Rolnik1973

Ceny trzody chlewnej 2015

Polecane posty

RafaKdziela    443

 Też tak mam jak kolega

krilan06 jeżdżą po polu tak ,że nie można pługa wbić ,po kukurydzy poprzeczniak 6 rzędów rozjechany na długości 200 metrów ,to samo ze zbożem co rok jadą po moim i wgniatają w ziemię .Oczywiście granice już dawno całą na swoje wyorali i teraz się biorą za moje pole .Zawiozłem sporo kamieni na pole i to się plują ,że sprzęt pracownik uszkodził i mnie obciążą kosztami wyśmiałem ich .Cena u mnie w zeszłym tygodniu 3,6 na ten tydzień zapowiada się 3,5 w tym tygodniu  sukcesywnie w dół .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja mam w srode zapisane 7 sztuk zobaczymy jaka bedzie cena... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowojtek    3

Co Wy się tak o te stosunki z Rosją boicie jak PiS przyjdzie do władzy i tak mamy embargo i gorzej być nie może na tej linii. Poza tym dla nas byłoby lepiej żeby już na ten rynek nie wchodzić, poszukajmy sobie jakiś bardziej stabilnych emocjonalnie kontrahentów. Problem leży w tym, że większość  handlu w naszym kraju opiera się na zagranicznych sieciach handlowych ( w każdym miasteczku mamy po kilka marketów), w których sprzedaje się zagraniczny towar i zagranicznym producentom i kapitałowi nie zależy na tym aby polski przemysł i handel się rozwijał. Do tego największe zakłady mięsne w Polsce są w rękach obcego kapitału ( duńskiego, włoskiego, chińskiego itp.) i im nie też zależy na tym żeby polski hodowca miał zysk, a że mają silną pozycję na rynku to dyktują ceny skupu i ci mniejsi gracze powyżej tego się nie wychylą bo by ich zniszczyli. Rozwiązaniem tutaj może być sprzedaż bezpośrednia, której wprowadzenie rząd tak skutecznie powstrzymuje i to byłaby szansa dla tych mniejszych gospodarstw na godne zarobki. Z ekonomicznego punktu widzenia w tej chwili może małe gospodarstwa nie są najbardziej rentowne i wydajne ale jeśli ich nie będzie to trzeba coś z tymi ludźmi zrobić, dać im jakąś pracę bo inaczej koszty społeczne tej likwidacji będą dużo większe od tych ekonomicznych. Przerabialiśmy to w czasie kiedy upadały pgr-y i nic w zamian nie powstało skutki tego w niektórych miejscach kraju odczuwamy do dziś.


Od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Nawet gdyby znieśli embargo to i tak niewiele by dało bo przecież handel na pewno nie wróciłby na poprzedni poziom. Trzeba wziąć pod uwagę kurs rubla-nie było by stać ruskich na zakup mięsa itd. Świnie już nie będą drogie bo być nie muszą bo nikt nie przetrzyma świń czekając na lepsze ceny. Poza tym cały czas zawalają nas towarem z zachodu. Nie daleko mnie jest ubojnia nie jakaś duża ale podobno codziennie przyjeżdża tir ze świnkami z Niemiec. Nie po to na zachodzie budowali takie fabryki świń żeby teraz nie mieli gdzie wywozić. A po za-tym na zachodzie spada spożycie mięsa ze świnek z przyczyn nazwijmy to religijnych. Prawda taka że w tej chwili małym  nie opłaca  się hodować a Ci którzy przez ostatnie lata się rozwijali i inwestowali przy niskich cenach zbóż jakoś dadzą radę pytanie tylko jak długo. Cena 3.50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Zgadzam się z Wojtkiem Rusek nam nie potrzebny jeśli chodzi o świnie wystarczyło by żeby słuzby fitosanitarne zaczęły szczegółowo kontrolować wwożone mięso z zachodu i problem szybko by się rozwiązał. Co do cen oficjalny cennik 5gr w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRUTAL    7

Ciebie biedaka stać kupić od  Rosji wszystko a najbogatszy kraj jakim jest Rosja nie stać od ciebie kupić padliny.Czasy się nie wrócą to fakt i będzie tylko gorzej bo wchłonął nas system żerujący na ludzkiej naiwności.@agrowojtek a co ci sie nie podoba że chcemy być w zgodzie z Rosja?Jest potężnym sąsiadem to nie widzę nić w tym złego a PiS miał swoje chwile to najlepiej mu szło szukać wrogów  między sobą i karać ich to jest cały PIZ...Cena na dzis 4,10-4.20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co Wy się tak o te stosunki z Rosją boicie jak PiS przyjdzie do władzy i tak mamy embargo i gorzej być nie może na tej linii. Poza tym dla nas byłoby lepiej żeby już na ten rynek nie wchodzić, poszukajmy sobie jakiś bardziej stabilnych emocjonalnie kontrahentów. Problem leży w tym, że większość  handlu w naszym kraju opiera się na zagranicznych sieciach handlowych ( w każdym miasteczku mamy po kilka marketów), w których sprzedaje się zagraniczny towar i zagranicznym producentom i kapitałowi nie zależy na tym aby polski przemysł i handel się rozwijał. Do tego największe zakłady mięsne w Polsce są w rękach obcego kapitału ( duńskiego, włoskiego, chińskiego itp.) i im nie też zależy na tym żeby polski hodowca miał zysk, a że mają silną pozycję na rynku to dyktują ceny skupu i ci mniejsi gracze powyżej tego się nie wychylą bo by ich zniszczyli. Rozwiązaniem tutaj może być sprzedaż bezpośrednia, której wprowadzenie rząd tak skutecznie powstrzymuje i to byłaby szansa dla tych mniejszych gospodarstw na godne zarobki. Z ekonomicznego punktu widzenia w tej chwili może małe gospodarstwa nie są najbardziej rentowne i wydajne ale jeśli ich nie będzie to trzeba coś z tymi ludźmi zrobić, dać im jakąś pracę bo inaczej koszty społeczne tej likwidacji będą dużo większe od tych ekonomicznych. Przerabialiśmy to w czasie kiedy upadały pgr-y i nic w zamian nie powstało skutki tego w niektórych miejscach kraju odczuwamy do dziś.

 

Problem z ludzmi sam się rozwiąże przyez wydłużenie wieku emerytalnego dostępie do lekarzy większość osób nie dożyje wieku emerytalnego i oto rządowi chodzi jem skażoną żywność z zachodu a nasze wywożą na zachód państwo w żaden sposób nie chroni obywateli wmawia się tylko że masz  się rozwija c a na czym ten rozwój ma polegać budowie nowych chlewni za kredyt w zachodnim banku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

przeciez najwiecej wieprzowiny sprzedawalismy do rosji i nie mowcie mi ze rosja jest zlym partnerem handlowym, bo lepszy i tak sie nigdy nie znajdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Zgadzam się ale Putin raczej nie popuści i nie możemy być skazani tylko na Rosjan, musimy mieć inne rynki zbytu bo widzisz co się stało jak byliśmy skazani tylko na nich -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Pierwszy raz w Agrobiznesie usłyszałem coś co pokrywa się z prawdą. Mianowicie mówili o ciężkiej sytuacji z wieprzowiną i że w takich przypadkach trzeba podjąć radykalne działanie żeby pomóc producentom poprzez zmniejszenie importu wieprzowiny. Szkoda tylko że na tym koniec - bo gadać można a i tak nikt nic nie robi.

A cena w tym tygodniu 4,9 za E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Także oglądałem dziś Agrobiznes i racja mówili o ciężkiej sytuacji i że pogłowie trzody cały czas spada, wypowiadali się też rolnicy którzy coś powiedzieli o sytuacji ale jak dla mnie to oni za mało mówili prawdopodobnie za dużo nie mogli mówić ze względu na cenzurę no ale co wolne media. W agrobiznesie swoje powiedzieli a w życiu i tak swoje zrobią a raczej nic. Moim skromnym zdaniem rolnicy powinni się teraz zjednoczyć i razem z górnikami iść na warszawę, sam jestem z pomorza ale bym jechał. Tylko pytanie bo nie wiem jak i kto jaki podmiot jakie zgromadzenie może załatwić wjazd i blokadę warszawy albo większych miast bo ktoś musi załatwiać te wszystkie sprawy papierkowe itd itp... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    94

Także oglądałem dziś Agrobiznes i racja mówili o ciężkiej sytuacji i że pogłowie trzody cały czas spada, wypowiadali się też rolnicy którzy coś powiedzieli o sytuacji ale jak dla mnie to oni za mało mówili prawdopodobnie za dużo nie mogli mówić ze względu na cenzurę no ale co wolne media. W agrobiznesie swoje powiedzieli a w życiu i tak swoje zrobią a raczej nic. Moim skromnym zdaniem rolnicy powinni się teraz zjednoczyć i razem z górnikami iść na warszawę, sam jestem z pomorza ale bym jechał. Tylko pytanie bo nie wiem jak i kto jaki podmiot jakie zgromadzenie może załatwić wjazd i blokadę warszawy albo większych miast bo ktoś musi załatwiać te wszystkie sprawy papierkowe itd itp... 

https://www.youtube.com/watch?v=MyfaEh205bg wolne media.prosze ,chyba moj ulubiony skecz.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

słyszeliście o tym tirze co  sie z półtuszami przewrócił oczywiście nie polskie półtusze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

 I co to by było bez naszego wspaniałego rządu ,bynajmniej kabarety mają z kogo brać natchnienie ,ale nasz rząd jest już przyzwyczajony do tego że każdy ich palcami wytyka i się z nich naśmiewa w całej europie,a taki jeden z drugim wyzywają ludzi od prostaków i frajerów.Do puki nasz rząd będzie myślał o tym jak napchać swoje kieszenie to nic z tego nie będzie,tak jak to powiedzieli w agrobiznesie że nasze świnie są za tłuste i lepiej im opłaca się import no to wybaczcie ,nikogo ta cała sytuacja nie obchodzi co się dzieje z polskimi rolnikami a wręcz przeciwnie jest im to na rękę i dobrze to wykorzystują   ;[                                                                                                                                                                                           cena 3.50 +vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Panowie czy mały czy duży wszyscy robimy za darmo ;/ cena 3,60 bez zmian kolejny tydzień ;/ mówią że jeszcze może spaść ;/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

szymon1089 już o tym mówiliśmy nawet w tym temacie a w agrobiznesie dopiero teraz to odkryli po czasie jak wszystko ucichło, aby zatuszować, te półtusze już są dawno w polskich brzuszkach hehe :) Dokładnie Prezes81 dał link na ten temat z tą wiadomością 8 stycznia http://www.rmf24.pl/zdjecie,iId,1625954,iAId,133087#ad-image-0%C2%A0

0003RY0GGI7J3SP9-C209.jpg

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

To mięsko juz dawno w sklepach jest..


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam oddaje do zakładu do którego ten tir zmierzał :lol:. Jakoś przed świętami ciągnęli non stop z zachodu a my musieliśmy sprzedać na inny zakład- teraz odbierają bez problemu

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

To co tam się zmieniło, że teraz biorą?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tuczniki 3,50     maciory 2 zł .. coś mi sie wydaje że nowy prow nie bedzie miał chętnych na kase na producje prosiąt


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj