?do=findComment&comment=1998713
      Jakie są u Was ceny cieląt?
    • Przez benek79
      Moze tutaj bedziemy wpisywac cene prosiat.
      U nas kształtuje sie na poziomie 80zł do 120zł.
      Piszac u nas mam na mysli rejon Osiecin w kuj-pom.
    • Przez Remek55
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam